Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zegar na konsoli środkowej w Acenta


Gość araman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam poważne wątpliwości, czy da się uruchomić zegar pomiędzy prędkościomierzem a obrotomierzem w samochodach z nowym radiem. Podejrzewam, że w tych wersjach go tam po prostu nie ma :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

ASO twerdzi, że jest (na oko także zarys zegara widać). Udało im sie go włączyć, ale krótkotrwale.

Wysłali filmik, fotki i zapytania do centrali Nissana na Europę.Nissan Polska poddał się.

Czekam cierpliwie.

 

pozdrawiam

Gatar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka myśl mi przychodzi do głowy - ciekawe czy dałoby się go włączyć po odłączeniu radia ?? Może jest jakaś komunikacja na linii radio i konsola, która sprawia, że przy określonym typie radia, zegar na konsoli "wyłącza się".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Czytając ostatnie posty na temat zegara na desce rozdzielczej zastanawiam się, dlaczego niektórzy upierają się, aby tam był. Gdyby zegarka wogóle nie było, to rozumiem, ale jeśli jest w radiu to w czym problem ? Przecież na zegarek spogląda się w sumie rzadko.

W prawdzie ja mam Note I-Way z 2011 i w nim także jest zegarek tylko panelu radia/nawigacji (nissan connect) i jestem z tego bardzo zadowolony, gdyż jest praktycznie bezobsługowy bo czas ustawia się sam automatycznie z satelity. Jedyna obsługa to ręcznie trzeba tylko przestawić czas zimowy na letni i odwrotnie.

 

gatar Sądzę, że nic nie zyskasz tą reklamacją, bo wydaje mi się, że od jakiegoś czasu Nissan przeniósł zegarek do radia i uznał, że na tablicy rozdzielczej jest zbędny

 

Pozdrawiam wszystkich i proszę się nie obrażać, gdyż nie pisałem powyższego ze złej woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na Twoje pytanie:

- zegar na wyświetlaczu radia jest de facto niewidoczny

- spoglądanie na ten zegar w trakcie jazdy jest niebezpieczne

- instrukcja obsługi nie mówi, że zegar na konsoli pomiędzy zegarami jest wyposażeniem opcjonalnym a wskazuje ze jest to wyposażenie standardowe

- i.... brakuje mi go tam :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest czysto subiektywna. Ja akutat jestewm za tym, żeby zegarek był na panelu kierowcy. Radio powinno być źródłem ew. dodatkowego zegarka. Jestem w stanie zrozumieć kolegów, którzy chcą go mieć na tablicy wskaźników. Podejrzewam, że jest to jednak jakoś "połączone" z radiem. Przy pewnych typach radia zegar na konsoli "wyłącza się". Możliwe, że przedstawiony "patent" rozwiązuje problem. Trzeba tylko odważnego, żeby to sprawdzić ;). Opis na schemacie linii nr 12 zdaje się potiwerdzać skutecznosć tej metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czesław4 - W instrukcji jest napisane, że zegarek jest. Nawet jest opis jego regulacji. Nie jest, przy zegarku napisane jak w opcjonalnym wyposażeniu

"jeśli na wyposażeniu". Skoro instrukcja twierdzi, że jest to dlaczego nie ma ? Miedzy obrotomierzem a prędkościomierzem jest puste miejsce gdzie on powinien być

,jak na niektórych Waszych fotkach. Mogę zrozumieć, że Nissan "przeniósł" zegarek na panel audio, ale nic o tym nie napisał, a zegarek na panelu audio

jest w niewygodnym miejscu i słabo widoczny. Mam wrażenie jakiejś przypadkowości w tym co Nissan "wkłada" do auta.

Nie obrażam się :) drażni mnie tylko podejście Nissana do klienta. Ten zegarek to malutki problemik, ale jak napisali tak powinno być, albo chociaż

jakaś "errata".

Radę pejty przekaże ASO.

pozdrawiam

Edytowane przez gatar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ostatnie posty na temat zegara na desce rozdzielczej zastanawiam się, dlaczego niektórzy upierają się, aby tam był. Gdyby zegarka wogóle nie było, to rozumiem, ale jeśli jest w radiu to w czym problem ? Przecież na zegarek spogląda się w sumie rzadko.

