Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11 podświetlenie reg. nawiewu i temp


Gość kowal69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o pomoc.

Jestem świeżym posiadaczem Primery P11 2.0td z 98r. Mam problem z demontażem konsoli na której znajdują się regulatory nawiewu i temp, a chciałbym wymienić żarówki podświetlenia (o ile takowe są). Znalazłem dwa wkręty i nie potrafię sobie poradzić ze zdjęciem atrapy. Czy ktoś zna jakąś prostą metodę, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz te dwa wkręty i ciągniesz za konsole od dołu delikatnie do siebie, na górze trzymają nawiewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ciągnąć do siebie i jednocześnie do góry aby zaczepy od nawiewów puściły, przynajmniej mi tak najlepiej konsola schodziła.

Pamiętaj o wcześniejszym wyjęciu radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I jak z tym podświetleniem pokręteł nawiewu, bo u mnie też padło... Gdzie tam są jakieś zaróweczki lub może bezpiecznik od tegoposzedł bo padły wszystkie trzy na raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by bezpiecznik padł to by wszystkie światełka też padły.

A do podświetlenia panelu sterowania nawiewem są potrzebne dwie żaróweczki tzw.pchełki, oznaczenia ich nie pamiętam. Aby się do nich dostać musisz radio i konsole wyjąć

- odkręcasz dwie śrubki nad popielniczką i ciągniesz konsole delikatnie do siebie i do góry, będzie trzymać na zaczepach przy nawiewach więc ostrożnie.

Żaróweczki są zaraz przy górnej krawędzi obudowy konsoli, musisz przekręcić o pół obrotu takie plastikowe czarne oprawki żarówek. Będą na nich niebieskie gumki, delikatnie je ściągasz zakładasz na nowe przezroczyste żaróweczki, składasz wszystko w odwrotnej kolejności i wuala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...