Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Poszukiwany lewarek i klucz do kół


Gość maciek001

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maciek001

Witajcie,

 

Od niedawna jestem posiadaczem Primery Kombi (P11.144), przy kupnie nie zauważyłem, że brakuje lewarka, klucza do kół i "śruby" do holowania. W tej chwili przekładam klucz i lewarek miedzy jednym samochodem a drugim.Z aczyna mnie to irytować i chcę nabyć lewarek i mieć spokój. Z samym lewarkiem to nie problem, bo mozna nabyc jakis uniwersalny, bardziej zastanawia mnie ta śruba do holowania. Znalazełem coś na allegro jednak cały komplet pochodzi od P 12, czy bedzie pasował do P11? Czy te sruby mozna nabyć w jakimś Norauto i itp. czy wszystkie maja ten sam gwint?.

Kolejna irytujaca mnie sprawa to nie mam prawego światła prtzeciwmgielnego i cofania, sądziłem, że to zarówka ale okazuje się, że brakuje "środka" a więc mocowania tych zarówek. Jak sie to fachowo nazywa i skąd coś takiego posiąść?

 

Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek. Jesli chodzi o srodki lamp to chyba najpredzej szrot. Samych srodkow lamp wydaje mi sie ze nie kupi. Pewnie trzeba bedzie kupic cale lampy. Znajac ceny to bedzie pewnie drogie. Lewarek to musisz kupic taki zebys podniosl 15 kola. Ja kiedys kupilem od senczento do golfa i musialem podkladac klocek pod niego zeby podniesc golfa. Klucze to sa takie fajkowe z wysuwana raczka i z nasadka dwustronna 17/19. Teraz sruba. Nie wiem czy ja masz bo pisales cos o przekladaniu. Jesli jej nie posiadasz to pomierzylem u siebie i z grubsza jest tak . Dlugosc preta razem z gwintem do ucha 120mm. Dlugosc gwintu -25mm. Gwint M16 zwykly . Grubosc preta 20mm. same ucho oczywiscie jest ciensze. Moze znajdziesz cos podobnego w sklepach zelaznych a gwint to dorobisz sam, albo zapytaj tego z allegro jaki u niego jest gwint na tej srubie od p12. Czesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciek001

Maciek. Jesli chodzi o srodki lamp to chyba najpredzej szrot. Samych srodkow lamp wydaje mi sie ze nie kupi. Pewnie trzeba bedzie kupic cale lampy. Znajac ceny to bedzie pewnie drogie. Lewarek to musisz kupic taki zebys podniosl 15 kola. Ja kiedys kupilem od senczento do golfa i musialem podkladac klocek pod niego zeby podniesc golfa. Klucze to sa takie fajkowe z wysuwana raczka i z nasadka dwustronna 17/19. Teraz sruba. Nie wiem czy ja masz bo pisales cos o przekladaniu. Jesli jej nie posiadasz to pomierzylem u siebie i z grubsza jest tak . Dlugosc preta razem z gwintem do ucha 120mm. Dlugosc gwintu -25mm. Gwint M16 zwykly . Grubosc preta 20mm. same ucho oczywiscie jest ciensze. Moze znajdziesz cos podobnego w sklepach zelaznych a gwint to dorobisz sam, albo zapytaj tego z allegro jaki u niego jest gwint na tej srubie od p12. Czesc.

 

Dzięki Krzysiek, bede teraz wiedział czego szukać i postaram się skompletowac wszystko. Lewarek i klucz przekładałem z Cariny, śruby nie bo tam jest jeszcze po starodawnemu a więc ucho w podwoziu z przodu i tyłu. Jeżdzę w automacie więc z tym holowaniem to problem ale lepiej miec ze względu na ewentualnośc zakopania sie w błocie czy predzej śniegu.

 

Pozdrawiam

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam środki lamp od P11 hatchback - może będą pasować. Jak jesteś zainteresowany to mogę trzasnąć foto i pomierzyć z grubsza. Co do śruby to zmierz gwint i kup taką z oczkiem w sklepie z art. metalowymi, najwyżej kilka złotych będzie kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciek001

Ja mam środki lamp od P11 hatchback - może będą pasować. Jak jesteś zainteresowany to mogę trzasnąć foto i pomierzyć z grubsza. Co do śruby to zmierz gwint i kup taką z oczkiem w sklepie z art. metalowymi, najwyżej kilka złotych będzie kosztować.

 

Hej jeśli miałbyc chwilę i nie sprawiłoby Ci to problemu to trzasnij prosze te fotki, może coś udałoby się wymodzić. Przypominam, ze potrzebny mi pray wkład lampy ( od przeciwmgielnych i cofania). Kurcze gdzieś widziałem, watek na forum, że w niektórych kombiakach nie montowali tych wkładów, to az chyba niemozliwe?

 

Pozdrawiam

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz kupisz na byle szrocie - mi był potrzebny 21 - na szrocie za 10zł - a jakość naprawde spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy jest od przeciwmgłowego i cofania, mniejszy od pozycji, stopu i kierunku.

Wymiary:

mniejszy - szerokość bez złącza 45, szerokość ze złączem 82, wysokość 101, grubość 23, rozstaw żarówek 52

większy - szerokość 53, wysokość 124, grubość 27, rozstaw żarówek 84

wszystko w mm, mierzone centymetrem, więc +-2 mm trza dać, złącza w obu 4 pin płaskie, wiązkę od klapy również mam gdzieś zachomikowaną, więc złączki + trochę kabla w razie czego pewnie też będę miał.

post-35350-0-48602000-1297791504_thumb.jpg

post-35350-0-70088000-1297791529_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...