Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano II - przekładka silnika z - Altimy


Gość Vivaldi_pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Vivaldi_pl

Witam !

 

Mam Terrano II z silnikiem 2,4 benz. 94 rok, niestety padł silnik!

i TU PYTANIE:

Czy wie ktoś może, czy dużo jest rzeźby w założeniu silnika od autka nisssan Altima silnik 2.4 ale 16V, a nie 12V jak w terrano.

I czy napędy to przeżyją, i co ze skrzynią?

 

A przy okazji, to jak to jest z tymi skrzyniami w terrano II są te same w benz i TD? :rolleyes: takie info wyczytałem na jakimś forum :blink:

 

sprawa troszki nagli, więc proszę o info :rolleyes:

 

dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz to jeszcze parę razy... najlepiej daje radę 700 z CC, na przodzie i tyle.

 

KA24 - to paść, tak długo jak daje radę, to się go zostawia, jak padnie to się zmienia na TD27/TD25 lub 3.0V6.

KA24 ma zdaje się inny dzwon vs. TD27/TD25, 3.0V6 też. O skrzyniach był temat, jak ma wątpliwości - to jest na necie serwisówka to 3.0V6//TD27/TD25/KA24/ZD30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... najlepiej daje radę 700 z CC, na przodzie i tyle.

 

Witam

 

Kolego Wojtus w tym monęcie stawiam Ci + za rozwiązanie odwiecznego problemu 2H czy 4H co i jak oraz czemu i kiedy. :whistle:

Co prawda 2X700 cc daje tylko 1400 to o połowe za mało więc trzeba zastosować 4X700 cc i mamy wtedy mocne 2,7 mo i oczywiście niezależny napęd na każde koło :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Wojtus w tym monęcie stawiam Ci + za rozwiązanie odwiecznego problemu 2H czy 4H co i jak oraz czemu i kiedy. :whistle:

Co prawda 2X700 cc daje tylko 1400 to o połowe za mało więc trzeba zastosować 4X700 cc i mamy wtedy mocne 2,7 mo i oczywiście niezależny napęd na każde koło :rofl:

Taki, dwusilnikowy pojazd widziałem, masakra :rolleyes:

Ze względu na koszty, zostałbym przy dwóch silnikach i myślał o gąsienicach B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki, dwusilnikowy pojazd widziałem, masakra :rolleyes:

Ze względu na koszty, zostałbym przy dwóch silnikach i myślał o gąsienicach B)

 

Witam,

 

 

Chyba wiem co Wam chodzi po głowach. Są i dwa silniki i gąsienice, żeby było również taniej to i koła. Więc jakby zrobić taką hybrydę kołowo-gąsienicową, co prawda to Niemcy już czymś takim sobie śmigali ale pomysł wart jest zastanowienia.

 

post-30881-0-72387700-1295803488_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na koszty, zostałbym przy dwóch silnikach i myślał o gąsienicach B)

Hejka Panowie

Też swego czasu dumałem nad gąsienicami no i niestety nie wypaliło aczkolwiek nosiłem sałatę dokarmiałem kapustką a i tak zdechły :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Dodam jeszcze na koniec tyle, że zabawa takim prototypem może być przednia, w paru można nawet śmiało kogoś podholować :P

 

http://picasaweb.goo...feat=directlink

A tak na poważnie to moim zdaniem lepiej już naprawiać to co się ma niż inwestować w jakąś niewiadomą. Nawet drugi cały silnik na część jest jakimś rozwiązaniem chyba, że mamy naprawdę pewność co do oferowanego silnika. Te gwarancje rozruchowe 7-30 dni to żenada. Sprawdzenie nowego nabytku od razu kosztuje trochę pieniędzy - ciśnienie sprężania, szczelność układów, sprawność instalacji wtryskowej to tylko początek. Najtaniej jest to zweryfikować po zamontowaniu ale przy gwarancji do 30 dni chyba się nie da. To jest wyłącznie moje zdanie.

 

 

Pozdrawiam

 

 

Piotr

Edytowane przez piotr323f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukać samochodu z silnikiem... zobaczyć jak sie odpycha, sprawdzić ciśnienie... będzie dobrze.

Edytowane przez wojtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...