 

A ja właśnie spoglądam często. Poza tym on nie zawsze jest w radiu. Nie wyświetla się na przykład w trakcie rozmowy telefonicznej. A to mnie akurat wkurza, bo często ktoś do mnie dzwoni i na przykład pyta "to o której dojedziesz"? No i nie wiem co powiedzieć, bo nie mam jak sprawdzić, która jest godzina. Oczywiście wiem, że można powiedzieć "za trzydzieści siedem minut", ale są sytuacje, gdy chciałbym móc umówić się dokładniej, np. "to zejdź na dół o trzeciej".

Poza tym jak słońce świeci z boku, to zupełnie nie widać co się wyświetla na radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie.W radiu zegar...trzeba odwaracać uwagę od jazdy,w konsoli masz w zasięgu wzroku i jednym rzytem oka ogarniasz prędkość i czasomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma czegoś co zostało ujęte w instrukcji,to dla czego nie walczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podobno żeby włączyć ten zegar należy (osobiście nie sprawdzałem) odciąć i zaizolować z obu stron kabelek na 12-ty pin - (przewód czarny/żółty i żółty).

No i co? Czy ktoś zaryzykował i może potwierdzić skuteczność tego rozwiązania? Ten sposób na zegar jest też opisany w dziale PATENT NA... Sam bym zaryzykował ale się trochę cykam - chociaż nie wiem dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspieramy Cię duchowo, bądź twardy jak Tommy Lee Jones w ściganym!

Wielkie dzięki za wsparcie. Z tym błogosławieństwem podejmę ryzyko. Musi się udać. O wynikach poinformuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam 

Sam nie mam nota ale czytałem na forum angielskim i rosyjskim na temat zegara i tam jest zrobiony cały manualZmiana ta jest możliwa w drugim maszyn restyling (wydanych w latach 2010-2011 i prawdopodobnie późniejszych wydaniach) z istniejących systemów audio lub audio, nawigacja \ 

i godzin pracy na desce rozdzielczej nowego próbki - obrotomierz, prędkościomierz lewa na prawo. Zegar tracił się też prawdopodobnie po pierwszym przeglądzie w ASO prawdopodobnie było wgrywane jakieś oprogramowanie wg zaleceń nissana gdyż zegar w nawigacji i przy kierownicy różniły się i były z tego powodu reklamacje więc nissan usunął zegar programowo
 
Każdy jest przyzwyczajony do tego, że na desce rozdzielczej samochodu ma zegarek. 
od jego uruchomienia Nissan Note to było, ale od 2010 roku w naszych maszynach zainstalowano system nawigacji \ audio lub audio, wyświetlacz, który pokazuje czas. 
Ta robótka umożliwia wyświetlanie zegara na desce rozdzielczej. (Szczególnie w instrukcji obsługi nie mówi nic o tym, że w niektórych wersjach maszyn zegar na desce rozdzielczej nie jest.)
 Co należy zrobić, aby uruchomić zegar . Wszystko jest bardzo proste - trzeba przeciąć przewód który idzie do pinu 12, i odizolować oba końce przecięte.
Tak wygląda wyświetlacz w desce rozdzielczej do zaktualizowano: 
Zaczynamy! Potrzebne będą następujące narzędzia : - Długi "Phillips" śrubokręt 5h150 - Krótki "Phillips" śrubokręt 5h100 -szczypce nóż do tapet i latarka.
 
