Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Tylna klapa


Gość jastin82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

ok, rozumiem że silnik zamka sterowany jest napięciem +12V tylko w chwili zwarcia mikroprzełącznika? więc można podłączyć woltomierz przebijając się np szpilką przez izolację przewodu przed gumową przelotką i sprawdzać czy jakieś napięcie się pojawia? żeby nie ciąć przewodu w kilku miejscach.. tym bardziej że w tej wiązce idzie kilka podobnych albo i identycznych pomarańczowo srebrnych/złotych przewodów i nie wiadomo czy to prawidłowy przewód.

Sprawa sie nieco komplikuje.. sprawdzilem i nie ma przerwy w przewodach ktore ida do microswitacha ani zasilajacych silnik zamka.. przejscie sprawdzalem omomierzem od wtyczki (pinu) do wiazk ktora idzie juz w kabinie czyli za gomowa przelotka.. skonczyly mi sie juz pomysly.. wszystkie bezpieczniki w kabinie sa dobre. Co moze byc jeszcze nie tak?

 

Kolejny raz rozladowal sie akumulator bo czasami klapa sama sie otwiera i wtedy zarowka oswietlajaca caly czas swieci, co dziwne klapa zawsze sie otwiera gdy akumulator jest rozladowany.. rozrusznik nie chce juz krecic i przy zamykaniu auta przyciskiem na drzwiach, samochod zamiast sie zamknac, otwiera sie klapa.. wiec to nie przewody.. bo czynnosc jest powtarzalna.

Ktos ma jakis pomysl?

Moze to jednak cos nie tak jest z komputerem? Po zdjeciu na chwile klemy z aku i probie zamkniecia centralnego czy przyciskiem czy pilotem, pwoduje otwarcie klapy.

 

Cześć. Mam dokładnie identyczny problem. Również zauważyłem że wystarczy na chwilę zdjąć klemę z aku i można otworzyć. Jak rozwiązałeś problem? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem też problem z otwieraniem klapy bagażnika i otwierającą się klapą podczas jazdy.
Winny był mikro złącznik, wymieniłem go zalałem silikonem i po problemie (jak na razie) koszt śmieszny ok. 3,5 zł i godzinka dłubania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Micra K12 naprawa wymiana mikrostyku bagażnika
Witam
Po ostatnich przygodach z bagażnikiem przyszła pora aby dobrać się do mikrostyku i wymienić go na nowy. Ostatnio z zakupami w bagażniku jak było ciepło zastrajkował, zamarł. Czekałem kiedy przyjdzie ta decyzja o jego wymianie. Części czekały w pogotowiu. Jak działał dawałem mu spokój. Prawie zawsze się otwierał, szczególnie teraz po zimie, prawie zawsze ! W okresie zimowym prawie wcale nie dawał się otworzyć. Lub pykał i podczas jazdy sam się otwierał. Prezentacja pokazuje poszczególne etapy jak się do niego dobrać , wyjąć, tzn wydłubać, wysuszyć bo jednak woda w środku była, zainstalować odpowiednio nowy mkrostyk. Tu zwracam uwagę na zachowanie odpowiedniej wysokości mocowania mikrostyku co do obudowy ( foty z suwmiarką ) Podłączyć elektrycznie nowy mikrostyk do zasilania. ( po dotarciu do blaszek zatopionych w obudowie dobrze przed wlutowaniem mikrostyku zabielić cyną miejsca lutowania ) Po ingerencji mechanicznej w obudowie czyszczę ja szczoteczką. Na koniec przy składaniu dobrze zabezpieczyć go przed wilgocią. ( w tym przypadku użyłem  bezbarwnego smaru technicznego ) Jest teraz super dobrze. Polecam zamiast nowej klamki, lub używki.

Edytowane przez nur83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie dzisiaj wymieniłem mikroprzełącznik tylnej klapy w samochodzie żony zgodnie z instrukcją kol. nur83. Udało się, zamek działa !!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zamieścić  schemat wymiany mikrostyku ponieważ sam szukając nie natknąłem się na podobny a szczególnie dotyczący K12. Miło mi i ciesze się że skromna informacja przydała się .  Gratuluje i pozdrawiam kol. piotrg1967

Dzięki za info. ps.Jak pisałem mój działa jak trzeba. Działa jak nowy.

Powracając do samej wymiany dodam iż wklejanie mikrostyku  zalecam w dwóch etapach. Pierwszy klejenie stabilizujące mikrostyk, drugi uszczelniające, na gotowo. ( malowanie klejenia jak kto chce kosmetyka )

Edytowane przez nur83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...