Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rysy na lakierze


undefine
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do kredki, to faktycznie tylko chwilowe, a rys, odprysków nie unikniemy. Możemy jednak w jakiś sposób zapobiec. Czy ktoś może używa lub wie gdzie kupić t.z.w.pokrowiec ochronny / matę na sam początek maski(jak na załączonym zdjęciu)w linku na zdjeciu- niestety do Nissana nie mają.

Na długie trasy z pewnością może to być ochrona,bo już po kilku miesiącach są odpryski na przedzie maski, ale zastanawiam się czy nie będzie zbierała się wilgoć pod spodem.

Co o tym sądzicie, czy ktoś się z tym spotkał ? kiedyś kilkakrotnie widziałem na kilku autach - w czasie jazdy.

Pozdr......castoro

 

ja pisałem do producenta takich pokrowców (BRA) i niestety ale oni czegoś takiego nie produkują i się nie chcieli podjąć czyli działają na schematach szkoda bo ja też coś takiego chciałem kupić i założy, to co dodał "Jacomir1" może by było ok ale niema zdjęć a przynajmniej ja nie umiem ich tam znaleźć a może okazać się że jest to, to samo co sprzedaje nissan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

undefine i jak z tym lakierem zaprawkowym? działałeś coś? na mojej kaśce niestety też pewien nietrzeźwy obywatel zostawił nieciekawe rysy próbując przywrócić się do pionu. Teraz kombinuję jak pozbyć się rys.

Hej!

Nie zaglądałem długo na forum(praca, praca...) więc dopiero teraz.

 

Pojechałem z autkiem na myjnię, ładnie wypucowali, następnie w domu w garażu jeszcze raz przeczyściłem wodą, "przejechałem kilka razy kolorowym lakierem, potem "starłem" nadmiar wg instrukcji, następnie bezbarwnym... i pojechałem na 2 dniowy wyjazd pociągiem ;)

Po powrocie - ślad widać, ale - trzeba na niego spojrzeć. Planuje jeszcze raz przejechać to bezbarwnym (obecnie czuć wyraźne wgłębienie - za cieńką warstwę dałem) - i będzie git.

Efekt w każdym razie mnie zadowala - myślałem że będzie dużo gorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

I jak Koledzy, ktoś jeszcze walczył z maskowaniem rysek i może podzielić się cennymi radami ?

 

Walczę od paru dni z nissanowską zaprawką i nakładam pierw pędzelkiem, teraz wykałaczką warstę po warstiwe aby jak najbardziej wypełnić ryskę. Nie jeden puknąłby się w głowe, ale próbuję zrobić to idealnie. Gąbka z zestawu nie jest idealna, ponieważ mam wrażenie że kiedy ją używam zbieram nadmiar spoza ryski ale i usuwa ona troszkę tego co w rysce ... wiec praca robi się syzyfowa.

Zastanawiam się czy nie zostawić tego koloru do przeschnięcia na dłużej (w instrukcji podają 10min) i potem nadmiar czymś wypolerować. No ale właśnie nie wiem jakiej pasty polerskiej (delikatnej) można użyć. Możecie polecić jakąś pastę aby wygładzić ewentualny nadmiar lakieru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość mike12345

Miałem kilka podobnych rys od gałęzi. Próbowałem past lekkościernych - Tempo, Automax, ale rysy były zbyt głębokie, "magicznej" kredki - CarPlan - żadnego efektu, przypomina to kredkę świecową:). Postanowiłem więc rysy wypełnić lakierem zaprawkowym kupionym w ASO (koszt 37zł za lakier bazowy i bezbarwny, kolor caffe latte C-30). Za pomocą wykałaczki starannie wypełniłem ubytek a następnie po wyschnięciu przepolerowałem pastą lekkościerną. Prawie nie ma śladu i lakier jest trwale zabezpieczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Postanowiłem więc rysy wypełnić lakierem zaprawkowym kupionym w ASO (koszt 37zł za lakier bazowy i bezbarwny, kolor caffe latte C-30). Za pomocą wykałaczki starannie wypełniłem ubytek a następnie po wyschnięciu przepolerowałem pastą lekkościerną. ...

Jak rozumiem pasta którą używałeś to Tempo lub Automax. Ja posiadaną ryskę pozostawiłem na etapie zaprawki z ASO, którą jak Ty nałożyłem wykałaczką. Nalezy ja jednak wyrównać wiec moze masz jakąś specjalną radę względem pasty, jej nałożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mike12345

Musi być pasta lekkościerna (ja akurat miałem Automax). Nakładaj kolistymi ruchami w okolicy rysy, nie za długo w jednym miejscu, lekko dociskając, poczekaj aż trochę wyschnie i przepoleruj miękką ściereczką. Po wszystkim jak przejedziesz palcem powinno być gładko, oczywiście jeżeli nie było nałożone zbyt dużo zaprawki. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bał sam polerować lakier pastą ścierną. Można narobić więcej rys niż było. Lepiej dać to do zrobienia jakimś fachowcom od datailingu samochodowego. Nasze QQ mają bardzo miękki lakier bardzo podatny na mikrorysy widoczne szczególnie w słońcu na ciemnych kolorach. Co mogą zdziałać zawodowcy możecie zobaczyć na autku mojej żony, które dałem do zrobienia w takiej firmie: http://riseandshine.pl/?page_id=377

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to sporo kosztowało, ale robiłem całe auto + powłoka Cquartz.

Wypolerowanie paru rys wcale nie musi wyjść dużo drożej niż zakup dobrej pasty ściernej, która potem będzie leżała (i starzała się) w garażu.

Fachowcy wiedzą jakie środki dobrać do danego lakieru, żeby usunąć rysy, a nie narobić kółek z mikrorys. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że to nie ten temat ale chciałem się dowiedzieć czego używacie do ściągnięcia śladów z wosku na czarnych plastikach bo dostałem mycie z woskowanie w jednej z myjni i auto wyglądało super po wyjeździe z myjni ale po kolejnym moim myciu na czarnych plastikach ukazał się profesjonalizm nakładających (czyli masę miejsc w których przeciągnięty został wosk z lakieru na plastik)

 

zastanawiam, się czy nie polakierować tych plastików na czarno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że to nie ten temat ale chciałem się dowiedzieć czego używacie do ściągnięcia śladów z wosku na czarnych plastikach bo dostałem mycie z woskowanie w jednej z myjni i auto wyglądało super po wyjeździe z myjni ale po kolejnym moim myciu na czarnych plastikach ukazał się profesjonalizm nakładających (czyli masę miejsc w których przeciągnięty został wosk z lakieru na plastik)

 

zastanawiam, się czy nie polakierować tych plastików na czarno

Kup czernidło do zderzaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odnośnie rys na lakierze -( na wesoło )- w okresie kryzysu, może by tak " załatać " tymczasowo ? - powinno się to opatentować.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rys na lakierze -( na wesoło )- w okresie kryzysu, może by tak " załatać " tymczasowo ? - powinno się to opatentować.

:thumbsup:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...