Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zwarcie w elektryce w D21


Gość uknowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

na wstępie z racji ze jestem tutaj nowy chciałem pozdrowić wszystkich zapaleńców marki Nissan i opowiedzieć o mojej przykrej przygodzie której skutki odczuwam do tej pory ale do rzeczy.... Od 4 lat jestem szczęśliwym posiadaczem pick-up`a 2.4 benzyna ‘92 rok który nigdy mnie nie zawiódł nic tylko nim jeździć. Niestety ten stan trwał do dnia 28 grudnia kiedy to jadąc podczas -18C mrozie pokonywałem trasę z Gdańska do Świnoujścia i prawie mi sie to udalo ;-) Wszystko było ok. tylko w pewnym momencie wyjeżdżając ze Szczecina zauważyłem ze nie mam ładowania i ledwo dojechałem do jakieś wioski bez świateł ;) Zauważyłem ze jest spalony bezpiecznik zdaje sie główny ponieważ elektryka to nie jest moja mocna dziedzina nie udawałem wariata i nic nie majstrowałem jednakże sprawa nie wydala mi się zbytnio skomplikowana, pomyślałem sobie ze może to regulator napięcia w alternatorze czy cos w każdym razie nie przeczuwałem tragedii Zaholowałem auto do elektryka i sie zaczął mój dramat regulator napięcia sprawny zaczęła sie żmudna praca szukania zwarcia okazało sie ze część wiązki było przetartej w lewym nadkolu myli sie jednak ten ze sprawa sie zakończyła została wymieniona kompletna wiązka elektr a auto dalej ma zwarcie ;( Prośba o pomoc jeśli ktoś miał podobny przypadek proszę o wskazówki.

 

 

Pozdrawiam

uknowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

oj zdecydowanie za mało danych, który to bezpiecznik? wywalało? kiedy go wywala, zawsze czy przy jakichś sytuacjach ? ostatnio też walczyłem z tym u siebie.

problemy ze zwarciami nie są łatwe, bez sch elektrycznego to wogole bym sie za to niebrał ale to trochę d*pa a nie elektryk jak wymienił tyle i nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć

 

proponował bym porozkręcać lampy zerknąć do gniazda do przyczepki jesli masz (b ważne zerknąć do zarówek oświetlenia tablicy ) ale napisz coś wiecej gdzie elektryk sprawdzał etc

 

 

pozdr.

 

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

Cześć

 

proponował bym porozkręcać lampy zerknąć do gniazda do przyczepki jesli masz (b ważne zerknąć do zarówek oświetlenia tablicy ) ale napisz coś wiecej gdzie elektryk sprawdzał etc

 

 

pozdr.

 

Daniel

 

Uważasz że kolega na pół roku pozostał w tym Świnoujściu przez ten przetarty kabelek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam kolegów

Posiadam od 2008 roku NISSAN-a Pick-up dobel kabina d21 '93 2,5 diesel 4x4 + reduktor.

Miałem złamaną ramę nad tylnym mostem, dziurawe nadkola z przodu i z tyłu.

Od jakiegoś czasu (może rok) mam gdzieś jakieś małe zwarcie, gdyż jak zostawię auto na noc z podłączonym akumulatorem, to rano (już następnego dnia) mogę zapomnieć o wojażach. Będzie rozładowany akumulator. Jak odłączę klemę z akumulatora na czas postoju (na noc) to może stać dwa dni , tydzień; bez znaczenia, podpinam akumulator i mogę jechać, owe zwarcie nie przeszkadza w trakcie jazdy.

Może ktoś miał podobny przypadek i zechce się podzielić doświadczeniami , byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w omedze radio mi rozładowywało aku, a jak się przerobiło wiązkę od niego, żeby przy wyłączaniu stacyjki odcinało od niego prąd, to przestało. Ale i tak najprostszym sposobem jest zamontowanie głównego wyłącznika prądu. Pstryk i po problemie, a co najważniejsze nie musisz codziennie kręcić przy klemach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zdolności elektryka ciężko namierzyć zwarcie, ale posiadając zwykły miernik już można się pobawić w akcje detektywistyczną w poszukiwaniu znikającego prądu. W pierwszej kolejności najlepiej sprawdzić alarm, radio i kable przy drzwiach/klapie bagażnika, szczególnie jeśli samochód jest powypadkowy, wtedy wiązki są bardziej narażone na przetarcia. Jeśli chcemy zrobić to porządnie, drukujemy schematy i sprawdzamy każdą wiązkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

Wyłącz wszystko i wyciągaj po kolei bezpieczniki (pomiń tylko ten od poduszek bo złapią błąd), który bezpiecznik Ci będzie bardziej iskrzył ten robi na zwarciu. Potem sprawdź jakie urządzenia on zabezpiecza, i szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...