Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak sprawdzić?? BŁĄD 0335


yohny88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanko do tych, którzy uporali się z błędęm 0335, jak rozpoznać czy do wymiany jest przepływka czy czujnik położenia wału? Można je jakoś sprawdzić, żeby mieć pewność? Problemy z almerką N16 2002r. silnik 1.8 są okresowe:

- gaśnie podczas jazdy, obroty w jednej chwili zaczynają się wahać, spadają do 0 i powodują zgaszenie silnika,

- szarpanie w trakcie jazdy,

- co jakiś czas wyskakuje check engine i pokazuje błąd 0335,

- czasem do 3 biegu rozpędza się normalnie, a od 4 "zamula",

- po ponownym odpaleniu silnika wszystko wraca do normy i jedzie normalnie, gdy wyskakuje check to też problemy znikają.

 

Silnik 15 tys km wcześniej miał wymieniany rozrząd i wszystko chodziło idealnie, spalanie niskie ok 7l, na biegu jałowym nie ma wahań obrotów, pracuje równo.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug kodow dla zlacza OBd2 jest to czujnik polozenia walu korbowego usterka. Prosze sprawdzic opor czujnika . jesli bedzie prawidlowy to prosze go wykrecic i sprawdzic czy nie jest zabrudzony. . Kolego mozesz sprawdzic i to bez kosztow dla pewnosci przeplywomierz poprzez pomiar napiecia. W manualu napewno beda podane wartosci napiecia i opor czujnika polozenia walu korbowego. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie jakie powinny być prawidłowe?? Bo nie mam serwisówki, żeby sprawdzić..

 

PS: krzysiek1958, dziękuję za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wracam do tematu błędu P0335. Od kilku dni pali mi się kontrolka check i moja Almera N16II straciła moc. Ma teraz chyba tylko z 20KM i brak przyśpieszenia. Tester pokazuje wyżej wymieniony błąd. Wymieniono czujnik położenia rozrządu (ten z lewego boku nad alternatorem), ale to nie pomogło. Nie wiem czy właściwy czujnik wymieniono czy też jest jakiś drugi czujnik położenia wału korbowego? Jezeli tak, to gdzie go szukać w mojej Almerze. Czy ewentualnie oprócz czujnika może być coś jeszcze innego, co generuje błąd P0335?

Proszę o ewentualną pomoc. Będę wdzięczny za każdą informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W benzynach to chyba trzeba go szukac jak staniesz przodem do auta z tylu po prawej rece. P0335 to blad czujnika pol,ozenia walu korbowego wiec wymienili nie ten czujnik. . Wez zamien miejscami te czujnik bo powinny byc takie same i zobaczysz co bedzie Dobrze zebys mial stary czujnik i podmienil. Blad czujnika walka rozrzadu to P340.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "Nissanmaniak" za podpowiedź. Jak tylko przestanie padać, to wyciągnę Almerkę z garażu i spróbuję zlokalizować ten czujnik i zamienić miejscami. Jakby coś, to odezwę się. Pozdrawiam.

 

Niestety czujnik jest OK. Mój mechanik mówi ze już teraz to pozostał rozrząd, a dokładniej łańcuszek.

Trzeba zaryzykować i iść w koszty. Ciekawe czy to pomoże i ile taka usługa będzie kosztowała.Czy ktoś może na ten temat coś napisać? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam.Wymiana rozrządu załatwiła sprawę. Kompetny rozrząd to kosz 450zł i robocizna 500zł (oczywiście w prywatnym warsztacie a nie w ASO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...