Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z Nissanem D22 czym diagnozować błędy?


Gość bikerrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy forumowicze,

od jakiegoś czasu borykam się z problemem świateł w Nissan Pickup D22 2006r. Problem polega na tym, że jak się włączy długie światła po kilku sekundach gasną krótkie, pojawiło się to niedawno i nie mogę zdiagnozować problemu. Wszystkie bezpieczniki zostały sprawdzone (pod maską oraz w środku kabiny), został wymieniony przełącznik świateł przy kierownicy tj. kierunki, halogeny etc.) Pod deską rozdzielczą słychać "pstryki" przy pojawiającym się problemie... Czy jest ktoś w stanie mi pomóc? Czy diagnozować przyczynę za pomocą OBDII ( czy w ogóle można?) jeżeli tak to jakim programem? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przelecieć wiązki i styki, trzepnąć siuwaksem od połączeń i będzie ok. Chyba, że Twój samochód jest z elektryką francuską, wtedy bardzo współczuję, ale niektóre wiązki mogą być do wymiany. Jeśli masz cierpliwość trzeba przejechać miernikiem połączenia kablowe świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. problem jeszcze jest taki, że fabrycznie nie było zamontowanych halogenów z przodu ale wiązka była wypuszczona więc podłączyłem je pod te kable... wymieniłem przełącznik na włączanie halogenów z przodu ale nie działają... chodzą tylko tylne... te "pstryki" gdzieś pod deską odchodzą jak wariują światła na długich i jak włącza się tylny halogen. jakiś pomysł gdzie ten moduł może być? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...