Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rezerwa paliwa-ile km przejadę


pietrus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jechałem długą i mało uczęszczaną trasą- Tiida 1,6. Mało stacji benzynowych. Zapaliło się światło rezerwy. Komputer pokazywał migającą raz temperaturę na zewnątrz raz 37 km. Po pierwszym przejechanym na rezerwie km pokazał migające 36km po następnym km- 35 km i tak do 32 km. W tym momencie w miejscu wyświetlanych kilometrów na rezerwie, pokazały się kreski. Na szczęście przy szosie tablica- stacja paliw 5 km. Pytanie zasadnicze. Ile km przejedzie Tiida 1,6 po zapaleniu lampki rezerwy (37 km)- czy więcej niż pokazał komputer?. Niestety instrukcja nie daje odpowiedzi na to pytanie po za ogólnymi informacjami.

Pozdrawiam

Pietrus

Edytowane przez pietrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jechałem długą i mało uczęszczaną trasą- Tiida 1,6. Mało stacji benzynowych. Zapaliło się światło rezerwy. Komputer pokazywał migającą raz temperaturę na zewnątrz raz 37 km. Po pierwszym przejechanym na rezerwie km pokazał migające 36km po następnym km- 35 km i tak do 32 km. W tym momencie w miejscu wyświetlanych kilometrów na rezerwie, pokazały się kreski. Na szczęście przy szosie tablica- stacja paliw 5 km. Pytanie zasadnicze. Ile km przejedzie Tiida 1,6 po zapaleniu lampki rezerwy (37 km)- czy więcej niż pokazał komputer?. Niestety instrukcja nie daje odpowiedzi na to pytanie po za ogólnymi informacjami.

Pozdrawiam

Pietrus

Nie wiem ile przejedziesz w benzynie,ale u mnie od momentu pojawienia się samych kresek i przejechaniu jeszcze ok.15km weszło tylko 44l paliwa więc miałem spokojnie jeszcze na 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalej w bańkę 5 litrów i jedź aż do momentu kiedy silnik zgaśnie.

Dowiesz sie dokładnie na ile starcza rezerwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jechałem długą i mało uczęszczaną trasą- Tiida 1,6. Mało stacji benzynowych. Zapaliło się światło rezerwy. Komputer pokazywał migającą raz temperaturę na zewnątrz raz 37 km. Po pierwszym przejechanym na rezerwie km pokazał migające 36km po następnym km- 35 km i tak do 32 km. W tym momencie w miejscu wyświetlanych kilometrów na rezerwie, pokazały się kreski. Na szczęście przy szosie tablica- stacja paliw 5 km. Pytanie zasadnicze. Ile km przejedzie Tiida 1,6 po zapaleniu lampki rezerwy (37 km)- czy więcej niż pokazał komputer?. Niestety instrukcja nie daje odpowiedzi na to pytanie po za ogólnymi informacjami.

Pozdrawiam

Pietrus

Witam, standardem wskaźnika rezerwy paliwa jest limit 50 km z dokładnością +/- 10 km. Ale odradzam jazdę na rezerwie bo w benzyniaku można popalić katalizator, a w ropniaku zapchać "brudem" przewody.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, standardem wskaźnika rezerwy paliwa jest limit 50 km z dokładnością +/- 10 km. Ale odradzam jazdę na rezerwie bo w benzyniaku można popalić katalizator, a w ropniaku zapchać "brudem" przewody.

pzdr.

Z autopsji i lektury tego forum wynika że ten standard w nissanach jest duuużo wyższy.Szczególnie na forum QASHQHAIA temat jest rozbudowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuje za informacje. Można przyjąć, że 50 km od momentu zapalenia się kontrolki rezerwy da się bez problemu przejechać bez ryzyka przymusowego postoju.

Pozdrawiam

Pietrus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam tylko uwage ze wskazania komputera "ile km do tankowania" wynikaja z przeliczenia sredniego spalania od ostatniego tankowania. I tak: jak jezdze duzo po miescie to mam np 250km do tankowania i jesli wtedy pojade w trase to po przejechaniu kolejnych np 100km okazuje sie ze do kolejnego tankowania mam ... 350 km ;-) Potem w pewnym momencie niestety przestaje juz przyrastac ;-)))))))))

W Tiidzie wskaznik rezerwy wlacza sie gdy strzalka w zasadzie wskazuje "0" wiec żóltą lampke widzialem niewiele razy, a mrugajace kreseczki dosłownie raz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuje za informacje. Można przyjąć, że 50 km od momentu zapalenia się kontrolki rezerwy da się bez problemu przejechać bez ryzyka przymusowego postoju.

Pozdrawiam

Pietrus

Nic prostrzego jak zatankować do pełna po pojawieniu sie kresek (niby zero paliwa) i zobaczyć ile wejdzie paliwa (zbiornik ma 50l) róznica to twoja dodatkowa rezerwa.

