Skocz do zawartości
W dniu 15.05.24 od godz. 22:00 z powodu prac serwisowych po stronie hostingu forum będzie niedostępne kilka godz. Przepraszamy za utrudnienia. ×
Części Nissana - iParts.pl

lakier w qashqaiu


Gość nissanek456

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nissanek456

mam pewien problem a wiec po umyciu parokrotnie nissana zauwazylem ze pod swiatlo mozna zauwazyc wiele malych rysek na calej powierzchcni qashqaia. Jest jakas rada aby to zlikwidowac? jakies dobre srodki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pewien problem a wiec po umyciu parokrotnie nissana zauwazylem ze pod swiatlo mozna zauwazyc wiele malych rysek na calej powierzchcni qashqaia. Jest jakas rada aby to zlikwidowac? jakies dobre srodki

 

Seria SONAX - auto politury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pewnie znajdziesz odpowiedz.

Ja osobiście używam Formula1 krem carnuba. Jest w miare dobry jak dla mnie .

A jest forum kosmetykaaut.pl. Własnie na tym linku też jest co jest niżej.

Także miłej lektury :whistle:

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/68720-polerowaniewoskowanieczyszczenie-auta/

 

 

A na wiosne pewnie wiecej bedzie o odnowieniu lakieru.Wiadomo sól i snieg itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na to czy mamy metalik czy akryl-będzie widać ryski, tzw. kółka pod słońce jak lakier suchy. Moim zdaniem drobiny piasku którymi rysujemy lakier podczas mycia gąbką lub na myjkach mechanicznych od szczotek. Powiem Wam, że staram się tego unikać i korzystam z myjek ciśnieniowych, których w wawie jest sporo. Kerszerek i jadę, QQ udaje mi się umyć razem z woskiem i wodą specjalną za 15,-. Fakt, że dokładnie się nie odmyje, ale na razie (mam go od 12.2010)z tzw. syfu i soli wystarcza.Rys nie unikniemy a koledzy dobrze proponują, po myciu pasty i na koniec silikony/woski w kremie. Będzie jak nowy. Poprzednio stosowałem taki zabieg zawsze przed i po zimie ale rysy miałem i potem i tak są widoczne. Z odnawianiem lakieru bym poczekał na ewentualne zblaknięcie powłoki-ponieważ szkoda na razie ingerować tak mocno-odnowienie polega również na zdjęciu wierzchniej warstwy lakieru, zniszczonej/zmatowiałej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle że jeśli sie pielegnuje lakier to nie trzeba ściągać żadnej powłoki lakierniczej.Pewnie miałeś na myśli paiper wodny 2500 i maszyne polerska.

Stara zasada jest jak sie dba tak sie ma !!! A jak macie nowe autka QQ to wystarczy jakies kremy czy woski i lakier bedzie cały czas PIEKNY :whistle:.

Widać że te produkty Maguiars sa bardzo dobre tylko czasu ,troche kasy na nie i pracy własnej.

A tak jak wspomniałeś że te ryski to pewnie zawsze bede widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara zasada jest jak sie dba tak sie ma !!! A jak macie nowe autka QQ to wystarczy jakies kremy czy woski i lakier bedzie cały czas PIEKNY

A ja nie używam zadnych kosmetykow samochodowych. Bo mi się nie chce z tym bawić. Myję auta tylko myjką cisnieniową od kilkunastu lat i lakier jest ok. A syf na ulicach i tak nie pozwoli długo cieszyć się czystym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...