Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X trail t30


Kmk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wyskoczyl mi blad czujnika polozenia walu! rowniez od jakiegos czasu zdarzy mi sie ze podczas jazdy zaczyna sie dusic i praktycznie nie da sie jechac bo rzuca caly czas. czy to jest spowodowane tym czujnikiem czy gdzie inidziej szukac problemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyskoczyl mi blad czujnika polozenia walu! rowniez od jakiegos czasu zdarzy mi sie ze podczas jazdy zaczyna sie dusic i praktycznie nie da sie jechac bo rzuca caly czas. czy to jest spowodowane tym czujnikiem czy gdzie inidziej szukac problemu??

Sprawdź czy ten czujnik się nie uszkodził mechanicznie lub się nie przesunął na regulacji owalnej. Jeśli masz wiedzę i dobry diagnoskop to na nim sprwdzisz wszystkie czujniki i ich sprawność w samochodzie. Jeśli wykazuje że to ten czujnik to wymienić i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość adrian.wro

I co to byla za przyczyna?? Mam podobne objawy, Blad P1110 Czujnik polozenia walka sprawdzony, zawor tez dziala i odbija tak wiec nie mam pojeciea. Zlokalizowales przyczyne??

 

Ja mam identyczne objawy samochodem trzesie w czasie jazdy... Jutro jade do mechanika zobaczymy co powie.

 

Daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czujnik wymienilem dzisiaj i narazie przestalo szarpac ale wole dmuchac na zimne... na komputerze tez pokozalo mi blad "P1110 niesklasyfikowany" i nie wiem co on oznacza moze ktos pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adrian.wro

czujnik wymienilem dzisiaj i narazie przestalo szarpac ale wole dmuchac na zimne... na komputerze tez pokozalo mi blad "P1110 niesklasyfikowany" i nie wiem co on oznacza moze ktos pomoze?

Wymieniles czujnik czy zawor?

Blad P1110 to jest Intake Valve Timing Control Bank 1. Sam walcze z tym problemem, nie wiem zawor olejowy walka rozrzadu wymienilem ale nie pomoglo. Teraz czas na czujniki.

Niesklasyfikowany oznacza ze program jakim odczytywales nie ma opisu tego bledu w swojej bazie danych.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam kolegów

Czy udalo sie wam rozwiazac problem z bledem P1110 i nierowna praca silnka?? W moim x-kie mam to samo i nie mam pojecia co moze byc przyczyna :/. Pojawia sie ten blad po okolo 10km,silnik pracuje nierowno,czuc takie szarpanie na luzie. W czasie jazdy jest ok. Czujnik polozenia walka sprawny, zawor olejowy rozrzadu wymieniony na nowy i nic. Przepustnica czyszczona,przeplywka sprawna. Juz zaczyna brakowac pomyslow :/. Silnik QR20DE . Jesli ktos moglby wpomuc rada to bede uhahany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - u mnie kiedys bylo cos podobnego P1006 (czy jakos tak - od rozrzadu), pojawialo sie nieregularnie - obudowa w ktorej byl czujnik miala "rozbity" otwor na gorna srube, sruba byla lekko poluzowana co powodowalo ze na dziurach przestawiala sie cala obudowa w bok o pare milimetrów... zagwozdke przez kilka dni mialo kilku mechaników i dopiero jeden "spec" wpadl na to i wymienil obudowę i śruby - problemy ustały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - u mnie kiedys bylo cos podobnego P1006 (czy jakos tak - od rozrzadu), pojawialo sie nieregularnie - obudowa w ktorej byl czujnik miala "rozbity" otwor na gorna srube, sruba byla lekko poluzowana co powodowalo ze na dziurach przestawiala sie cala obudowa w bok o pare milimetrów... zagwozdke przez kilka dni mialo kilku mechaników i dopiero jeden "spec" wpadl na to i wymienil obudowę i śruby - problemy ustały...

Dzieki kolego za "cynk" ale u mnie z obudowa wszystko jest ok. Nie ma zadnych luzow. Przyczyna moze byc co innego. Slyszalem ze cos takiego moze sie diac przez wyciagniety lancuszek ...Jak ogarne to dam znac co bylo. Niech bd dla potomnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyskoczyl mi blad czujnika polozenia walu! rowniez od jakiegos czasu zdarzy mi sie ze podczas jazdy zaczyna sie dusic i praktycznie nie da sie jechac bo rzuca caly czas. czy to jest spowodowane tym czujnikiem czy gdzie inidziej szukac problemu??

Wydaje mi się, że tytuł tego tematu nie za bardzo się ma do faktycznej zawartości twojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może kabel masowy od czujnika położenia wałka rozrzadu sie przetarł bo x-ach niestety wiazka kabli jest przymocowana za pomocą metalowej obejmy na tylnej stronie silnika ( widać ją bez problemu ) i dojści  nawet jest ok.

u mnie tak bylo że raz mialem bład za chwile brak raz jechał a za chwile szarpał i mulił... po wymianie i reperacji kabelka jest cisza i spokój...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam X-traila w automacie już 10lat i od pół roku ten sam problem( szarpie i nie pracuje równo) pokazuje błąd 1 sondy, wymieniłem już czujnik położenia wału ,zrobiłem głowice!!!, sonde 1 i 2, cewki, adaptowałem przepustnice chyba 3 razy, pompe wody, alternator, przepływomież wykruszyłem katalizaror i kilka innych rzeczy. Przez ten czas wpakowałem z 6 tyś i nic tak jak szarpał tak szarpie macie jakieś inne pomysły  co może być nie tak???

Edytowane przez w8moron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto dodać że masz silnik benzynowy.

 

Dzieje się na zimnym/ciepłym?

 

jak jest błąd 1 sondy a była wymieniana, to silnik ma złą dawkę paliwa, więc do sprawdzenia wtryski, pompa paliwa, czujnik położenia wałka rozrządu i sam rozrząd. Kumaty diagnosta z komputerem jest w stanie to zweryfikować przez live data.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...