Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

smd czy led ?


Gość mcrow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ktoś ma doświadczenie, ale proszę o opinie. Czy lepiej założyć oświetlenie SMD czy LED, ledowe wiadomo zdecydowanie tańsze no ale chodzi mi też o jakość świecenia. Mowa o żarówkach typu w5w, p21 etc etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś ma doświadczenie, ale proszę o opinie. Czy lepiej założyć oświetlenie SMD czy LED, ledowe wiadomo zdecydowanie tańsze no ale chodzi mi też o jakość świecenia. Mowa o żarówkach typu w5w, p21 etc etc.

 

Ja miałem jako postojówki W5W diody LED a teraz SMD bo dają więcej światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a py21w na tył to hmm chyba te od stopu i dziennych tez miales led ? bo kurde mysle o takich, co prawda jeszcze są takie smd ale to juz wiekszy koszt, pytanie czy rzeczywiscie to o wiele ladniej wyglada od led ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłem się z żarówkami na tył, bo szkoda kasy, pozycyjne, stop razem 8 sztuk a teraz przemnóż to sobie przez cenę jednej sztuki.....

z przodu jest efekt jak masz ksenony i chcesz, żeby postojówki świeciły tak samo.

Wstawiałem pojedyncze diody, potem kupowałem co raz droższe a teraz mam diody SMD, efekt zawsze był lepszy od zwykłych żarówek W5W

Jak nie jesteś przekonany do końca to kup sobie LEDy tańsze (kolor biały) i zobaczysz efekt, diody SMD dają tylko więcej światła (sa mocniejsze) barwa światła jest taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMD w akcji ;)

 

 

bez komentarza, biorę SMD i moze na próbę na tył py21 LED oraz SMD no ale przymierze pod sklepem tuningowym i zobacze roznice bo wydawac tyle kasy to nie tak latwo. Jezeli mnie urzekna SMD to moze sie skusze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu różnice zauważysz, z tyłu nie wiem ale jak założysz to napisz jaki efekt jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież są też LED SuperFlux które w strukturze maja 2-4 diody i wtedy świecą dużo mocniej niż SMD gdzie ograniczeniem jest rozmiar (malutkie są, superflux maja około 7mm na 7mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z ciekawości pogmerałem po stronie Osram w poszukiwaniu danych zwykłych żarówek w5w. Co znalazłem, to że taka żarówka ma strumień świetlny (intensywność świecenia) na poziomie 50 lumenów. I teraz zastanawiam się, czy żeby SMD świeciła tak samo, to też musi mieć te 50lm?

Jak się poszuka po aukcjach (takich z danymi technicznymi wypisanymi), to są nawet mocniejsze SMD w5w tylko złożone zazwyczaj z kilku diod.

Kiedyś na próbę wziąłem w jakimś sklepie moto dwa LEDy takie jak na zdjęciu po prawej i świecą za słabo, przy ksenonach są bardziej niebieskie niż białe (widać to dopiero po zmroku). Wg aukcji, z której wziąłem fotę, taki LED ma 6lm tylko...

post-36041-0-12219100-1296082209_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszukałem stare zdjęcia gdzie miałem założone LED pojedynczą (2 fotka) i dla porównania SMD - 7 diod SMD (fotka 1)

post-4391-0-96811700-1296109309_thumb.jpg

post-4391-0-05145900-1296109324_thumb.jpg

Edytowane przez Oskar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez komentarza, biorę SMD i moze na próbę na tył py21 LED oraz SMD no ale przymierze pod sklepem tuningowym i zobacze roznice bo wydawac tyle kasy to nie tak latwo. Jezeli mnie urzekna SMD to moze sie skusze :)

Z tym tyłem to bym uważał, bo jakby Ci ktoś (odpukać) zaparkował kiedyś w bagażniku i wyszłoby, że miałeś oświetlenie bez homologacji, to niestety ale byłaby twoja wina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo główną wadą LEDów jest świecenie z małymi kątami taka zwykła dioda to ma kąt świecenie 15-30 stopni. Dlatego trzeba użyć większej ilości diod aby uzyskać efekt żarówki 360stopni. Ja mam w5w z chyba 7 LEDami SMD i świecą o wiele wiele jaśniej niż żarówka.

Kiedyś chciałem wstawiać wszędzie LEDy, ale darowałem sobie bo do kierunków nie można wsadzić. A stopu/pozycji tylnych nie chciałem ruszać ze względu na kwestie prawne, bo czasem się w razie wypadku dochodzi czy auto hamowało czy nie sprawdzając właśnie żarnik żarówki tylnej. No i znajomy kiedyś miał i nie chciały dobrze siedzieć w gnieździe potrafiły się luzować i raz świecić raz nie. Poczekam aż jakieś firmowe wyjdą, choć swoją drogą dziwne że żadna duża firma nie wypuściła takich żarówek LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz to generalnie jest dziwne, ja sprzedaje nowe samochody Hyundaia w salonie. Przyjezdzaja autka 2010/2011 i w pieknych lampach maja zarowki takie bulwy duze, ktore widac i generalnie psuje to styl :\ normalnie az nie pasuje. Sam sie dziwie czemu ledow nie zakladaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie do kierunkowskazów są takie ładne żaróweczki o srebrnej bańce. Ładnie to wygląda jak ktoś ma przezroczyste klosze kierunkowskazów.

