Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nakładka ozdobna zderzaka przód i tył


^^ehhh^^
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jak wygląda mocowanie dokładek przednich i tylnych - ewentualnie sposób montażu?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

jak wygląda mocowanie dokładek przednich i tylnych - ewentualnie sposób montażu?

 

pzdr

 

 

Ooooooo ... widzę, że kolega "dojrzał" do "jedynej słusznej decyzji" :D

 

Śruby montażowe od spodu - przód: nasuwa się na zderzak i od spodu przykręca, z tyłem - tak samo - dokłada się do zderzaka - i od spodu dokręcamy - w każdym razie tak to wygląda wg. mnie - nie montowałem - tylko zamówiłem u dealera :D

post-37630-0-00833800-1297764902_thumb.jpg

post-37630-0-19621600-1297764916_thumb.jpg

Edytowane przez Jaro73
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro :) - zanim napisałem ten post bardzo dokładnie oglądałem właśnie Twoje zdjęcia :-) ale na zdjęciach nie widzę właśnie mocowania od góry zarówno przedniej jak i tylnej dokładki - i zastanawiam się właśnie jak to jest tam zrobione - szczególnie z tyłu, ale rozumiem ze mocowanie jest tylko od dołu ? i jak to sie trzyma? [mam NC więc czujników parkowania nie mam a one pewnie też coś trzymają?]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro :) - zanim napisałem ten post bardzo dokładnie oglądałem właśnie Twoje zdjęcia :-) ale na zdjęciach nie widzę właśnie mocowania od góry zarówno przedniej jak i tylnej dokładki - i zastanawiam się właśnie jak to jest tam zrobione - szczególnie z tyłu, ale rozumiem ze mocowanie jest tylko od dołu ? i jak to sie trzyma? [mam NC więc czujników parkowania nie mam a one pewnie też coś trzymają?]

 

pozdrawiam

 

Mogę zrobić dodatkowe fotki spodu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom mi też się przyda bo mam na nie chrapkę, a szczególnie na tę tylną...

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zwróciliście uwagę, że wersja po FL jest z przodu węższa...

Mechanizm mocowania pewnie jest podobny, ale ja chętnie zobaczył bym zamocowanie wersji przed FL (do mojego qq).

Ta nakładka z przodu podoba mi się. Z tyłu jakoś nie mogę się przekonać... w dodatku mam czujniki cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zwróciliście uwagę, że wersja po FL jest z przodu węższa...

Mechanizm mocowania pewnie jest podobny, ale ja chętnie zobaczył bym zamocowanie wersji przed FL (do mojego qq).

Ta nakładka z przodu podoba mi się. Z tyłu jakoś nie mogę się przekonać... w dodatku mam czujniki cofania.

 

Else jak załoze bedziesz pierwszy [jak zawsze :)] ktory zobaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Else jak załoze bedziesz pierwszy [jak zawsze :)] ktory zobaczy :)

 

Trzymam za słowo i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie nakładki i montowałem je sam a dokładnie z kolegą. Montaż jest bardzo prosty. Po dwie śruby mocujące od spodu przedni i tylni. Natomiast tył ma jeszcze w górnej części plastik podtrzymujący od spodu wraz z mocną taśmą dwustronną. Ja dla pewności dołożyłem jeszcze dwa wkręty dla pewności, prawie ich nie widac a całośc wygląda bardzo ok. Pozdrawiam

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys mógł bede wdzieczny :)

 

Dzisiaj przyjrzałem się dokładniej - przód, jak pisałem, nasuwa się na zderzak i przykręca od spodu.

