Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Custom kolektor GA14/16


MacGayver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już lecieć to z grubej rury :D Kolejny projekt zakończony. W tym temacie przedstawiam budowę kolejnego kolektora wydechowego (było SR20) - tym razem do silników z rodziny GA. Jeszcze nie wiem czy będzie seryjna produkcja.

 

Na początek przygotowane flansze pod głowice

 

34161444a2f8aecb.jpg

 

pierwsze przymiarki, pasują idealnie :-D

 

 

3d5eeee03254c7c8.jpg

 

3c56b00cab3e22d0.jpg

 

A tu już przygotowane zejście 2-1

 

e2052174a4a1f254.jpg

 

5986d6a89fde8e90.jpg

 

8cc907def82179fe.jpg

 

9942678fc0900f42.jpg

 

8ad3cf136b2a3719.jpg

 

2432b5e862acacf3.jpg

 

8ae79e718a97b051.jpg

 

5bc4bb50b2b9716a.jpg

 

d8924c119b29ab32.jpg

 

490001eed35680fc.jpg

 

b29ca98e180b1fd5.jpg

 

3e9f94ad07e4523c.jpg

 

5442a8f162feb8bc.jpg

 

Pozdrawiam MacG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aston7713

No to mi się podoba :D Tłusty projekt do tych silników:D Wyrazy szacunku;]

Pewnie zrobię podobny projekt do mojej Czarnej :whistle:

Tylko mnie zastanawia jakich rurek użyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

(...)

 

WitamO. Mam pytanie czy byłaby możliwość zamówienia u Ciebie kolektora wydechowego 4-2-1 do mojej P112.0(140KM). Chcę zwiększyć sobie nieco moc silnika i powiedziano mi żebym zaczął od wydechu. Jaki to byłby koszt takiego kolektora i może jest mozliwość zamontowania go u Ciebie??? Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mnie zastanawia jakich rurek użyłeś.

 

zwykłej czarnej aluminiwanej jak widze po fotach..zastanawiam sie czy wytrzymają temperature spalin wychodzacych z głowicy

 

te rurki mają ściankę 1.5mm jak dobrze kojarzę troszkę mało jak na taki materiał..ale to tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może że za cieńka, z takiej rury robione są części wydechu już za kolektorem. Ale jak narazie jest to tylko prototyp i zmienić materiał można zawsze :) Ciekawy jestem osiągów jakie daje ten kolektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było sprawdzić przyrost mocy na standardowym silniku po założeniu tego cuda:)

 

Czy ktoś w ogóle sprawdzał temperaturę kolektora wylotowego i dalej samej rury z metr od kolektora? Jeżeli różnica jest w zakresie 10-20 stopni to chyba można z rury o takiej samej grubości ścianki robić.

 

Jeszcze jedno pytanko od razu co do umiejscowienia sondy lambda. Jest jakieś uwarunkowanie jak daleko od bloku silnika musi być? Czy ograniczeniem jest tylko wygoda w przykręceniu i długość kabli?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolektory są zrobione ze stali aluminiowanej o grubości ścianki 1.5mm tak jak napisał Czajnik. Trochę już tych kolektorów jeździ i wszyscy zadowoleni (mowa o silnikach 2.0) Do GA14 zrobiłem póki co tylko jeden, ale materiał i wykonanie jest takie samo. Co do osiągów to Almera GA14 na której jest zamontowany, przy modach całego mojego wydechu, wałkach od DS wypluła 100KM, później jeszcze doszedł dolot ze stożkiem to moment trochę spadł, mocy wyszło chyba 104KM z tego co pamiętam.

 

Co do sondy lambda to montuję ją jak najbliżej oryginalnego mocowania, czyli tam gdzie była w standardzie.

 

Co do kolektorów jak ktoś ma pytania co do dostępności, wykonania itp to piszcie na gadu 6420003. Postaram się odpowiedzieć :)

 

p.s. kolektory do SR20 mam na miejscu gotowe

Edytowane przez MacGayver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko do takiego kolektora mam.

Widzę, że kat wylatuje z ga16de (mam zagazowane to cudo).

Na przeglądzie da radę przejść bez kat-a autko z LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, bo u mnie jak zobaczyli że nie ma kata to zaczęli się pluć ale puścili, polecam zakupić puszkę z rurą w środku na allegro, albo samemu coś takiego sobie zrobić. Wszystko zależy od diagnosty, w dużym mieście raczej wątpliwe że go przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatwienie puszki to nie będzie problemu. Bardziej chodzi mi o wynik analizy spalin na LPG. Jak jest auto na samo PB, to nie sprawdzają prawie wcale, ale na LPG to pierwsze od czego zaczynają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...