A dla amatorów mocnych wrażeń polecam http://allegro.pl/zarowka-h4-24-led-smd-dystrybutor-zarowek-led-i1431575096.html ;D

Przeglądałem trochę ofert i światła do jazdy dziennej produkowane są przez duże i znane firmy jako LEDy. Może innych żarówek nie produkują bo musi się sprzedać aktualny asortyment ? I taka zmowa między firmami jak niedawno było samsung z lg miało nieoficjalną umowę na trzymanie wyższych cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież są też LED SuperFlux które w strukturze maja 2-4 diody i wtedy świecą dużo mocniej niż SMD gdzie ograniczeniem jest rozmiar (malutkie są, superflux maja około 7mm na 7mm).

Są ale SMD tez są z wieloma diodami w jednej oprawce

pierwsza fotka 1xSMD (8zł),a na drugiej nawet 25SMD(26zł),i choćby było tyle samo diód led w jednej oprawce to nie pobije diód SMD

post-21720-0-86159600-1296158523_thumb.jpg

post-21720-0-20738000-1296158533_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem coście się tak SMD uparli, one tylko mniejsze są a świecą identycznie jak przewlekane. Wystarczy spojrzeć na noty, zwykłe SMD mają 200mcd i 140* a przewlekane 2,2cd 130* więc jaką różnicę widzicie ?

 

Osobiście wole przewlekane w kwadratowych obudowach 7mmX7mm bo łatwo je połączyć, dużo mocniej świecą, i idealnie pasują pod kierunki i inne podświetlając jednolicie i bardzo intensywnie lampę. SMD wymaga do tego wytrawienia płytki jeszcze a efekt podobny z tym że ciężej jest je zmatowić dla idealnego rozproszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji:

- zwykłe żarówki: strasznie żółte, szczególnie jak obok świeci ksenon, do tego stara żarówka świeci żółciej i ciemniej od nowej (różnica zauważalna),

- żarówki barwione: założyłem OSRAM Cool Blue, różnica w por. do zwykłych znaczna, świecą na taki dziwny (dla mnie) żółtawo-niebieskawy kolor (biały to nie jest na pewno, niebieski też nie),

- pojedyncza LED: zdecydowanie za słaba, przy ksenonie wygląda na niebieski, do tego u mnie widać było niewielką różnicę w kolorze, jedna była bardziej fioletowa od drugiej,

- pojedyncza SMD: w tym miejscu kończą się moje eksperymenty, bo uzyskałem to, co chciałem. Dioda świeci mocno, biało (nawet przy włączonych ksenonach), diody w obu reflektorach wyglądają tak samo. Kupiłem zwykłą pojedynczą (na zdj.), nie żadną "high power", bo wg mnie postojówka ma "się świecić" a nie oświetlać. Do tego nie chciałem uzyskać efektu rozświetlenia całego reflektora, jakoś bardziej podoba mi się punktowe źródło światła (co nie znaczy, że reflektor jest ciemny i mam kropkę białą, dioda jest na tyle mocna, że reflektor się świeci, ale nie jest to wielka biała plama, źródło światła widać wyraźnie).

Wszystkie w5w porównane z ksenonami 4300K.

To tak jakby ktoś się zastanawiał co kupić.

post-36041-0-02407800-1296321429_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja mam u siebie białe zimne diody led z przodu i jestem w miare zadowolon z nich.

Niebieskich nie chciałem bo z tego co wyczytałem to już policja sie czepia.

A zimne białe dają niebieska poświatę.

I efekt widać dopiero wieczorem.

Może kiedyś sprawdze sobie i zakupię SMD jako pozycyjne białe zimne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie białe zimne diody led z przodu i jestem w miare zadowolon z nich.

 

ja do tego w reflektorach mam h1 "osram cool blue" (chyba tak) i efekt mi się podoba ładnie biało świeci wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A światło mocniejsze jest tzn lepiej oświetla drogę czy tylko poprostu ładniej w lampie to widać?

Kiedyś miałem też jakieś firmówki chyba philpsa plus dużo % wiecej światła i nie było żadnego efektu :( tylko że wczesniej w innym aucie.

I philps ma też inne żarówki i nazwy z ich zastowaniem.

A miałem nadzieje że lepiej bedą oświetlać droge. I tylko szkoda kasy bo wiem niecałą 100 płaciłem.

I dużo opini słyszałem że philps +30% są w miare dobre do ceny.

A te w nissanie nawet dobrze świecą. nie wiem jakie mam.

Zresztą widziałem chyba jest temat jeśli mowa o żarówkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te poprostu ładniej wyglądają i dają bielsze światło do czego trzeba się przyzwyczaić.

podobno te + ileś % światła albo night breakery są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie miałem nighit power czy cos w tym stylu do jazdy wieczorem na zime czy w nocy..

I efektu nie było zbytnio .

Może dlatego że klosze były plastki i wiadomo że plastik lubi wyblaknąć czy cos w tym stylu i ta moć co miał być efekt tłumiło mi.

Tutaj są szklane i temu pewnie jestem zadowolony że w nocy jest dobre światło.

Ciężko mi sie jezdzi wieczorami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...