Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] benzyna nie ma mocy, dlaczego?


Gość Adrian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam nissana primere p12 z 2002r. z silnikiem 1.8 16v od 3miesięcy jeżdżę na lpg wcześniej przez 6miesięcy jeździłem na benzynie samochód nie miał i nie ma siły kolega ma stara almere 1.4 16v na lpg i mu to śmiga, byłem u mechanika odrazu jak przyprowadziłem samochód podpioł pod komputer i nie było błędów nie dawno byłem z tym że nie ma nocy u innego też podpioł pod komputer i nic panowie czy taki urok tego silnika że po 3tysiącach obrotów nie ma nocy i tylko go słychać, co może być przyczyną że nie ma nocy i co mógłbym zrobić żeby zwiększyć moc przy środkoch 2000zł? Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomierz przepływomierz

a czy moge to sprawdzić jakimś domowym sposobem?

 

Sprawdzana była pompa paliwa ? Często jest tak że się zaciera i nie podaje odpowiedniego ciśnienia paliwa...

aktualnie jeżdze na gazie czy pompa paliwa może też mieć wpływ na to że brak mu mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. a czy moge to sprawdzić jakimś domowym sposobem? 2. aktualnie jeżdze na gazie czy pompa paliwa może też mieć wpływ na to że brak mu mocy?

 

ad1. Tak, potrzebujesz jakiś miernik

ad2. Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. Tak, potrzebujesz jakiś miernik

ad2. Nie

jakiego typy ma być to miernik, może być to urządzenie ktrórego urzywają elektrycy do mierzenia pradu, przepływu prądu, napięcie itp? i jakie powinny być wskazania na tym mierniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykły miernik nawet z LIDLA, za 20zł da redę, wartości jakie powienieneś dostać to:1.0V-1,7V na wolnych

1,5V-2,1V przy 2500obr/min

silnik nagrzany do pracy, powyłączane wszystkie odbiorniki np. klima

mierzysz na wtyczce za filtrem powietrza,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykły miernik nawet z LIDLA, za 20zł da redę, wartości jakie powienieneś dostać to:1.0V-1,7V na wolnych

1,5V-2,1V przy 2500obr/min

silnik nagrzany do pracy, powyłączane wszystkie odbiorniki np. klima

mierzysz na wtyczce za filtrem powietrza,

mam jeszcze inne pytanie czy tak jak masz na *.jpg pali Ci auto poniżej 10l. gazu? u mnie nie schodzi na trasie poniżej 12l. jak bym nie jechał czy mam poniżej 3tyś obrotów czy powyżej podobnie było jak jeździłem na benzynie też palił powyżej 10l. na trasie. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trasie zależnie od stylu jazdy, pali około 10L LPG, jaką masz instalację?? do tego możesz mieć problem z sondą lambda jak dużo pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trasie zależnie od stylu jazdy, pali około 10L LPG, jaką masz instalację?? do tego możesz mieć problem z sondą lambda jak dużo pali

chodzi Ci o to

1. reduktor - prod. tomasetto nr. hom. E8 67R-0140066

2. zawór gazowy prod Tomasetto nr. hom. E8 67R-0140066

3. zbiornik nr. t1a2353 poj./śr. 48l.

4. wielozawór prod. Tomasetto nr. hom. e8 67r-011836

5 obudowa wielozaworu prod. bormech

6. zawór tankowania

7. Przełącznik/centrala prod stag4 nr.hom. e8 67r-014773

8. układ elektryczny prod. stag4 nr.hom. e8 67r-014774

o to Ci kolego chodziło, mówi Ci to coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz za słaby reduktor, bo to pewnie alaska, a jakie masz wtryski??

a jaki reduktor byłby do tej instalacji lepszy??

wtryski?w instalacji sa jakieś nowe czy chodzi te ktore sa standardowo w silniku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. a jaki reduktor byłby do tej instalacji lepszy??

2. wtryski?w instalacji sa jakieś nowe czy chodzi te ktore sa standardowo w silniku??

 

ad1. każdy który da radę do tej mocy silnika, nie ma znaczenia instalacja gazowa, tylko moć, mp. MAGIK III, ZAVOLI ZETA

ad2. chodzi o te, które masz do LPG,

 

daj jakieś zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

;) dokładnie tak jak CheatioffLofe napisał nic dodać nic ując pełna diagnostyka i opis sprawy mysle, ze nie ma co sie rozwodzić dalej w tematyce tylko do dzieła i nasze bryszki beda śmigały jak nigdy dotąd

dzięki chłopaki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam do jakiego wnisku doszliście w końcu z tym LPG bo po za jakimiś ajfaodadasd nic nie widać w tych postach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...