Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z połączeniem Primera P11 2.0TD '99 po lifcie OBD2


Gość elteka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

posiadam Nissana Primere P11 2.0TD po liftingu z OBD2 . Zakupiłem na Allegro następujący kabelek :

 

http://moto.allegro.pl/ddt-2000-interfejs-renault-dacia-nissan-can-clip-i1448922906.html

 

pod DDT2000 . (Wcześniej bez skutku próbowałem połączyć się przez ELM327) . Ściągnąłem sobie chyba wszystkie dostępne w sieci programy do diagnostyki.

Przetestowałem kilka sterowników , łączyłem się na różnych portach , ogólnie przesiedziałem cały weekend w aucie .

Wiem , że koledzy posiadający silniki benzynowe łączą się bez problemu . Czy mogę prosić o pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale dlaczego w benzyniakach nie ma problemu ? Dodam , że sposób na zworkę działa , odłączyłem czujnik temperatury i pięknie pokazał kod 13 , więc ECU działa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego, że standard OBDII w traktorach był chyba obowiązujący od 2005r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z okolicy Marek. Próbuje zrobić to sam z podłączeniem. Tez mam fejs ELM - ale bez skutku na TD. Moze podziałamy razem w wolnej chwili. Ja mam złącze 14 pin moznaby porównać ECU w naszych autach. Mam schematy i pewne podejrzenia. Jakby co pisz na priv to dostaniesz zebrane przeze mnie materiały na temat naszego ECU. Najlepiej spotkać sie i podziałać razem - co dwie głowy to nie jedna :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ELM327 na kilkanaście programów udało mi się połączyć z ECU tylko w ScanMaster-ELM na protokole ISO 15765-4 11bit 250Kbaud , ale nie mogłem odczytać żadnych danych . Teraz mam kabel KKL na FT232RL , który nie odzywa się w żadnym programie . Za kilkanaście dni jak minie Nowy Rok w Chinach ( dostawa jest z Chin ) i wyślą przesyłkę będę miał kabel NISSAN CONSULT na 14 pinów .

Ja do OBDII będę musiał użyć przejściówki , ale tobie będzie pasował . Jak będę miał nowy kabel , a do tej pory się nie połączysz to będziemy kombinować razem . Daj znać czy ci coś się udało zdziałać z ELM327.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro macie auta po lifcie złacza, to może nieco pomocnym będzie temat (jeśli dobrze patrzę to silniczek Di): http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/63634-zlacze-diagnostyczne/ ?!?

Chodzi za mną, że chyba gdzieś tu na forum powinien/może być jeszcze jeden wątek, w którym (chyba) była rozpiska jak chodzi komunikacja na złączu OBD2 w "roczniku 2000" - jeśli przeczucie by się sprawdziło i trafię na temat do dam znać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DINO zauważ, że w podanym temacie idzie o "ropce" 3.0Di z 2000r. Nie pomnę już za dobrze tematu, to i się upierać nie będę, nie mniej wcale bym się nie zdziwił, jeśliby i ON interfejsem ruszył (SławekS chyba cosik wspominał o ewentualnej "samoróbce"?!?).

 

Dopisek chwilkę później

Jak wspomniałem, że się odezwę, tak podaję drugi temacik: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/62848-interfejs-diagnostyczny-do-patrola-y61-30-dit/page__view__findpost__p__713513 - choć chyba to nie to o co za mną chodziło

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym ODB2 w twojej nysce masz inne piny podłączone pod komunikacje. Typowym adapterem OBD2 tego nie podłączysz. Zauważ ze to TYLKO wygląda jak standard ale obsadzenia pinów są zupełnie niestandardowe. Przejściówkę na 14 pin mam, zresztą wykonanie jej samemu to 10 minut. Napisz do mnie na sq5lf@wp(kropka)pl to odeślę ci materiały. Bardziej interesuje mnie jakie masz ecu u siebie. PS benzyna to inny temat tam jest linia CLK której u nas brak albo jeszcze po prostu nie wiem gdzie jest :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...