Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie świece polecacie


fotokora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do wymiany świec żarowych w 2.7tdi może coś doradzicie, polecicie? Myślałem osobiście o świecach firmy "denso"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja dla siebie namierzyłem NGK CY 58, ceramiczne i od super producenta.

 

Pozdrawiam,

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DENSO przy NGK leży i kwiczy i się nie może podnieść :)

Także NGK !

 

Witam,

 

 

Ja wybieram NGK dlatego, że ich części idą na pierwszy montaż do samochodów różnych marek. Poza tym ich wyroby są lepsze od Bosch'a choć oczywiście nie ma co tu równać asortymentu jednego do drugiego. Co do japońskiego Denso to bym ich wcale nie wykluczał, np ich zamienniki końcówek wtryskiwaczy są w ścisłej czołówce. Jeżeli Denso też oferuje świece ceramiczne (to jest bardzo istotne) to myślę, że trzeba by rozważyć kwestię ceny. Na forum Mazdy są maniacy co jeżdżą tylko i wyłącznie na świecach Denso, oczywiście mówimy o silnikach benzynowych i nie sposób ich namówić na spróbowanie NGK. Tak na koniec to te NGK CY 58 to naprawdę bardzo dobre świece.

 

Pozdrawiam,

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybiore chyba te NGK

A odnośnie wymiany to czy ma jakiś wpływ na prace to że listwa łącząca świece ma pokruszone plastiki?

świece wkręcać jakimś specjalnym kluczem z pomiarem siły czy ręcznie na wyczucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybiore chyba te NGK

A odnośnie wymiany to czy ma jakiś wpływ na prace to że listwa łącząca świece ma pokruszone plastiki?

świece wkręcać jakimś specjalnym kluczem z pomiarem siły czy ręcznie na wyczucie?

 

Witam,

 

Jeżeli listwa ma wykruszony plastik to nic się nie stało, trzeba tylko to miejsce zaizolować i będzie dobrze. Przed założeniem tej listwy trzeba dokładnie oczyścić miejsce połączenia listwy ze świecami. Świece żarowe mają (przynajmniej powinny mieć) elementy grzewcze wykonane z materiałów ceramicznych, więc wszelkie uderzenia mogą ją uszkodzić, nawet upadek z wysokości 10cm pomimo braku widocznych zewnętrznych uszkodzeń może ją zniszczyć. Świece żarowe zawsze dokręcamy najpierw ręką a dopiero później kluczem z siłą 1,5-2kg, można i oczywiście ręcznie.

 

Przed wykręceniem świec żarowych trzeba przedmuchać powietrzem miejsca wokół świec aby nic się nie dostało do wnętrza po wykręceniu świec. Jak wykręcimy świece i odchodzimy to trzeba przykryć otwarte otwory, ale to wszyscy właściwie wiedzą.

 

Sama listwa dokręcona jest za pomocą nakrętek z plastykowymi łbami, trzeba sobie dorobić jakieś narzędzie (ja ją odkręcałem dłutem stolarskim). Orientacyjna rezystancja świec żarowych wynosi 0,5ohm i jak będziesz parę razy z kolei świecę mierzył to trochę się to zmieni bo wewnątrz każdej świecy żarowej jest rezystor regulujący i stabilizujący temperaturę pracy świecy żarowej.

A co do NGK to pomimo tego, że nic nie mam do Denso to też tylko i wyłącznie w tym przypadku wybiorę NGK.

 

 

Pozdrawiam,

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...