Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dwustopniowy pedał gazu?


chabol

Rekomendowane odpowiedzi

Zaobserwowałem blokowanie się pedału gazu podczas dynamiczniejszej jazdy i gwałtownym przyspieszaniu na niskich biegach, daje się wdusić max do połowy? Czy to jest normalne zachowanie auta?

 

Silnik 2.0 dCi 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest 'dwustopniowy', ale nie do połowy:

 

Niemal do końca pedał wchodzi bez oporu, potem mogę go jeszcze docisnąć (czuć wyraźny "klik" pod stopą).

Dociśnięcie (po "kliku") służy do zniesienia ustawionego limitu przez ogranicznik prędkości. Innego zastosowania nie znalazłem.

 

Przy czym oceniam to dociśnięcie na mniej więcej ostatnie 5-10% całego zakresu pracy pedału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, może faktycznie nie jest to od połowy, jednak po prostu jak się czasem chce depnąć ;) to szybciej się odczuwa. w gruncie rzeczy nie wpływa na dynamikę jazdy, ale jest trochę niekomfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, może faktycznie nie jest to od połowy, jednak po prostu jak się czasem chce depnąć ;) to szybciej się odczuwa. w gruncie rzeczy nie wpływa na dynamikę jazdy, ale jest trochę niekomfortowe.

 

Witam,

 

Na początku też mi to "klikanie" przeszkadzało ale już się przyzwyczaiłem. Generalnie deptamy do miejsca gdzie za chwilę będzie kliknięcie deptanie do oporu nic nie daje.

 

Tak jak napisał poprzednik jadąc na ograniczniku prędkości potrzebujemy w sytuacji awaryjnej depnąć to wtedy dociskamy pedał gazu do oporu i ogranicznik prędkości się wyłącza.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...