Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Para na szybach


hb7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie , może to banalny problem ale uciążliwy , problem z parą na szybach , auto postoi kilka godzin i szyby są całkowicie zaparowane , właczam nawiem ciepły na maxa + klima - 5 minut siedzenia w aucie bo nic nie widać , po 15 minutach odparowane pół szyby z przodu i przednie boczne , tylnie boczne całe w parze ( tył ok bo jest podgrzewany ), ile trzeba przejechać by w całości odparowały>???? CZY JEST TO NORMALNY OBJAW? we wcześniejszcy samochodach oczywiście pojawiały się zaparowane szyby ale nie w takim stopniu i o wiele szybciej para znikała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model?

Wiekszość meczy zaporowane szyby w środku.

Może nie wymieniałeś filtra kabinowego i jest zawalony i nie puszcza .

Ja wymieniałem na jesien i mam też zaparowane szyby .Przyzwyczaiłem sie do tego.

Może być rożne przyczyny .Mokre dywaniki ,wilgotne szmatu,jakieś płyny np.spryskiwaczy.

 

Byle do wiosny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visia 1,6 , 2009 r

w listopadzie był przegląd więc filtr został wymieniony , nic wilgotnego w aucie nie mam, wydaje mi się że ten nawiew na przednią szybe jest zasłaby , pozatym ta szczelina z której wydmuchiwane jest powietrze jest za "krótka" powinna być na całe długości szyby a nie tylko w środkowej częsci,

denerwujące jest to gdy z firmowego parkingu skody , fordy i inne starsze auta wyjeżdżają a ja siedze i czekam aż odparują szyby bo strach jechać

 

przykład:

auto stało od godź 17 do 19,30 , wchodze szyby zaparowane z lekkkim zamarzniętym szronem od wewnątrz , włączam nawiem ciepła na max , klima włączona , kilka minut i praktycznie nic się nie zmienia

troszeczke dolna cześć szyby przedniej odparowała , szyby boczne tak że widać lusterka , tylen boczne zaparowane ( temp na zewnątrz -4 C ), po przejechaniu 15 minut

przednia szyba odparowana prawie 2/3 , boczne przód odparowane , boczne tylne nic nie zeszło ( klima + nawiew na maxa ), po dojechaniu do celu - auto wstawiając do garażu miała jeszcze za parowaną górną część przedniej szyby i całe tylne boczne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visia 1,6 , 2009 r

w listopadzie był przegląd więc filtr został wymieniony , nic wilgotnego w aucie nie mam, wydaje mi się że ten nawiew na przednią szybe jest zasłaby , pozatym ta szczelina z której wydmuchiwane jest powietrze jest za "krótka" powinna być na całe długości szyby a nie tylko w środkowej częsci,

denerwujące jest to gdy z firmowego parkingu skody , fordy i inne starsze auta wyjeżdżają a ja siedze i czekam aż odparują szyby bo strach jechać

 

przykład:

auto stało od godź 17 do 19,30 , wchodze szyby zaparowane z lekkkim zamarzniętym szronem od wewnątrz , włączam nawiem ciepła na max , klima włączona , kilka minut i praktycznie nic się nie zmienia

troszeczke dolna cześć szyby przedniej odparowała , szyby boczne tak że widać lusterka , tylen boczne zaparowane ( temp na zewnątrz -4 C ), po przejechaniu 15 minut

przednia szyba odparowana prawie 2/3 , boczne przód odparowane , boczne tylne nic nie zeszło ( klima + nawiew na maxa ), po dojechaniu do celu - auto wstawiając do garażu miała jeszcze za parowaną górną część przedniej szyby i całe tylne boczne....

 

 

 

Z twojego opisu wydaje się że popłniasz błąd .W naszych QQ klimatyzacja w niskich temperaturach na zewnątrz działa wyłącznie w pozycji odmrażania szyby przedniej .W pozostałych jest nieaktywna ,dopiero wzrost temperatury na zewnątrz powoduje możliwość jej użycia.U mnie włączenie nawiewu na szybę wraz z klimą powoduje odparowanie w pół minuty.Możliwe że włączając ogrzewanie na full dezaktywujesz działanie klimatyzacji .Nie jestem do końca pewny moich wywodów , ale wydaje mi się że jest to opisane w instrukcji.

