Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ustawienie naciągu paska klinowego


Gość TomeksWro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z ustawieniem naciągu paska klinowego w moim sunnym 1.4 92r. W żaden sposób nie mogę ustawić odpowiedniego napięcia. Prosze napiszcie mi jaki sposób powinienem naciągnąć ten pasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisówce dostępnej na tej stronce masz opisane dopuszczale naciągi pasków. Jeśli to nie pomoże do sprawdzenia najpierw kable (masowanie), wyczyść klemy aku przesmaruj smarem grafitowym lub miedzianym i napisz co się dzieje. Jakie masz to napięcie na klemach podczas pracy silnika bez obciążenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz śrube regulacyjną naciągu paska klinowego - jednakże jeżeli kręcenie jej nic Ci nie daje. To możliwe że alternator za mocno trzyma. Musiałbyś lekko poluzować dolną srubę z alternatora - ona działa na zasadzie zawiasu, i jest duże prawdopodobieństwo że ona po prostu mocno trzyma. Ja tak miałem w przypadku regulacji w swojej Primerce. Po odpowiednim ustawieniu naciągu, dolną śrubę sobie dokręcisz i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a śrubę regulacyjną dokręcam?

 

Dokładnie tak.

 

Jakby Ci nadal nie poszło, to mając śrubę regulacyjną, popatrz 90 stopni na zew, i możesz mieć kolejną srubę (ją też lekko popuść).

Jest to śruba która trzyma właśnie ten 'regulator' naciągu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...