Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wp11.144 bład P0171


Gość jACA1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Proszę nie krzyczeć na mnie bo powiecie że było już ale przeczytałem chyba wszystkie posty o sondzie i przepływce ale nie mogłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi; a więc wywaliło mi błąd P0171 o ile dobrze poszukałem jest to czujnik O2(BANK 1) mieszanka zbyt uboga i do dalej dodam ze spalanie wzrosło do 17l/100. jak to naprawić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakres sondy to 0 -1V gdzie przykaładowo 0.2V to już ubogo a 0.8V bogato jak przyspeszasz zawsze ma być bogato jak hamujesz silnikiem zawsze ubogo jak jedziesz równo to sonda ma przechodzić z jednego stanu do drugiego co oznacza że Ecu szuka odpowiedniej dawki paliwa i ma mieszankę steh taką jak ma być oczywiście sonda powinna oscylować na wolnych obrotów lub raczej dla 2000 rpm dla postoju ,,

 

dla wiecej info poczytaj dział na forum o diagnozowaniu ..ew dr google spytaj o działanie sondy cyrkonowej ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zakupiłem miernik i będę mierzył ale mam jeszcze pytanie, wczoraj jeszcze odłączyłem aku aby zresetować kompa i pytanie jest takie czy mogę robić pomiar sondy w momęcie pierwszego uruchomienia silnika po resecie kompa czy teraz lepiej poczekać aż silnik się zagrzeje wyłączyć go i wtedy mierzyć sonde??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie:) teraz tylko jaką sonde wybrać może jakiś link silnik jak pisałem 2.0 103 kW benzyna, bo znalazłem coś takiego. http://allegro.pl/sonda-lambda-nissan-micra-pathfinder-primera-sunny-i1382095844.html

 

Dziś zamówiłem oryginał Boscha za 230pln jutro wymieniam, tylko jak to odkręcić!! zapieczone i zgrzane!! jakieś sposoby, patenty mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda i tak do wywalenia, utnij przewody i oczkowym albo długą nasadą i będzie gitt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczkowym to chyba sie raczej nie da bo mało miejsca-chłodnica i osłona kolektora której wole nie odkręcać bo jak znam życie śruby przerdzewiałe pękną, czyli długa nasadka.

 

założona sonda NGK i wszystko gra:)

 

wracam trochę do tematu.. bo teraz jak silnik się trochę zagrzeje to po zdjęciu nogi z gazu silnik spada z obrotów prawie do zera a wystarczy lekko dotknąć gazu wracają na wolne obroty.. czy teraz po wymianie sondy gdy gasł na wolnych trzeba przeprowadzić naukę wolnych obrotów http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/67156-p11144wp11144-spadajace-obroty/page__p__737446__hl__reset%20zegar%C3%B3w__fromsearch__1entry737446 jak opisał Bakus????czy coś innego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...