Na pewno w ten sposób działa klima w fordzie focusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visia 1,6 , 2009 r

w listopadzie był przegląd więc filtr został wymieniony , nic wilgotnego w aucie nie mam, wydaje mi się że ten nawiew na przednią szybe jest zasłaby , pozatym ta szczelina z której wydmuchiwane jest powietrze jest za "krótka" powinna być na całe długości szyby a nie tylko w środkowej częsci,

denerwujące jest to gdy z firmowego parkingu skody , fordy i inne starsze auta wyjeżdżają a ja siedze i czekam aż odparują szyby bo strach jechać

 

przykład:

auto stało od godź 17 do 19,30 , wchodze szyby zaparowane z lekkkim zamarzniętym szronem od wewnątrz , włączam nawiem ciepła na max , klima włączona , kilka minut i praktycznie nic się nie zmienia

troszeczke dolna cześć szyby przedniej odparowała , szyby boczne tak że widać lusterka , tylen boczne zaparowane ( temp na zewnątrz -4 C ), po przejechaniu 15 minut

przednia szyba odparowana prawie 2/3 , boczne przód odparowane , boczne tylne nic nie zeszło ( klima + nawiew na maxa ), po dojechaniu do celu - auto wstawiając do garażu miała jeszcze za parowaną górną część przedniej szyby i całe tylne boczne....

 

Twój główny problem, to dużo wilgoci. Dopiero potem masz problem z jej pozbyciem się ze szczelnego samochodu. Trudno analizować dlaczego to tak długo trwa, bo może musi długo trwać jak wilgoci dużo??? Musisz chyba chronić maksymalnie wnętrze przed dodatkową wilgocią (poza tą z powietrza), osuszać dywaniki, może podkładać szare gazety bo dobrze wchłaniają wilgoć, może minimalnie uchylać okna lub jak piszesz o garażu, zostawiać otwarte drzwi? Wody na zimnej szybie jest za dużo by dmuchawa poradziła sobie z nią tak jak z parą. Weź chusteczkę higieniczną, wytrzyj szybę, a zobaczysz ile jest wody, to nie wyschnie szybko od przepływającego powietrza. Ja bym problemu szukał w dodatkowym "zawilgoceniu" auta, a nie w trudnościach z jego osuszeniem.

 

W Moim poprzednim aucie bywało, że rano miałem sporo szronu na przedniej. Nie liczyłem tylko na dmuchawę, jechałem po szybie skrobakiem od wewnątrz i większość szronu spadała na deskę. Przed postawieniem auta na noc, ostatni kilometr jechałem z otwartym oknem, dzięki temu wnętrze się wychładzało mocno i po zamknieciu auta nie było takiej różnicy temperatur by wytrącić wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy wentylacja jest włączona na obieg zewnętrzny, i czy wszystkie wywiewy są pootwierane.

Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz rozgrzac samochod w srodku na maxa aż tobie caly ten szron z szyby zejdzie i wietrzyc fure od czasu do czasu grzec i wietrzyc tylko to pomoże tobie no chyba że jak ktoś wyżej pisał sprawdz obieg wewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego też mam model Visa ale uciążliwe parowanie szyb pojawiało się tylko w przypadku opadu deszczu i to raczej gwałtownego- ustępowało po włączeniu klimatyzacji, a od czasu jak wymieniłem filtr kabinowy mam spokój. Jeśli mogę podpowiedzieć to na forum był przypadek gdzie pod wykładziną zbierała się woda. Przejrzyj dokładnie podłogę auta pod tym kontem bo taka ilość pary jest nienaturalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zacząć od podstaw-usunąć wodę z samochodu (wytrzepać dywaniki-osuszyć, pod dywaniki położyć gazety-pod wszystkie, z tyłu też, najlepiej wyborczą:, żadnych kolorowych bo woda źle wsiąka, przetrzeć/wytrzeć szyby od środka, płynem i suchą szmatką) Po całym dniu sprawdzić gazety, muszą być suche, jeśli nie powtórzyć czynność-oczywiście świeża i sucha prasówka:).

 

Co do filtra kabinowego, mam złe doświadczenia po ASO. Na fakturze filtr był wymieniony-a ma on ogromne znaczenie właśnie do wentylacji wnętrza i przewietrzania. Sprawdź z gazetami i wytarciem porządnym szyb od środka. To co opisujecie może występować ale jak samochód jest zagazowany. Normalnie ma być OK.

 

Podjedź do innego/ konkurencyjnego ASO i poproś o kontrolę filtra-w moim przypadku okazał się, że był czarny i zasyfiały-po trzech miesiącach od rzekomej wymiany na przeglądzie. Za nowy musiałem zapłacić. ASO nie zgodziło się napisać że koledzy na przeglądzie mnie oszukali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, mam pytanko w kwestii odparowywania szyb...czy w każdym qq nawiew na przednią szybę jest tylko w jej środkowej części? dlaczego nie odparowuje równomiernia na całej szerokości szyby, tylko od jej środkowej części? bynajmniej u mnie tak to jakoś dziwnie działa...filtr kabinowy mam zmieniony, czy to problem z nawiewem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...