Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem ze skrzynią automatyczną pathfinder


Gość trojanluke

Rekomendowane odpowiedzi

Gość trojanluke

Witam forumowiczów. Mam problem z automatyczną skrzynią biegów, mianowicie po odpaleniu auta żeby wrzucić bieg muszę wcisną przycisk shift lock. Dodam że wtedy nie wchodzi gładko, tylko z oporem i słychać gdzieś na zewnątrz takie lekkie walnięcie. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Mam problem z automatyczną skrzynią biegów, mianowicie po odpaleniu auta żeby wrzucić bieg muszę wcisną przycisk shift lock. Dodam że wtedy nie wchodzi gładko, tylko z oporem i słychać gdzieś na zewnątrz takie lekkie walnięcie. Z góry dzięki za pomoc.

 

A naciskasz pedał hamulca przy wrzucaniu biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się oriętuję, to bieg z poz. P można zmienić tylko wtedy, gdy kluczyk w stacyjce jest w poz. zapłonu/ warunek sprawny akumulator/ lub silnik pracuje.W innych przypadkach nie da się przełączyć dźwigni - wtedy używa się tego '' mechanicznego''dojścia shift lock. Mój wniosek jest taki, że odblokowanie dźwigni zmiany następuje na drodze elektrycznej - prądem ze stacyjki do dźwigni / elektromagnes/ . Jeszcze to spróbuję sprawdzić, ale moim zdaniem to masz przerwę w tym obwodzie.

Pzdr.

 

Potwierdzam , co napisałem.

Przy włączeniu kluczyka w poz. ON słychać w okolicy lewarka zmiany biegów typowe "kliknięcie" elektromagnesu odblokowującego dźwignię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...