Tył - jest również przykręcony od spodu - ale musi mieć wewnątrz jakąś mocną taśmę dwustronną.

post-37630-0-28981400-1297875967_thumb.jpg

post-37630-0-67937200-1297875998_thumb.jpg

post-37630-0-57698400-1297876014_thumb.jpg

post-37630-0-61359000-1297876029_thumb.jpg

post-37630-0-38266100-1297876048_thumb.jpg

post-37630-0-30759900-1297876069_thumb.jpg

post-37630-0-26304500-1297876083_thumb.jpg

post-37630-0-42589900-1297876105_thumb.jpg

post-37630-0-80153200-1297876124_thumb.jpg

Edytowane przez Jaro73
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zalozylem dzis przód - ale odrazu mam pytanie - bo góre złapałem na 3M [sam - w zestawie nie bylo] bo po samym przykreceniu góra sie ruszała - czy tez tak macie? [na 3M juz sie nie rusza] generalnie system montowania jakis niefortunny jest .....choc prosty

 

do tylu podszedlem ale ..... poddałem sie:) chyba jednak zaplace te 5 dych za zamontowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przed liftingu - nadal ma , lecz już w Listopadzie pytałem o te po liftingu, ale pani która to prowadzi powiedziała że dostawca dostarczył kilka kpl. na próbę i ich nie zaakceptowali,

twierdziła że były brzydkie i na pewno by mi sie nie spodobały. Próbowałem jeszcze kilka razy ale dalej nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pisałem juz w tym temacie o nakładkach , przestrzegam przed kupnem na alle... w sklepie w Gdyni Tam są ale z aluminium i paskudstwo , ja kupiłem a pozniej sie bujałem bo nie szło tego sprzedac :( Nakładki te sa montowane dodatkowo na wkrety (tylna) i wcale nie od spodu a zupełnie od czoła .... Kupiłem w koncu przednią w salonie a tylna udało mi sie kupic na aukcji i bardzo tanio :D i są to orginały wiec wszystko OK , tasma 3M i dwa wkrety od spodu , mam je juz ok dwuch lat i bez najmniejszych uwag :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mucka38. Dostałem dzisiaj 20% rabatu na cenę z katalogu, więc chyba się skuszę. Powiedzieli mi natomiast, że one są do malowania. Czy to jest jakaś bzdura? Przecież skoro mamy czarne zderzaki to bajer polega na tym, żeby były szare prawda? Ktoś z Was je malował? Chcą 350PLN za montaż. Dam sobie radę sam? Oczywiście mam na myśli ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mucka38. Dostałem dzisiaj 20% rabatu na cenę z katalogu, więc chyba się skuszę. Powiedzieli mi natomiast, że one są do malowania. Czy to jest jakaś bzdura? Przecież skoro mamy czarne zderzaki to bajer polega na tym, żeby były szare prawda? Ktoś z Was je malował? Chcą 350PLN za montaż. Dam sobie radę sam? Oczywiście mam na myśli ASO.

350 ?  zrobie za 299 ;) :-) a tak powaznie to dasz rade SPOKOJNIE sam, choc np. ja z poczatku tylem bylem ciut zalamany ale spokojnie da sie ;) - sa dwa rodzaje szare matowe i "malowane" srebrne [przedFL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek z was je malował? Wydaje mi się, że każdy zakłada je takie jakie są.

 

fabrycznie przychodzą w kolorze szarym i więkoszść je tak montuje.

 

ale bez problemu można je pomalować pod kolor samochodu i wówczas wygląda to dużo ciekawiej :) ( z wyjątkiem samochodu w kolorze białym - mi osobiście się nie podoba z nakładkami w kolorze nadwozia) a ciekawie wygląda przy pozostałych kolorach samochodu ( oczywiście przy kolorze srebrnym to bym sobie odpuścił malowanie - róznica w wyglądzie dość mała tu już lepiej sobie zostawić te kase za malowanie na coś innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza nakładka tylnia odpadła mi z mocowania na ekspresówce z Gdańska do Warszawy. Była montowana w ASO i puścił klej na taśmie, trzymała się tylko na dwóch wkrętach. Co gorsze w ogóle nie słyszałem, że odbijała się po drodze od asfaltu, aż nie chce myśleć, co by się stało gdyby odpadła i uderzyła w inny samochód przy takiej prędkości. Byłem ostro wnerwiony jak to zobaczyłem, na szczęście ASO stanęło na wysokości zadania i wymieniło część na nową. Chociaż po tym za każdym razem, jak ktoś mi mrugał światłami jadąc za mną to zastanawiałem się, czy znowu nakładka się nie odczepiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...