Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

NIE DZIALA WSKAZNIK TEMPERATURY!!


Gość Lukassz28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Problem jest z wskaznikiem temperatury silnika a mianowicie nie dziala wogole w Nissan X-trail 2.2 dci 114KM.Moje pytanie to ile jest czujnikow w bloku silnika.Jeden znalazlem z tylu silnika za obudowa lancucha rozrzadu on jest dwupinowy a zaraz kolo niego jest jescze jeden kabelek jednopinowy ale nie moge znalezc drugiego czujnika w poblizu tego kabelka.Czy powinien byc tam gdzies drugi czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość pietia101

Kolego czy udało ci się ustalić co nawaliło mam ten sam problem tylko że umnie na diagnostyce komputer temperature pokazuje a zegar na tablicy nawet nie drgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

mam taki sam albo podobny kłopot ; wskazówka temperatury na zegarze nawet nie drgnie , co może być przyczyną ? czy będę mógł wymienić tylko ten zepsuty zegar czy całą deskę ze wszystkimi zegarami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje małę prawdopodobieństwo by zegar był uszkodzony. Wręcz jest to niemożliwe. Nic na razie nie kupujcie. Po pierwsze zdejmijcie zegary i sprawdzcie wartość napięcia na zegarze po uruchomieniu silnika rzecz jasna. Poproszę zdjęcie tej sytuacji. Poza tym niech t34 da zdjęcie tego koła wreszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam cię kolego ale nie rozumie o jakie zdjęcie koła ci chodzi? a napięcie sprawdzał kolega i powiedział ,że jest 500"kilo" ? i nie wie jakie powinno być prawidłowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mierzył opór raczej a tu trzeba zobaczyć czy idzie napięcie. Jeśli się zmienia wraz ze wzrostem temperatury silnika to problem będzie tkwił w zegarze, który powinien dać się naprawić przez serwis specjalizujący się w zegarach (nie ASO). Czy to auto sprowadzane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwupinowy jest dla kompa. Jednopinowy idzie na deskę. wymień ten drugi i powinno działać. Deskę i zegary jeszcze zdążysz rozebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...