Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

hacząca skrzynia biegów


Gość Wojtek Kajdi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wojtek Kajdi

Witam serdecznie

mam do Was pytanie, jutro wybieram sie po raz ktorys do serwisu w sprawie nieprawidłowo działającej skrzyni biegów, 1 i 2 chodzi bardzo głośno wydaje metaliczne odgłosy, 1 czasem sie zacina, jak i wsteczny, zmiana z 1 na 2 czasami jest dramatyczna jakbym zmieniał biegi w traktorze, mam zamontowaną blokade skrzyni, prosze o porady.

 

jade tam jeszcze z dwoma problemami, odnosnie halasów w spomaganiu dowiedzialem sie juz z postu na forum, iz powinienem żądać nasmarowania smarem syntetycznym.

zwalił mi sie rowniez jakis element zawieszenia, glośno stukajaace, zwłaszcza jedna strona, jakby cos waliło w blachę. Mysle, ze nie bedzie prosto dochodzic swych praw jak to w zyciu bywa, jednakż eprosze o jakies porady, dobrze by było choc troche sie przygotowac przed wizyta w serwisie,

 

 

z gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę, ale mam jedną prośbą. Napisz proszę po wizycie w serwisie (sądząc po Twoim opisie będzie to lubelski Autoniss), jak serwis podszedł do Twoich uwag. To będzie również i mój serwis, dlatego tak się dopytuję. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek Kajdi

Hmmmm, zgłaszam te "usterki" jak to mozna nazwac juz po raz któryś i nie zabardzo sie dostosowali do moich uwag, twierdząc ze taki typ, jednakże w tym przypadku bede twardszy i nie odbiore samochodu jesli nie zlikwiduja moich watpliwosci, napisze napewno,

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, zgłaszam te "usterki" jak to mozna nazwac juz po raz któryś i nie zabardzo sie dostosowali do moich uwag, twierdząc ze taki typ, jednakże w tym przypadku bede twardszy i nie odbiore samochodu jesli nie zlikwiduja moich watpliwosci, napisze napewno,

 

 

pozdrawiam

 

Po raz nie wiem który czytam, że w serwisie mówią, że "ten typ tak ma". Przecież tak, skutecznie, to może powiedzieć tylko idiota do idioty. No ktoś tu powinien wykazać się rozsądkiem, najlepiej właściciel auta, jeśli nie obydwaj z osobą z serwisu. Jeżeli "ten typ tak ma", do gdzieś to powinno być napisane!!! Każdy profesjonalista, który chlapnie jęzorem, ot tak sobie, w ten sposób, bez dowodu producenta, automatycznie, wyklucza się z partnerstwa w dalszych kontaktach na temat mojego auta. Nissan podobno dzwoni do klientów i pyta w ankietach o zadowolenie z usługi? Kupiłem auto, po miesiącu miałem ankietę telefoniczną. Doradzam, potraktować serwis spokojnie, ale stanowczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek Kajdi

w tym przypadku "idiotą" w twoim rozumieniu może stać się tylko serwisant. Czasem klient jest totalnym laikiem i w przypadku "drobnego" dyskomfortu w myśl serwisanta nie powinien się martwic. W tym przypadku trafili na moto laika, wyczulonego na działanie detali, lecz powyższe dolegliwości nie wyglądają mi na kosmetyczne wiec zamierzam stanowczo postawić na swoim. Dzięki serdeczne za świeże spojrzenie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam z przebiegiem 60 tysięcy kilomterów. A pytanie brzmi następująco.... Czy da rade zapobiec haczeniu między jedynką, a dwójką? Ostatnio wyczuwam, że haczy, a czasami nawet zacina jak sprytnie chce z jedynki na dwójkę przełożyć. Zanim całkiem zahaczy może ktoś się orientuje co tam przesmarować albo wymienić? 

 

Wiem jedno: Francuskie urządzenie sypnie się pod maską. I zostanę z zablokowaną skrzynią ;(

 

yeah i like my nissan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z przebiegiem 60 tysięcy kilomterów. A pytanie brzmi następująco.... Czy da rade zapobiec haczeniu między jedynką, a dwójką? Ostatnio wyczuwam, że haczy, a czasami nawet zacina jak sprytnie chce z jedynki na dwójkę przełożyć. Zanim całkiem zahaczy może ktoś się orientuje co tam przesmarować albo wymienić? 

 

Wiem jedno: Francuskie urządzenie sypnie się pod maską. I zostanę z zablokowaną skrzynią ;(

 

yeah i like my nissan

 

Sproboj wymienic olej w skrzynii biegow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hacząca w sensie, gałka biegów przycina się albo jakaś zmieniarka tam zainstallowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...