Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

opony


kolakiki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w t-30 mogą być opony o różnych bieżnikach na osiach. Posiadam dwie pary Pireli Scorpion i Dunlop Grandtrek SP 68.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie używasz dwóch napędów to mogą być

Inaczej powstają naprężenia na napędach- niby może to prowadzić do jego uszkodzenia

tak gdzieś kiedyś wyczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, wczoraj pomyliłem się mam dunlopy ST 20 a nie SP68 /tych mam kpl. jako zimowe/ ale wracam do tematu tych SP20 mam w sumie 3szt. z tego 2 igły może ktoś posiada 1 szt do odstąpienia, może z zapasu będę wdzięczny za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość michalkaflowski

Niestety zapas (przynajmniej w moim wypadku) jest tylko opona dojazdowa choc o takim samym wymiarze jak normalne.

Ale sie zdziwilem jak poczytalem na boku opony ze jest tylko opona dojazdowa. Na pierwszy rzut oka wygladala identycznie!

 

Poszukuje opon na lato w wiekszym rozmiaze niz orginalne, co najmniej takie jak w nowym modelu 225/60 R 17.

Czy ktos juz cos takiego wymiaru zakladal i jak sie spisuja?

 

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy naprawde nikt jeszcze nie zalozyl szerszych opon do T 31?

Zbliza sie okres wiosenny i czas pomyslec o nowych oponach - orginalne po 3 latach juz sie nie nadaja do jazdy :(

Chcialbym zalozyc szersze 225/60 R 17 jak w nowych wersjach ale czy beda pasowaly?

Oto jest pytanie i prosba o opinie od kogos kto juz takie zalozyl i jezdzi na oponach takowych.

Ja mam ochote na Nokiana Z G2 - wygladaja czadowsko!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja miałem możliwość po testować rozmiar 225/65R17 w swoim T31 i wchodzą bez problemu,nic nie obciera aczkolwiek trochę mnie wkurzało przekłamanie na kilometrach pokazywanych i przejechanych,trzeba było sobie doliczać ok 5km więcej na 100km,bo w tych jest chyba różnica jak liczyłem ok.4,5%,natomiast te 225/60r17 wejdą tym bardziej bez najmniejszych problemów i błąd w wskazaniach chyba 1,7% wiec mało co zauważalny,dynamika może tyci słabsza z racji większej szerokości i masy koła,spalanie 0,1-0,2l/100km większe wiec nie wiele,wygląd dużo lepszy niż na oryginalnych wyglądających jak ciut za małe do tej bryły,wiec mogę polecić,ja sam zrezygnowałem z tych 225/65R17 z tej racji że jeszcze przelatam sezon na oryginałach a następne będą te właśnie 225/60R17 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czym poznać że jest to opona dojazdowa

 

Opona czy kolo dojazdowe jest odpowiednio, wydocznie i zrozumialo opisane / oznaczone. (na przyklad "temporary use only"

Nie mozna przekroczyc predkosci podanej na feldze lu oponie.

Opona jest mniej wytrzymala dla tego nazwa "dojazdowa".

http://www.google.pl/images?hl=pl&q=opona%20dojazdowa&rlz=1R2GFRE_en&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1008&bih=672.

 

V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...