Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Brak podświetlenia włączników


Gość micra96
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W mojej Micrze po włączeniu świateł nie ma podświetlenia włączników ogrzewania tylnej szyby i świateł awaryjnych. Podświetlenie zegarka, panelu nawiewów i licznika działa, nie ma tylko podświetlenia tych włączników. Przypuszczam że walnęły żarówki, orientuje się ktoś może jak się do nich dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ten sam problem mialem. dostac sie jest latwo musisz wyciagnac wlacznik(srubokretem) potem caly wczoniczk rozbierac albo ta pierwsza czesc gdzie jest namalowane awaryjne lub podgrzewanie. trudno jest zalozyc zarowke bo jest to w niewygodnym mijescu i trzeba odpowiedznio wlozyc w taka gumke ta zarowke albo prazylutowac. musisz sam zobaczyc jak tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam -ja mam to samo po wyciągnięciu wyłączników żarówki są spalone i tak wyłącznik awaryjnych z lewej strony ma jedna oprawkę przekręć śrubokrętem i od wewnątrz wypchnij natomiast podgrzewanie szyby ma to samo *2 sztuki.Problem jest taki ,że tych żarówek nigdzie nie można dostać-są to żarówki walcowe fi 3,5mm dl. około 8mm podobne jak do oświetlenia choinkowego z dwoma wąsami nie wiem gdzie je kupić.

Pozdrawiam zivy

Edytowane przez zivy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pokajoke

Wymieniałem te żarówki. Kupisz je w każdym sklepie motoryzacyjnym. Mają po 1,5W. Po prostu poproś o żarówkę od podświetlania przycisków. Żeby ją wymienić musisz włożyć dość głęboko pod spód włącznika od podgrzewania szyby i analogicznie w tym od awaryjnych płaski śrubokręt i delikatnie podważając i pociągając jednocześnie do siebie, wypnij włącznik. Na jego bodajże lewym boku zobaczysz zielone jarzmo w którym osadza się żaróweczkę, Przekręcając je w lewo ustawisz jarzmo w pozycji do wyjęcia go wraz z żarówką z przycisku. Potem wyłuskujesz spaloną żaróweczkę i obsadzasz w jarzmie nową, w ten sam sposób jak była stara i wpinasz całość w przycisk przekręcając o pół obrotu w prawo. To samo robisz z drugim włącznikiem i GOTOWE!

Po włączeniu świateł, obydwa przyciski będą się delikatnie jarzyć, co najlepiej zobaczysz po zmroku.

Powodzenia! To naprawdę nie jest trudne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie włączniki wymontowałem, ale jak się dostać do tych żaróweczek??? 

Czytam to co jest wyżej, lecz trochę nie jasne i nic nie widzę a nie chcę popsuć całego włącznika/ów.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę... jakieś inne włączniki :-)

 

Jak u mnie zmieniałem podświetlenie przełączników, to na bocznej obudowie, na tej części która siedzi pod deską rozdzielczą, jest taka mała beczka z rowkiem na śrubokręt. I jak się tą małą beczkę wyjmie, w niej jest żarówka.

 

Na zdjęciu z linka, owa beczka jest koloru niebieskiego:

KLIK

 

Żarówka zaś, z reguły wygląda tak:

KLIK

 

Drutki w tej żarówce mają około 7 cm długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takich jak mówisz, to miałem w Nubirze. Natomiast tutaj......to jestem "ciemny". Nie wiem czy przypadkiem nie zdejmuje się jakoś przycisku, ale nie chcę nic połamać. Obracając cały włącznik nie widziałem wewnątrz żadnej żaróweczki. 

Do tych moich przełączników i sposobu wymiany żarówki najlepiej by pasował post #2. Lecz pytanie, czy ktoś to i tak wymieniał?

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki sposób, że zdejmowałem front włącznika, reanimowałem przełącznik od halogenów przeciwmgielnych w mojej K11. Miał żaróweczkę wewnątrz, i trzeba było ją wylutować i wlutować nową.

 

Więc może i tak być u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wymieniałem to tamsą żaówki po boku odkręca się je śrubokrętem,są to malutkie żarówki z wąsami wkłada sie je w taki plastikowy pojemnik wasami i wkręca robota na 15 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem to tamsą żaówki po boku odkręca się je śrubokrętem,są to malutkie żarówki z wąsami wkłada sie je w taki plastikowy pojemnik wasami i wkręca robota na 15 minut

 

Wszystko pięknie i Ci gratuluję. Więc pewnie masz tak jak jest napisane w post #8.

Ale teraz pokaż mi na tej mojej fotce gdzie to jest - post #7 ???

Ja fotkę ze swoimi włącznikami dałem, a Ty pokaż swoje. Ciekawe czy są takie same?

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

          Czy w tak zwanym międzyczasie problem został rozwiązany? Po wyjęciu moje włączniki wyglądają tak samo jak w poście #7, o ile od przeciwmgielnych dało rade to jakoś otworzyć ( przednia część od reszty), to awaryjne zamknięte na AMEN :D. Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...