Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Centralny zamek zwariował


Gość lotnik78

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem forum i nie ma znalazłem tekigo tematu więc zakładam nowy.

Od kilku dni mam problem z zamkami. Centralny raz otwiera dzwi, raz nie, albo tylko jedne, np tylne prawe, potem po kilku kliknięciach lewe. Kluczykiem tez nie można ich otworzyć, klamką ani od wewnątz ani od zewnątrz. Słychac jak chodzą silowniczki ale nie otwierają, a czasami otwiera wszysko jak gdyby nidgy nic by za 5 min już nie otworzyć. Miał ktoś takie dziwne wariactwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to przez wilgoć lub niskie temperatury? spróbuj pojechać gdzieś do ciepłego parkingu podziemnego w jakimś centrum handlowym, postój tam z godzinkę i zobacz czy dalej szaleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz robiłęm jako pierwszą czynność.Ogrzałem auto w cieple, przesmarowałem wszystkie zamki, i nie pomogło. Nie mogę ani pilotem ani kluczykiem. Otwiera losowo.

 

To juz robiłęm jako pierwszą czynność.Ogrzałem auto w cieple, przesmarowałem wszystkie zamki, i nie pomogło. Nie mogę ani pilotem ani kluczykiem. Otwiera losowo.

Zauważyłem że działają przeważnie drzwi po przekątnej tj.nie otwierają się przeważnie drzwi kierowcy i prawy tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak błąd sterowania, który mógł powstać przez zawilgnięcie elektroniki. Jeśli auto jest już dogrzane i na 100% suche można spróbować wypiąć akumulator na jakiś czas i ewentualnie zewrzeć styki, żeby wyładować wszystkie systemy podtrzymania informacji w elektronice sterującej autem. Wyjęcie akumulatora nie jest szkodliwe (w większości aut), bo komputer powinien się sam zaprogramować i odświeżyć wszystkie ustawienia. To rozwiązanie niewiele kosztuje, a zawsze jest jakaś szansa, że pomoże.

Tak mi się skojarzyło z zupełnie innym problemem - kiedyś w Skodzie podczas mycia zalałem sobie instalację elektryczną i silnik chodził fatalnie - krztusił się, dławił, źle odpalał... po wypięciu akumulatora i resecie komputera usterki zniknęły jak ręką odjął. Wilgoć w układach sterujących potrafi dać niezwykłe efekty, ale na szczęście nie zawsze trwałe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam podobny problem ale u mnie otwiera tylko drzwi kierowcy z pilota a pozostałe mogę otworzyć tylko ręcznie od środka. No i nie działa zamykanie w żadnych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...