Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Piski pod maską


Gość zuzkak

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc osoby , które orientują się jak wyeliminować dziwne piski wydobywające się spod maski lub jej okolic. Objawia się to przy dziurach lub nawet nieraz przy zamykaniu drzwi :) Miałem z tym problem już wcześniej, ale wtedy zrobili mi to na gwarancji. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc osoby , które orientują się jak wyeliminować dziwne piski wydobywające się spod maski lub jej okolic. Objawia się to przy dziurach lub nawet nieraz przy zamykaniu drzwi :) Miałem z tym problem już wcześniej, ale wtedy zrobili mi to na gwarancji. Z góry dziękuje za pomoc.

Wystarczy że przesmarujesz gumy(odboje)pod maską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić na 2 sposoby:

1. pod maską na błotnikach są gumowe odboje - trzeba je trochę wykręcić do góry. Pomaga na kilka dni.

2. lepszy sposób- zamek klapy : odkręcasz 2 śrubki i lekko (ok. 3-5mm) opuszczasz zamek na dół. Po zamknięciu klapa będzie mocniej dociągana przez zamek i piszczenie ustanie. Najlepiej doświadczalnie ustalić właściwe położenie zamka. Pamiętaj o dobrym dokręceniu śrubek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Można to zrobić na 2 sposoby:

1. pod maską na błotnikach są gumowe odboje - trzeba je trochę wykręcić do góry. Pomaga na kilka dni.

2. lepszy sposób- zamek klapy : odkręcasz 2 śrubki i lekko (ok. 3-5mm) opuszczasz zamek na dół. Po zamknięciu klapa będzie mocniej dociągana przez zamek i piszczenie ustanie. Najlepiej doświadczalnie ustalić właściwe położenie zamka. Pamiętaj o dobrym dokręceniu śrubek.

 

 

jest dokładnie tak jak napisał kolega rytownik - u mnie występowały identyczne piski, które doprowadzały mnie do szaleństwa. Należy pogrzebać w zatrzasku maski i po kłopocie;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc osoby , które orientują się jak wyeliminować dziwne piski wydobywające się spod maski lub jej okolic. Objawia się to przy dziurach lub nawet nieraz przy zamykaniu drzwi :) Miałem z tym problem już wcześniej, ale wtedy zrobili mi to na gwarancji. Z góry dziękuje za pomoc.

W moim Nissanie byly te same piski , obniżyłem zamek maski i wykrecilem nieco gumowe przednie odboje ( tak aby zachowac rowna linie z blotnikami ) , zwiekszyl sie docisk maski i wszysko ustalo

Pozdr ZK

 

Proszę o pomoc osoby , które orientują się jak wyeliminować dziwne piski wydobywające się spod maski lub jej okolic. Objawia się to przy dziurach lub nawet nieraz przy zamykaniu drzwi :) Miałem z tym problem już wcześniej, ale wtedy zrobili mi to na gwarancji. Z góry dziękuje za pomoc.

W moim Nissanie byly te same piski , obniżyłem zamek maski i wykrecilem nieco gumowe przednie odboje ( tak aby zachowac rowna linie z blotnikami ) , zwiekszyl sie docisk maski i wszysko ustalo

Pozdr ZK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje wszystkim za pomoc. Nie sprawdziłem tego gdyż przy okazji wizyty w serwisie Nissana zrobili mi to za darmo, ale informacja się przyda gdyż wystąpiło u mnie to po raz drugi (wcześniej 1,5 roku temu) więc na przyszłość sam sobie z tym poradzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja przykleiłem bardzo cienkie, gumowe podkladki(<0,5mm) w miejscu styku gumowych odbojników klapy z metalowym elementem karoserii, w tych miejscach mialem juz dokladnie wytarty lakier.

puki co pisków nie ma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...