Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Ustawianie biegu jałowego/ssanie w 1.6


Andrzej330

Rekomendowane odpowiedzi

Poddaję pod dyskusję temat związany z regulacją biegu jałowego konkretnie w Serenach 1.6. Jak to jest w tych modelach. Proszę nie pisać, że jest to na forum w przypadku choćby almery, interesuje mnie konkretnie w tym modelu. Czy ktoś regulował i mu się to udało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no reulowalem ale po myciu i polerowaniu przepustnicy a jest to proste jest tan srubka regulacyjna ktora wkrecasz zeby podniesc obroty albo wyj=kreca zeby obnizyc

:P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest i do czego służy to ja wiem. :D Już wyjaśniam dlaczego się pytam. Mam dziwny przypadek. Gaśnie mi na biegu jałowym jak jest zimno. Jak się rozgrzeje jest ok. Sonda raczej dobra, przepływomierz dobry, przepustnica raczej ok. O czujniku temp. nie wspomnę. Krokowiec też wydaje się być dobry. Błędów nie ma, jednakże po przygazowaniu zapala się czasami check. Instalację przejrzałem i wydaje się być dobrze.

Zastanawiam się czy komputer nie zgłupiał już, albo za mało czasu mu dałem na zgranie się. Albo to jeszcze coś innego. Bardziej mi chodzi o sposób zaprogramowania/zakodowania kompa na bieg jałowy bez podłączenia do kompa. Na rozgrzanym silniku jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepustnice masz zasyfiona, wie wizyte u mechanika proponuje i czysczenie przepustnicy i krokowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel2163 nie o takie błachostki mi chodzi. Przepustnica, krokowiec zostały wyczyszczone. Jak pisałem wszystko sprawdziłem, ale i tak coś nie gra. Gdzieś chyba nie mam przejścia na przewodach, gdzieś mi coś nie łączy, ale tylko jak jest zimny. Może wilgoć robi swoje.

ps. Znalazłem sposób ustawienia biegu jałowego. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...