Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zwarcie w instalacji P10 1.6/16v


pawelxzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Mam problem z instalacja w swojej primerce,otóż wszystko działalo bez zarzutu,gdy z dnia na dzien padł mi akumulator,przy pomocy start kabli odpaliłem auto i akumulator sie podładował samoczynnie z mojego alternatora,nastepnego dnia znów był rozładowany do zera.Wymieniłem zatem akumulator na nowy,autko jezdzilo cały dzien a nastepnego ranka znów akumulator rozładowany do zera,pojawiły sie takze małe problemy z odpalaniem,nie odpala jak zawsze za pierwszym razem,a dopiero za drugim(nie wiem czy ma to związek)lampka w bagazniku i inne podobne urzadzenia gasna.Czy ktos miał podobny przypadek?Prosze o pomoc...Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel . Jesli rozladowuje CI akumulator to najpierw sie sprawdza alternator czy nie jest padniety bo on ma za zadanie doladowywac akumulator w czasie jazdy. Moze szczotki sie skonczyly. Moze niesprawny jest regulator napiecie ale rowniez dobrze poszedl mostek prostowniczy. Jesli alternator jest sprawny to sie wtedy szuka innych przyczyn.Czytac jest duzy o tym na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje,z tym ze,wspomniałem ze po odpaleniu auta na start-kable akumulator sie doładował,wiec ładowanie jest ok.Akumulator sie rozładowuje podczas dłuzszego postoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jedynie bedziesz musial mierzyc pobor pradu po wlaczeniu zaplonu i po wylaczeniu. Ktorys odbiornik pradu zzera CI prad. Jesli piszezsz ze ze lampki Ci gasna to moze radio Ci rozladowuje . Pisze moze . Moze alarm . Ale to jesli nie sam to elektryk Ci sprawdzi. Czesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna jednak okazał sie alternator,mimo ze ładowanie było(słabe bo słabe 12,9v dlatego kontrolki tego nie sygnalizowały)miałem zwarcie na diodach.Dla ciekawostki napisze ze alternator wymieniłem jakis czas temu bo mi padł i załozyłem uzywany,który padł teraz.Naprawa okazała sie tańsza i zdaje sie pewniejsza.Za alternator wówczas zapłaciłem 300,a za naprawe teraz 150.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...