Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Większe opony do T31


trucha0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem tu nowy,przeczytałem forum odnośnie tej kwestii i nie znalazłem odpowiedzi,mianowicie z racji tej ze kończą mi się opony w T31 mimo ze zima w pełni a ze sezon letni się zbliża trafiła mi się okazja kupna oponek za śmieszne pieniądze od znajomego w rozmiarze 225/65r17 konkretnie z Grand Viatry,po 1000km przebiegu,zmienia bo che AllTerrain,co sadzicie o tym rozmiarze?, X-TRAIL będzie trochę wyższy,licznik będzie trochę przekłamywał,spalanie albo wzrośnie albo zostanie na tym samym poziomie,tylko pytanie czy wejdą?nie będą obcierać itp.powiem szczerze ze na tych fabrycznych 215/60r17 trochę te nasze samochody śmiesznie wyglądają,czytałem na zagranicznych forach ze jeżdżą nawet X-trailami na rozmiarze 235/65r17,ale może niech ktoś się wypowie z Polski,czekam na wszelkie spostrzeżenia i opinie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Japończycy sami się domyślili ze przydałoby się coś większego żeby samochód wyglądał porządniej i koła wypełniały trochę lepiej nadkola,rzeczywiście tak jak kolega napisał w nowych cennikach jest rozmiar 225/60r17,myślę ze trochę wyższy profil nie zaszkodzi,nie spieszy mi się aż tak wiec poczekam jeszcze na inne opinie dzięki za odpowiedz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego chyba raczej się nie dowiemy bo raczej producent o takich rzeczach nie pisze a dealerzy w salonie co oni wiedzą czasem to ich trzeba uczyć jak samemu się prześledzi pewne tematy,ale myślę że raczej nic nie kombinowali,bo to naprawdę nie wielka różnica co do szerokości to myślę że 1 cm to nie zrobi różnicy i nigdzie nie będzie obcierać poza tym ten 1cm podzielić trzeba na polowe bo to 0,5cm do wnętrza nadkola a drugie 0,5cm na zewnątrz a w nadkolach trochę miejsca jest a że X nie jest offroadowy tylko do lekkiego terenu (bynajmniej ja się w inny nawet nie puszczam) to nie wiadomo jakich wykrzyżów nie ma,pozostaje kwestia profilu będzie koło optycznie wg kalkulatora rozmiaru 3,4cm większe na średnicy ale tylko 1,7cm wyższy samochód,co wpłynie może na to że licznik będzie pokazywał prawdę bo jak na razie wg.licznika i GPS przy 120km/h jadę faktycznie ok.113km/h jeżeli źle prawię to niech ktoś mnie poprawi pozdrawiam i czekam na dalsze spostrzeżenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie przy takim samym ET o 1cm szersza opona wyjdzie na zewnątrz 1 cm, a nie osiowo...

A co do licznika, to w każdym aucie tak jest, że licznik przekłamuje, to zabezpieczenie fabryki, żebyś ich po sądach nie ciągał w razie gdybyś jechał np 53 zamiast licznikowe 50 i dostał mandacik. U mnie w hondzie przekłamanie prawie takie samo... w x-ie nie sprawdzałem jeszcze.

Przy większym profilu zwiększa się zauważalnie komfort- ja z 225x45x17 przesiadłem się na 215x65x15:)

Koło które by miało za głęboko wchodzić w nadkole zawsze można "wyciągnąć" dystansem. Auto wygląda wtedy lepiej i trakcja minimalnie lepsza.

Raz widziałem na niemieckich blachach T30 z szerokimi oponami i wyglądał ciekawie...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...