Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie odpala – wyzerowany przebieg km.


Grimm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc bo ręce opadają.

Dzisiaj jak zawsze rano wsiadam do auta, przekręcam kluczyk i Zonk, brak reakcji, rozrusznik próbuje zakręcić ale jakby się w połowie zawiesza, kontrolki i światła przygasają, zegary też znikają.

Zostawiłem auto w spokoju, po powrocie z pracy znowu próbuje je uruchomić i to samo, po przekręceniu kluczyka silnik nawet nie zakręci, tylko zawiesza się i wszystko przygasa lub zanika póki nie cofnę kluczyka, po którymś razie gdy chciałem spróbować uruchomić silnik, cyfry km. i przebiegu znikły, jak wyjąłem kluczyk to pojawiły się same zera..... przebieg jak z fabryki jest wyzerowany 0000 ?????

Auto odpaliłem na pych, przejechałem kilka kilometrów, wszystko gra i działa.

 

Co to może być ????

Czy padnięty aku może taki bałagan robić ?

Co z przebiegiem, da się przywrócić stary ?

Nie mam miernika więc na wszelki wziąłem aku do domu go naładować.

 

Dzięki za szybką pomoc, dzisiaj na Sylwestra miałem wyjeżdzac....Ehhh

 

Primera P11 1.6V Si 96r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam teraz to samo bo aku mi pada, ale już 5 lat to ma prawo, tylko mi przebiegu całkowitego nie wyzerowało tylko ten dodatkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wina jest po stronie akumulatora ?

Aku był w styczniu kupowany. Dodatkowy "dzienny" przebieg mi wczesniej kasowało a dzisiaj wyzerowało na amen ten całkowity.

Da się to odkręcić, czy będę sprzedawał 14 letnie auto z przebiegiem 10tyś ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak naładujesz i odpali to będzie jasne, ale z tym przebiegiem dziwna sprawa, może wróci, bo wypięcie aku nie powodowało zerowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, po 3h. ładowania aku, primka odpaliła bez problemu, jeden problem mniej.

Więc padł altek który nie ładuje, pytanie gdzie go naj lepiej naprawić we Wrocku ?.

Jak przywrócić oryginalny przebieg km. i czy w ogóle się da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie łąduje, to może to tylko szczotki to sam wymienisz, bez problemu

 

Da się to odkręcić, czy będę sprzedawał 14 letnie auto z przebiegiem 10tyś ;D

 

tylko się cieszyć ;) Polak to taki osobnik co patrzy na przebieg, inne sprawy są mało ważne bbuuahhaha powiesz kupującemu, że tylko w niedzielę do kościoła jeżdżona przez dziadka i będzie gitt ;)

 

Da się to odkręcić, czy będę sprzedawał 14 letnie auto z przebiegiem 10tyś ;D

 

tylko się cieszyć ;) Polak to taki osobnik co patrzy na przebieg, inne sprawy są mało ważne bbuuahhaha powiesz kupującemu, że tylko w niedzielę do kościoła jeżdżona przez dziadka i będzie gitt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś kiedyś pisał już na tym forum że jak wcześniej w niewłaściwy sposób było coś szemrane z przebiegiem to po odłączeniu aku bądź spadku napięcia licznik główny przebiegu się wyzeruje

nie wiem jak jest,trzeba by było odszukać temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre komputry tak miały, podtrzymanie pamięci się wyczerpało i nie odzyskasz poprzedniego przebiegu. Są fachowcy, którzy ustawią Ci ile kilometrów sobie zażyczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,jak bym miał odpowiednie narzędzia i manuala jak wymienić szczotki czy regulator to nie ma problemu, ale auto jest potrzebne jako wozidelko do pracy i będzie ból jak coś pójdzie nie tak.

Wiecie ile naprawa może kosztować ?

Z przebiegiem to jest mały ból, auto raczej nie kręcone (193tyś.km.)chyba że teraz każdy, nawet głuchy i ślepy kręci.

Ale na pewno nie będe płacił za przywrócenie km. gościowi jak się nie da "domowym" sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam jest pewnie szczotko trzymacz z regulatorem, i wykręca się 2 śrubki wyjmuje i w odwrotnej kolejności składa, nic trudnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat do zamknięcia, usterka usunięta.

Każdy chciał alternator wymieniać a okazało się że zwara na kablu była, który idzie od akumulatora do alternatora.

Taka pierdoła, 20min. pracy a tyle bałaganu narobiła włącznie z przebiegiem który nie powrócił.

Zapewne problem powstał od solonych dróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...