Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N15 NATS


Gość qra666

Rekomendowane odpowiedzi

W Navarze nats blokuje pompę wtryskową (mowa o diesel'u) - objawy zblokowania to kręcenie silnikiem przez rozrusznik bez uzyskania zapłonu (jeśli zniszczenie kluczyka dotyczy chipa immo a nie samego grotu fizycznie) + sygnalizacją diodą nats w podszybiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie potrzebuje info czy w N15 NATS nie odcina przypadkiem prądu na rozrusznik, bo po przekręceniu kluczyka szafa się zapala, a rozrusznik w ogóle nie kręci. Jeśli blokuje np pompę albo wtryski to przyczyny muszę szukać gdzie indziej :/ Dodam jeszcze, że wczoraj wjechał nowy rozrusznik ( podejrzewałem najpierw szczotki w rozruszniku, ale po wymianie jest to samo ). Następna opcja, która mi przychodzi na myśl, to osłabienie styku masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie potrzebuje info czy w N15 NATS nie odcina przypadkiem prądu na rozrusznik, bo po przekręceniu kluczyka szafa się zapala, a rozrusznik w ogóle nie kręci. Jeśli blokuje np pompę albo wtryski to przyczyny muszę szukać gdzie indziej :/ Dodam jeszcze, że wczoraj wjechał nowy rozrusznik ( podejrzewałem najpierw szczotki w rozruszniku, ale po wymianie jest to samo ). Następna opcja, która mi przychodzi na myśl, to osłabienie styku masy.

kolego z tego co wiem nats nie odcina pradu na rozrusznik(ale moge sie mylic) u mnie w terano kreci.wiec sprawdz kostke stacyjki,mianowicie czy po przekreceniu stacyjki na rozruch na cienkim przewodzie do rozrusznika pojawia sie prad,to znaczy podlacz do niego probowke,jesli zaswieci,ok jasli nie sprawdz jeszcze raz polaczenie kabli,na stycznik powinny isc 2 kable z aku,i alternatora,ewentualnie sprobuj na krutko,odlacz cienki kabel z rozrusznika,i kluczem zewrzyj ze sroba pod ktora masz podlaczone kable plusowe ,stycznik powinien zlapac,a rozrusznik krecic, upewnij sie przed tym ze auto jest na luzie,lub jesli automat to w pozycji parking

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...