Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przednie wycieraczki w Almera Tino


Gość Tomasz-Nissan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomasz-Nissan

Dzień dobry mam problem z przednimi wycieraczkami w Nissanie Almarze Tino. Od dwuch dni wycieraczki mi wariują po włączeniu silnika same się włanczają. Ale tylko wtedy gdy samchód jest ciepły. Gy jest zimny czyli jak postoi całą noc to można je wlączyć i wyłączyć ale gdy już potem odpalić samochód i włączyć wycieraczki to juz ich nie wyłączę. Nie wiem co to może być. Proszę o pomoc może ktoś miał juz taki problem????.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość tomecki34

Dzień dobry mam problem z przednimi wycieraczkami w Nissanie Almarze Tino. Od dwuch dni wycieraczki mi wariują po włączeniu silnika same się włanczają. Ale tylko wtedy gdy samchód jest ciepły. Gy jest zimny czyli jak postoi całą noc to można je wlączyć i wyłączyć ale gdy już potem odpalić samochód i włączyć wycieraczki to juz ich nie wyłączę. Nie wiem co to może być. Proszę o pomoc może ktoś miał juz taki problem????.

 

Masz wodę w silniczku wycieraczek i dlatego ci głupieją i do tego prawdopodobnie skorodowaną blaszkę która steruje pracą wycieraczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry mam problem z przednimi wycieraczkami w Nissanie Almarze Tino. Od dwuch dni wycieraczki mi wariują po włączeniu silnika same się włanczają. Ale tylko wtedy gdy samchód jest ciepły. Gy jest zimny czyli jak postoi całą noc to można je wlączyć i wyłączyć ale gdy już potem odpalić samochód i włączyć wycieraczki to juz ich nie wyłączę. Nie wiem co to może być. Proszę o pomoc może ktoś miał juz taki problem????.

Dużo Ci nie podpowiem, bo wiele pisania. Ale zerknij TU.... http://rob083.fm.interia.pl/ i TU.... http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/58870-wycieraczki/

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Tak jak napisał poprzednik temat wycieraczek jest znany i był już opisywany, ja korzystając z podanych adresów zrobiłem porządek ze swoim silniczkiem we własnym zakresie. Dla kogoś kto choć przyzwoicie radzi sobie z kluczem i śrubokrętem nie bedzie to problemem, oprócz przysłowiowego klucza i śrubokręta potrzebny jest ściągacz bo zdjęcie ramion wycieraczek innymi sposobami może prowadzić do uszkodzenia mechanizmu, przydatny jet także aparat foto, co jakiś czas robimy fotki a później wszystko składamy odwrotnie. Przyda się jakaś chemia w postaci smaru, WD-40 itp. Reszta zależy od stanu mechanizmu.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Podpinam się pod temat... tylko u mnie już trochę bardziej zaawansowana sytuacja się pojawiła, mianowicie gdy włączałem wycieraczki na jednorazowy ruch zaczynały pracować w sposób ciągły. Dało się je wyłączyć tylko poprzez wyłączenie samochodu. Tak się działo kilka razy w ciągu ostatnich kilku dni, dzisiaj rano natomiast coś zagrało jeszcze bardziej nie tak. Wycieraczki zachowywały się jakby miały różną prędkość ruchu i się zderzały, aż w końcu się skrzyżowały łamiąc pióra. Wyłączyłem auto i rozdzieliłem je na siłę, skierowałem też ramiona na swoje położenie. Teraz tylko pytanie ile pracy będzie mnie to kosztowało? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół dnia minimum w zależności co jeszcze padło.

Jeśli ramiona się skrzyżowały, to mogła puścić tulejka lub zerwać się gdzieś na wieloklinie. Nie wiadomo co jeszcze popsułeś lub pogiąłeś używając siły do przywrócenia ich na miejsce. O silniczku już nie wspomnę.

 

     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już naprawione, rozebrałem cały mechanizm wycieraczek. Po drodze musiałem jeszcze skorzystać z uprzejmości człowieka, który zajmuje się szybami. Ściągnął mi jedną z wycieraczek, bo zapiekła się na trzpieniu.

 

Po wyjęciu całego mechanizmu z silnikiem włącznie stwierdziłem że całość jest w bardzo dobrym stanie, nic nie jest pogięte ani połamane. Rozebrałem silnik, nie brakowało smaru w środku i pracował prawidłowo.

Nasmarowałem wszystkie przeguby kulowe i wszystkie łozyska. Ponadto wszystkie trzpienie wybiłem z tulei i wyczyściłem papierem ściernym, w tym momencie się okazało że jeden z trzpeni (ten który nie jest napędzany przez silnik) był zapieczony na tyle ze siłą rąk nie było możliwe go poruszyć. Do tego wszystkiego dodałem smar miedziowany na połączenie elektryczne przy silniku bo lekko zaśniedziałe juz było.

Nic trudnego - taka naprawa.

 

Po złożeniu tematu w całość stwierdzam brak problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Coś  mi ostatnio zaczęły wolno wycieraczki przednie śmigać. Na najszybszym biegu to momentami nawet się zawieszają chwilowo. Jakieś porady.............. coś nasmarować, przeczyścić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Coś  mi ostatnio zaczęły wolno wycieraczki przednie śmigać. Na najszybszym biegu to momentami nawet się zawieszają chwilowo. Jakieś porady.............. coś nasmarować, przeczyścić ???

to norma w naszych nissankach... Miałem podobne objawy. Przed dwoma laty rozebrałem cały system wycieraczek, przeczyściłem i przesmarowałem szczególnie sworznie, które się zapiekają. Od tamtej pory jak ręką odjął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, w poniedziałek jade na wakacje, więc lepiej aby jakoś te wycieraczki sobie radziły. z dobraniem się do mechanizmu chyba nie ma większego problemu. Najpierw odkrecam ramiona wycieraczek a potem ściągam podszybie i już jestem przy mechaniźmie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Witam,

 

Coś  mi ostatnio zaczęły wolno wycieraczki przednie śmigać. Na najszybszym biegu to momentami nawet się zawieszają chwilowo. Jakieś porady.............. coś nasmarować, przeczyścić ???

Tematy połączyłem, poczytaj od początku.

Prócz tego jest jeszcze kilka podobnych, więc lepiej najpierw poszukać a nie zakładać nowego - takiego samego.

Ten temat również może Ci się przydać  http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/58870-silniczek-wycieraczek-przednich-tematy-po%C5%82%C4%85czone/?hl=wycieraczki&do=findComment&comment=677141

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...