1.Na dole kolumny kierownicy, gdzie jest dźwignia regulacji nachylenia, odkręcić trzy śruby łączące listwy, zamykanie łopatki zmiany biegów. 
2.  Dla wygody dalszych manipulacji usunąć ramkę dekoracyjną zapłonu  ciągnąc go prostopadle do zamku. 
3. Rozłącz obudowę. Musimy zacząć od samego dołu, delikatnie ciągnąc w dół i dolną wykończenia trzymając szczyt. Z charakterystycznych kliknięć okładziny powinna się odłączyć 
 (zatrzaski łączące  kilka) . robi tę samą czynność po lewej Zdejmij górną obudowę. 
4. Obniżenie kierownicę w najniższym położeniu, ruch "do siebie - i się" 
5. Usuń Osłona deski rozdzielczej. To jest ustalona tylko przez wewnętrzne zatrzaski z tworzywa sztucznego. 
6. Wyciągnij licznik , wyjmując zatrzaski i zdjąć podnosząc. Lewo i prawo, może przylgnąć przełączników i panele z tworzyw sztucznych - należy zachować ostrożność i nie stosować zbyt wysiłku!
7. Odkręć mocującą górną deskę rozdzielczą śruby. Spód deski rozdzielczej jest zatrzaśnięta. 
  Popychając śrubokręt pod zatrzask i delikatnie je naciskając odpowiedni kierunek uporządkować siebie, wyciągając z uchwytu. 
  Łatwiej rozpocząć na prawej stronie i nie staraj się usunąć licznik na  raz, bez odłączania lewo. Zdjąć deskę rozdzielczą. 
  Trzymając dolną krawędź panelu, ruch "do siebie, a nawet" "gut wstrząsających" desce rozdzielczej niszach. Na końcu deski rozdzielczej znajduje się naklejka z danymi wersja firmware,
 PCB i oprogramowanie. (Taki uporządkowany zestaw do techno, wydany w lutym 2011 r.) przystąpić do tego, dla którego została uruchomiona, 
 Uważnie patrzeć na złączu. Musimy ciąć drutu na pin 12. . Ten czarny przewód z kropkami srebra (trzecie podłączonego, po lewej stronie, pod zatrzask złącza)
 Przewód może być z innymi kolorami - w jednej z modyfikacji jest on czarny z żółtymi paskami dwukrotnie. Delikatnie wyłączyć wtyczkę z tablicy rozdzielczej, naciskając zatrzask złącza. 
 Można wyciągnąc drut lub usunąć go z kontaktu złącza. Odizolować końce. I delikatnie, bez zakłóceń, włożyć wtyczkę z powrotem, albo można przeciąć drut. 
Składając to wszystko w odwrotnej kolejności ....... Więc teraz wyświetlaczu deski rozdzielczej wygląda w moim tekno. Zegarki dostosowane zgodnie z instrukcjami zawartymi w instrukcji obsługi,
 wydanych przy zakupie samochodu. A oto jak to wygląda  1.4, R2, 2011) Właściwie, to wszystko! 
Wszystko zapakowane i działa.  Dla większego bezpieczeństwa w pracy zaleca się odłączyć akumulator. 
 Drogomierze i B, średnia prędkość, średnie paliwa i zegar, podczas wykonywania tego wyrafinowanie, reset (reset do "zera".) 
Po odłączeniu akumulatora i  jego włączenie może być konieczne, aby wprowadzić kod, aby przywrócić funkcjonalność systemu audio.
Cała operacja trwała u mnie około 40 min ale gdybym robił to drugi raz to około 20 min.
 
Czyli w skrócie:
Na początek dla bezpieczeństwa odłączyć akumulator tak na wszelki wypadek
1. Odkręcenie 3 śrub z osłony kierownicy i demontaż osłon kierownicy najpierw dolna a potem górna na zatrzaskach.
2.Demontaż osłony licznika lekko podważyć i pociągnąć jest na zatrzaskach
3 Demontaż samego licznika odkręcić górną śrubę i śrubokrętami lekko podważyć zatrzaski z dołu delikatnie wyciągnąć licznik wtedy jest dojście do gniazda z kablami z tyłu licznika.
4. Na koniec można delikatnie przeciąć kabel do pinu 12 gniazda i zaizolować końcówki. Prawdopodobnie jest to podłączona masa .
5 Poskładać w odwrotnej kolejności

post-50696-0-88080000-1386265019_thumb.jpg

post-50696-0-47260900-1386265021_thumb.jpg

post-50696-0-46521800-1386265023_thumb.jpg

post-50696-0-02428600-1386265025_thumb.jpg

post-50696-0-87955500-1386265027_thumb.jpg

post-50696-0-73068200-1386265029_thumb.jpg

post-50696-0-86596600-1386265030_thumb.jpg

post-50696-0-06407000-1386265032_thumb.jpg

post-50696-0-45834100-1386265033_thumb.jpg

post-50696-0-39968300-1386265052_thumb.jpg

post-50696-0-10554000-1386265054_thumb.jpg

post-50696-0-50732100-1386265055_thumb.jpg

post-50696-0-94455700-1386265056_thumb.jpg

post-50696-0-35428300-1386265058_thumb.jpg

post-50696-0-84941200-1386265059_thumb.jpg

post-50696-0-94310300-1386265060_thumb.jpg

post-50696-0-06782800-1386265078_thumb.jpg

post-50696-0-89279100-1386265079_thumb.jpg

post-50696-0-88997600-1386265080_thumb.jpg

post-50696-0-03923700-1386265091_thumb.jpg

post-50696-0-49360800-1386265092_thumb.jpg

post-50696-0-52977000-1386265093_thumb.jpg

post-50696-0-14040700-1386265095_thumb.jpg

post-50696-0-41957000-1386265369_thumb.jpg

Edytowane przez agit11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się to czyta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...