Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprzegło w k260 2,8 (hiszpan)


Gość pawelpm20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukałem na forum ale niestety nie znalazłem tego co potrzebuje. A mianowicie mam Patrola k260 2,8td krótki z 1993r. Mam następujący problem gdy wcisnę raz sprzęgło to biegi wchodzą ciężko, a gdy powciskam parę razy to biegi wchodzą lekko i tak się dzieje przy wrzucaniu każdego biegu. Czego może to być przyczyna????? i czy jest regulacja sprzęgła????

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

Witam

Szukałem na forum ale niestety nie znalazłem tego co potrzebuje. A mianowicie mam Patrola k260 2,8td krótki z 1993r. Mam następujący problem gdy wcisnę raz sprzęgło to biegi wchodzą ciężko, a gdy powciskam parę razy to biegi wchodzą lekko i tak się dzieje przy wrzucaniu każdego biegu. Czego może to być przyczyna????? i czy jest regulacja sprzęgła????

Z góry dzięki za pomoc

 

Sprzęgło jest hydrauliczne, nic nie podregulujesz. Takie objawy może dawać zużyty wysprzęglik, zużyta pompa, albo nadpęknięta łapa od sprzęgła.

Jak by co klikaj na PW, mam pompę sprzęgłową do Hiszpana na zbyciu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość pawelpm20

Sprzęgło jest hydrauliczne, nic nie podregulujesz. Takie objawy może dawać zużyty wysprzęglik, zużyta pompa, albo nadpęknięta łapa od sprzęgła.

Jak by co klikaj na PW, mam pompę sprzęgłową do Hiszpana na zbyciu .

Dzięki za informacje. Jutro po robocie biorę się do oglądania tych rzeczy.

 

Witam

Trochę mnie nie było ale to z powodu pracy. Sprawdziłem te części. A mianowicie wymieniłem wysprzęglik a w pompie sprzęgła wymieniłem uszczelniacze. I teraz wystąpił odwrotny problem a mianowicie na 3,4 i 5 biegu sprzęgło mi ślizga. Ktoś wie co może być przyczyna tego?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

Dzięki za informacje. Jutro po robocie biorę się do oglądania tych rzeczy.

 

Witam

Trochę mnie nie było ale to z powodu pracy. Sprawdziłem te części. A mianowicie wymieniłem wysprzęglik a w pompie sprzęgła wymieniłem uszczelniacze. I teraz wystąpił odwrotny problem a mianowicie na 3,4 i 5 biegu sprzęgło mi ślizga. Ktoś wie co może być przyczyna tego?????

 

Musisz wyregulować jałowy skok pedału sprzęgła (luz) z tego co pamiętam jest tam regulacja. Ew już zużyte są elementy cierne sprzęgła czyli tarcza docisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...