Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

znikający olej w skrzyni biegów


Gość piotr-mkp

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotr-mkp

witam

Szanownik użytkownicy X-ów i nietylko może ktoś słyszał lub wie co może być przyczyną dziwnej sprawy w moim X-sie.

Dzieją się cuda wymieniam olej do skrzyni biegów (manual) do odpowiedniego stanu czyli w skrzyni korkiem wlewowym i zaczyna wypływac wchodzi 2,3-2,4 litra tak jak w dokumentacji jest okej. (stoje obok mechanika i sam mu nalewam do pompki olej z butelek)

Natomiast po ok 5 tygodniach skrzynia na biegu jałowym zaczyna hałasować hmmm myśle sobie co jest jade sprawdzam stan i co mało wlewam 0,8 litra jest ok. (krew mi się ścina czujecie te emocje - to jest jeden z cudów natury w tym aucie)

Nadmieniam że nie mam żadnych wycieków skrzynia jest sucha jak pieprz na dole na górze wogóle nic nie leci nawet w okolicach poprostu newsik nierdzewka.

Drugi cud przybyło oleju w silnuku po wymianie w skrzyni, może to jakiś zbieg okoliczności nie wiem.

Podobno w T30 w silniku QR 20 odnotowywano zdarzenia zwiększającej się objętości oleju w silniku tak znalazłem w necie.

Czy ktosik coś słyszał mechaniory nie chcą się tykać problemu bo twierdzą że to jest niemożliwe aby takie cuda się działy, a nie ma wycieku - wolą naprawiać oczywiste czyli wymiana żaróweczki i filterków kabinowych za np. 200 PLN

No kończe wypociny i pozostaje z problemem jakby ktoś coś słyszał to napiszcie cosik na razie kupięłm olej i będe dolewał.

Pozdrowienia Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz odpowietrzenie skrzyni może gdzieś spadło na dół i nim wylatuje olej i leci bezpośrednio na droge nic nie zalewając w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

sprawdziłem odpowietrzenie jest skierowane do góry w swoich mocowaniach i na skrzyni także jest w swoim miejscu (odpowietrzenie u mnie to wężyk zagięty na końcu wygląda na oryganalną robotę).

Dalej szukam w necie i pozdrawiam.

 

No cóż problem jest nadal olej znika ze skrzyni.

Wczoraj dolałem 1,2 litra po przejechaniu 1200 km, wlazłem pod auto u mechanika oglądanie świecenie w różne miejsca sucho nic nie leci od góry jest sucho, półosie suche.

Pytanie idiotyczne czy olej może się gdzieś przedostawać do jakiejś komory niewiem i nikt nie wie każdy rozkłąda ręce.

Czy koże się przedostawać do sprzęgła ale wtedy to raczej byłby wyciek przy takiej ilości oleju no i sprzęgło by się ślizgało?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...