Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kiedy wymienić rozrząd maxima 2,0 1996? co wymieniać?(n/t)


Gość zablockm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli jest tam pasek to okolo 60 - 80 tysięcy, a jeżeli łańcuszek to wtedy go wymienić jak będzie już dzwonił!Łańcuszek bardzo żadko się urywa!Ja mam Primerke diesla i mam już 90 tyś, a mam pasek i jutro, a najpóźniej pojutrze go wymieniam,bo nie chce póżniej wsadzić w silnik 3000 - 4000. :D:D:D:D:D

POZDRAWIAM.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Przedszkolak

Mnie padł po 105 tyś. zaczęły się szumy. Słyszałem, że jest nie do zdarcia, ale okazuje, że się zaczął rozlatywać. Muszę go wymienić. Słyszałem, że wymienia się łańcuch rozrządu i co jeszcze. Jeśli ktoś wie proszę o radę. Kto to dobrze zrobi w łodzi lub Warszawie, a może pomiędzy. z góry dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie padł po 105 tyś. zaczęły się szumy. Słyszałem, że jest nie do zdarcia, ale okazuje, że się zaczął rozlatywać. Muszę go wymienić. Słyszałem, że wymienia się łańcuch rozrządu i co jeszcze. Jeśli ktoś wie proszę o radę. Kto to dobrze zrobi w łodzi lub Warszawie, a może pomiędzy. z góry dzięki za rady.

 

no to ladnie musiales dawac widze.

 

Podobnie jak Slawek. Czytalem ze rozrzad wytrzymuje baaardzo duzo i nie trzeba sie nim martic dopoki nie przekroczysz 360tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Przedszkolak

Podaję części wraz z symbolami z moto.sklep.pl, które teoretycznie są potrzebne do wymiany rzrządu

w Twojej Maximie:

E91015 - łańcuch długi

E91016 - łańcuch krótki - stosować 2 sztuki

E71009 - napinacz łńcucha rozrządu

E71010 - napinacz łańucha przód

E71011 - napinacz łańcuha tył

 

Może być jeszcze potrzebna łyzwa łańcucha rozrzadu o symbolu - E71009P,ale o tym czy ten element należy wymieńić ocenić musi mechanik.

Mam nadzieję, że u Ciebie będą tylko napinacze i łańcuch.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

odkurze watek!!

Cos mi sie wydaje ze zaczalelamigrac gorna prowadnica glownegolancucha. teraz pytaniedo tych co juz dlubali przy rozrzadzie. ksiazka pisze kosmosy o wymianie rozrzadu, miedzy innymi o tym ze trzeba wyjmowac walki, miske olejowa itp itd. Jesli ja nie chce zmieniac calego rozrzadu tylko ta mala prowadniczke czy nie wystarczy odkrecic sama oslone rozrzadu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zdjąć pokrywę rozrządu musisz odkręcić misę olejową bo inaczej nie odkręcisz dwóch śrub które ją trzymają , zdejmujesz pokrywę , odkręcasz górny ślizg (jest na dwóch śrubach) i wstawiasz nowy. Jaki masz objaw że niby to ma być ten ślizg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie wystarczy odkrecic sama oslone rozrzadu?

Wystarczy + to od coot,

Myślisz, że ta prowadnica jest uszkodzona? Jeśli jest wytarta to tylko trochę. Tylko, że od łańcucha, który się wyciągnął i hałasuje. A konstrukcja jest taka, że hałas się kumuluje w górnej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie cos mi "terkocze" przy tek gornej prowadnicy

Jest ze 300 kkm? Najmniejszy przebieg o jakim wiem, po którym łańcuch było wyraźnie słychać i był wymieniony z pozostałymi dwoma + napinacze itp. to ok. 250 kkm., większy ok. 480 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...