Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

piasta przedniego koła


Gość granit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy. Ponieważ słyszałem niepokojące dżwieki w przednim kole - wycie jakie czasem wydaje uszkodzona opona, złożyłem wizytę w ASO w Szczecinie.Po przejażce z mechanikiem padła diagnoza - uszkodzone łożysko w przednim lewym kole. Łożysko okazało się w jedną całością z piastą :( Cena jak pewnie nie trudno sie domyślic poraziła mnie. Moze któryś z Kolegów przerabiał ten temat, czy jest szansa dostania jakiegoś dobrego zamiennika czy bede musiał wbic zeby w sciane i kupic częśc w ASO. Proszę o pomoc i poradę.

Edytowane przez granit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy. Ponieważ słyszałem niepokojące dżwieki w przednim kole , złożyłem wizytę w ASO. Wynik -padło łożysko . Cena za wymianę całej piasty poraziła mnie . Moze któryś z Kolegów przerabiał ten temat . Proszę o poradę.

Ja przerabiałem temat w swoim X-trailu w lipcu mechanik mi załozył nowe łożysko na podtyraną piastę i w grudniu problem powrócił konieczne było nowe łożysko i nowa piasta(znaczy się używana ale z auta nowszego rozbitego i z malusim przebiegiem ) kupiłem kompletną zwrotnice (komplet z łożyskiem) była była tańsza niż sama piasta.

Jak piasta jest okej czyli łozysko nie obróciło się na piaście to wymień łożysko samo a jak piasta dostało po tyłku co czasami się zdarza to nowa piasta bez dwuch zdań tylko teraz kwestia rachunku ekonomicznego.

Do mojego x-sa nowa piasta 1050,00 pln inna zwrotnica 450,00 (mam nadzieję że łozysko w niej jeszcze pośmiga)

Edytowane przez piotr-mkp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem to na wiosne .. zamiennika nikt w kaliszu niepotrafil mi zaoferowac .. :/

z wymiana 2300-2400 jakos brutto mnie to kosztowało w nissan polody kalisz

zastanawiam sie kiedy druga strona zacznie sie sypac :(

nie ukrywam auto eksploatowane po budowach czesto w lasach a posypało sie przy jakichs 90 tys km na liczniku pierwsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jankeson

Kolego ja przerabiałem ten temat na jesieni :shiftyninja:To dokładnie jest piastołożysko. Ja wytropiłem na allegro za 1600zł i narazie chodzi! mi padło na 100tysi :whistle: I jeszcze mała uwaga jak będziesz rozbierał wahacz to sprawdź dolny sworzeń wahacza bo to "podstępny typ"Podczas jazdy nie słychać go a może być padnięty!Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Kamiwoolf

Właśnie to przerabiam w X-Trailu - przy 147 tys. wymiana łożyska i piasty. Łożysko 300 zł, piasta 1150 zł - nówka oryginał, pewnie z wymianą wyjdzie około 2 tys., bo tam jeszcze tuleje wahacza były do wymiany.

Słowem - boli.

Nie mam czasu czekać na auto, bo mi do pracy potrzebne, ale jakbym mogła sobie na to pozwolić czasowo, to poszukałabym używanej piasty w dobrym stanie - na allegro można wyrwać za 500 zł, zamienników jakoś nie znalazłam ja ani mój mechanik.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czy ktoś kombinował coś z zamiennikami bo ostatnio jest tego sporo jak one się sprawdzają ? chcę wymienić u siebie bo zaczęły szumieć, może zamienniki okażą się wytrzymalsze ?

Pytanie nie aktualne piasty wymienione zamontowałem oryginalne to znaczy takie które idą na pierwszy montaż TIMKEN dostępne na allegro cena od 700zł

więc niema co przepłacać za pudełko z napisem Nissan piasta oczywiście z czujnikiem ABS wymiana obu zajęła mi 3 godziny stara ma identyczne oznaczenia co nowa

Edytowane przez alkaspaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość szczureczek

Trochę późno ale może Cię nakierunkuję. Ja zamawiałem firmy Timken i w USA do mojej wersji jest piasta tej firmy dawana na pierwszy montaż. A piasty czy benzyna czy diesel niczym się nie różnią. Jedyne to różnica czy masz napęd tylko na tył czy 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Europie jest tak samo TIMKEN USA teraz szukam tylnych łożysk piasty przednie były dobre ale skoro już je wymieniłem to mam pewność że następne 90tk polatam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

Tylne gdzieś widziałem po 30$ na e-bayu oryginalne. No łożyska powinny dłużej wytrzymywać. U mnie wymiana przy 176tkm przod lewy, ale to myślę po dziurach. 2 razy mi drążki stabilizatora połamało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I jak z tymi lozyskami??... u mnie tez padla diagnoza ze lozysko przy przebiegu 96tys w serwisie nissana licza 2300 za sztuke

na allegro po 1100zl niby orginaly! chyba nie warto bawic sie w zamienniki! doradcie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twój wybór czy kupisz Timkena w pudełku Nissana za 2tyś czy Timkena w pudełku Timkena za 700-1000zł różnica to tylko pudełko ale jego się w aucie nie montuje pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja u siebie wymieniłem juz druga piaste z przodu i płaciłem 1100 za sztuke nie sa to oryginały ale na pierwszej juz jezdze pół roku i nic sie z nia nie dzieje wiec moge polecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam przerabialem ten temat.. w serwisie za lozysko 2300 chcieli mi udalo sie kupic orginal za 1000zl..

raczej nie radze kupowac zamienikow... poszukaj na allegro orginalu.. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam wsystkich koledzy czy ktoś z was zmieniał samo łożysko przedniej piasty jeżeli tak to proszę o pomoc jakie firmy łożysko zakładać a może macie oznaczenie znajdujące się na łożysku pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na tyle są łożyska o ile się nie mylę to Timken idzie na pierwszy montaż

Co do wymiany na przodzie to wymienia się całą piastę chyba że przez cały okres użytkowania chcesz muśleć o wyprzedzającum cię kole

Piasta również Timken

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś wie gdzie kupię takie łożyska. U mnie oblatałem większość sklepów i mówią że są z piastą , może ktoś zna wymiar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirekg9 allegro już wczoraj sprawdziłem chodzi mi o konkretna odpowiedź http://allegro.pl/lozysko-kola-tylnego-nissan-navara-i1984671880.html czy http://allegro.pl/l20-180-lozysko-kola-nissan-navara-05-i1974661586.html na jednej aukcji jest łożysko na innej piasta i są zupełnie różne . Identyczna sytuacja jest z klockami na tył a navara każda ma okładziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...