Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kontrolka awaryjna na dzień dobry


Gość artde

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, spotkaliście się z tym, że po włączeniu silnika autka, około 20 sekund świeci się awaryjna kontrolka (żółty trójkąt z wykrzyknikiem). Po tym czasie, bez względu na to, czy ruszam, czy czekam w miejscu lampka gaśnie. Sprawdzałem w instrukcji i tu na forum, ale nie ma o tym ani słowa. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślimy o tym samym to jest standard, to przypomnienie dla kierowcy o ewentualnych nie zapiętych pasach(pojawia się rzut auta z kropkami na tylnych siedzeniach) "jeśli przewozisz pasażerów powinni mieć zapięte pasy" tak to można tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odbiorze auta, sprzedawca poinstruował mnie, że taka sytuacja występuje zawsze i trwa nawet do 1 minuty. Tak więc jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odbiorze auta, sprzedawca poinstruował mnie, że taka sytuacja występuje zawsze i trwa nawet do 1 minuty. Tak więc jest OK.

 

Ja również zostałem o tym uprzedzony, więc nie ma powodów do niepokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uspokajacza:) Kiedy w zeszłym tygodniu odbierałem auto, sprzedawca powiedział, że ta lampka pali się tylko wtedy, kiedy coś jest nie tak (czyt. pali się wtedy, kiedy pali się także inna lampka - hamulec ręczny, drzwi, pasy, etc.) To byłoby deko bez sensu, ale jak rozumiem - tak na prawdę ta lampka oznacza: pamiętaj o wszystkim zanim ruszysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uspokajacza:) Kiedy w zeszłym tygodniu odbierałem auto, sprzedawca powiedział, że ta lampka pali się tylko wtedy, kiedy coś jest nie tak (czyt. pali się wtedy, kiedy pali się także inna lampka - hamulec ręczny, drzwi, pasy, etc.) To byłoby deko bez sensu, ale jak rozumiem - tak na prawdę ta lampka oznacza: pamiętaj o wszystkim zanim ruszysz ;)

 

Nie masz powodu do zmartwień - to normalna sytuacja - nawet jak zapali się Tobie kontrolka rezerwy paliwa - też wyskoczy ostrzegawczy trójkąt, jak temperatura spadnie do 3 st.powyżej zera i niżej - również, itd, itd...

 

Nie masz powodu do zmartwień - to normalna sytuacja - nawet jak zapali się Tobie kontrolka rezerwy paliwa - też wyskoczy ostrzegawczy trójkąt, jak temperatura spadnie do 3 st.powyżej zera i niżej - również, itd, itd...

 

... a kontrolka z przekreśloną sylwetką - wyrzuć teściową z auta - trójkąt ostrzegawczy też się zaświeci. :devil::devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku teściowej trójkąt się zaświeca ostrzegawczo. Teściowa wypadając pazurami może lakier porysować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku teściowej trójkąt się zaświeca ostrzegawczo. Teściowa wypadając pazurami może lakier porysować.

 

Ja bym swojej teściowej nie wypchnął. I nie dlatego że jestem dla niej miły. Drzwi z tyłu są po prostu za wąskie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziliście coś takiego? Uruchomiłem silnik i zapomniałem o blokadzie skrzyni, wyłączyłem silnik i koniec. Pojawia się ten trójkąt i można sobie pokręcić nie odpala. Może komp wariuje, nie odczytał czegoś. Wyjęcie ponowne kluczyka nic nie daje, otworzenie zamkniecie drzwi z pilota tez nie. Trzeba poczekać ok. 30 sek i odpala jakby nigdy nic. (nie chodzi o normalne wyłączenie i włączenie silnika tylko krótkie uruchomienie na ok 2 sek. i zgaszenie, pojawi się wtedy nasz trójkącik;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...