Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

hamulce


Gość szejku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam x-trail z 2004 roku

wymienilem na nowe zaciski hamulcowe,tarcze i klocki

po odpowietrzeniu mam bardzo miekki pedal hamulca i co za tym idzie prawie nie mam hamulcow

czy ktos wie w czym problem(hamulce z abs)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odpowietrzyć układ hamulcowy sprawdzając poziom płynu i koniecznie na załączonym zapłonie, żeby zaworki abs'u były otwarte. Powinno załatwić problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czasem nie trzeba odpiąć ABS-u?? tak jest przynajmniej w primce, że trzeba odłączyć ABS czyli wyjąc wtyczkę albo bezpiecznik, i wtedy odpowietrzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czasem nie trzeba odpiąć ABS-u?? tak jest przynajmniej w primce, że trzeba odłączyć ABS czyli wyjąc wtyczkę albo bezpiecznik, i wtedy odpowietrzać

 

Changing Brake Fluid EFS000C3

CAUTION:

Refill with new brake fluid “DOT 3 or DOT 4”.

Always keep fluid level higher than minimum line on reservoir tank.

Never reuse drained brake fluid.

Be careful not to splash brake fluid on painted areas; it may cause paint damage. If brake fluid is

splashed on painted areas, wash it away water immediately.

1. Connect a vinyl tube to bleed valve.

2. Drain brake fluid gradually from bleed valve of each wheel while

depressing brake pedal.

3. Turn OFF ignition switch. Remove ABS actuator connector.

 

 

Sorki. Dino miał racje w t30 rozłanczamy abs i bez zapłonu. Patrzałem w manual z t31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko, to ktoś "skopał" napełnianie układu i jednak go nie odpowietrzył. Ja w moim X-sie nie odłączałem ABS, ale układ został sprawnie zalany i "przepchany" nowym płynem, bez możliwości dostania się powietrza od strony wlewu. Zrobiłem już kilka tys. km od tego czasu i hamulce działają bardzo dobrze. Nie wiem, czy najprostszą opcją nie będzie wydać kilkudziesięciu zł na nowy płyn i przepłukać cały układ na nowo (tym razem nie dopuszczając do dostania się powietrza przez zbiornik wyrównawczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam x-trail z 2004 roku

wymienilem na nowe zaciski hamulcowe,tarcze i klocki

po odpowietrzeniu mam bardzo miekki pedal hamulca i co za tym idzie prawie nie mam hamulcow

czy ktos wie w czym problem(hamulce z abs)

 

Odpowietrzanie standardowe ale odpięty akumulator lub odpięty ABS.Łatwiej i bezpiecznej będzie z akku.Podczas załączonego zapłonu akumulatory ciśnienia w ABS ie utrudniają odpowietrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy najprostszą opcją nie będzie wydać kilkudziesięciu zł na nowy płyn i przepłukać cały układ na nowo (tym razem nie dopuszczając do dostania się powietrza przez zbiornik wyrównawczy).

 

jak już raz było źle to teraz trzeba wypiąć ABS aby zrobić to dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już raz było źle to teraz trzeba wypiąć ABS aby zrobić to dobrze

 

Może i racja.

Nie do końca jestem pewien jak to działa, ale wydaje mi się, że ABS nie powinien działać gdy silnik i wszystkie systemy samochodu są wyłączone. Więc poco go wyłączać, skoro i tak jest wyłączony? Oczywiście nie upieram się przy tym, ale odpięcie ABS ma chyba znaczenie tylko podczas pracy systemu hamulcowego przy załączonym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manual do nissmo tak mówi, czyli może wtedy jest gitt, w innym przypadku by napisali, że włączyć stacyjkę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dobrze odpowietrzyć układ hamulcowy. Po drugie uważaj przez pierwsze kilometry. Tarcze i klocki muszą sie do siebie dotrzeć, dopasować. Więc ostrożnie z ostrym hamowaniem. Przez jakiś czas będą gorzej hamowały. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...