 

Witam, standardem wskaźnika rezerwy paliwa jest limit 50 km z dokładnością +/- 10 km. Ale odradzam jazdę na rezerwie bo w benzyniaku można popalić katalizator, a w ropniaku zapchać "brudem" przewody.

pzdr.

To zapychanie brudem przewodów,wtryskiwaczy i.t.d. to już dawno mit,pompa paliwa jest w zbiorniku,w jego najnizszym połozeniu ,więc powinna syf ciagnąć non-stop,nie uważasz? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic prostrzego jak zatankować do pełna po pojawieniu sie kresek (niby zero paliwa) i zobaczyć ile wejdzie paliwa (zbiornik ma 50l) róznica to twoja dodatkowa rezerwa.

 

To zapychanie brudem przewodów,wtryskiwaczy i.t.d. to już dawno mit,pompa paliwa jest w zbiorniku,w jego najnizszym połozeniu ,więc powinna syf ciagnąć non-stop,nie uważasz? :)

 

I tak istotnie się dzieje, ale zważ na fakt, że mając więcej paliwa w baku "syfy" sa bardziej rozcieńczone, a jak jest końcówka to wszystko zagęszcza się na dnie zbiornika i idzie do pompy. No, oczywiście filtr "powinien" wyczyścić to co idzie na silnik, aczkowlwiek brudnejsze paliwo szybciej zanieczyszcza filtr, czyż nie jest tak?? Tak czy inaczej raczej należy unikać rutymnowego korzystania z rezerwy paliwa.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej raczej należy unikać rutymnowego korzystania z rezerwy paliwa.

pzdr.

Tu pełna zgoda,tak samo powinno sie zawsze tankować do pełna(mniejsze odkładanie sie wody w zbiorniku,korozja )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

..... Ile km przejedzie Tiida 1,6 .....

 

 

Swoją Tiide zawsze tankuję do pełna, przejechałem 670km i stanęła :-)

Teraz zawsze tankuję gdy mam już przejechane 600-650km

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją Tiide zawsze tankuję do pełna, przejechałem 670km i stanęła :-)

Teraz zawsze tankuję gdy mam już przejechane 600-650km

 

Pozdrawiam

U mnie na "pełnym" baku (50% miasto +50% trasa)to minimum 800-850 km do zapalenia się lampki rezerwy.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, standardem wskaźnika rezerwy paliwa jest limit 50 km z dokładnością +/- 10 km. Ale odradzam jazdę na rezerwie bo w benzyniaku można popalić katalizator, a w ropniaku zapchać "brudem" przewody.

pzdr.

 

Popalić katalizator? A to niby czemu? Dopóki silnik dostaję benzynę to ją spala w prawidłowy sposób. A może chodzi Ci o wypalanie benzyny do zera i niekontrolowane wygaszenie silnika z powodu braku paliwa?

 

Tu pełna zgoda,tak samo powinno sie zawsze tankować do pełna(mniejsze odkładanie sie wody w zbiorniku,korozja )

 

W Tiidzie jest metalowy zbiornik? W jest Note plastikowy. Myślałem, że Nissan raczej szeroko stosuje unifikację - ale widać nie.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popalić katalizator? A to niby czemu? Dopóki silnik dostaję benzynę to ją spala w prawidłowy sposób. A może chodzi Ci o wypalanie benzyny do zera i niekontrolowane wygaszenie silnika z powodu braku paliwa?

 

 

 

W Tiidzie jest metalowy zbiornik? W jest Note plastikowy. Myślałem, że Nissan raczej szeroko stosuje unifikację - ale widać nie.

 

No wlasnie tak. Gdy resztkami paliwa zasilamy silnik, to bywa że ono może być podawane z przerwami (np kołysanie samochodu wskótek nierówności drogi) co spowoduje , że mieszanka paliwowa będzie miała zbyt mało paliwa do jej zapalenia (ponizej progu zapalnosci) w konsekwencji doprowadzi do wyrzutu niespalonej mieszanki paliwowej (zamiast spalin) na katalizator. A dla goracego katalizatora to jest smierć!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tiidzie jest metalowy zbiornik? W jest Note plastikowy. Myślałem, że Nissan raczej szeroko stosuje unifikację - ale widać nie.

Ranger ,pisałem przykładowo,nie o konkretnym modelu.

Jazda ze stosunkowo pustym zbiornikiem w chłodne dni (szczególnie w okresie jesienno zimowym) powoduje że wewnątrz zbiornika kondensuje się para wodna i w zbiorniku gromadzi się woda, a to już jest szkodliwe dla układu paliwowego którego wiele elementów jest metalowa. Pozatym można zajechac pompę paliwa.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger ,pisałem przykładowo,nie o konkretnym modelu.

Jazda ze stosunkowo pustym zbiornikiem w chłodne dni (szczególnie w okresie jesienno zimowym) powoduje że wewnątrz zbiornika kondensuje się para wodna i w zbiorniku gromadzi się woda, a to już jest szkodliwe dla układu paliwowego którego wiele elementów jest metalowa. Pozatym można zajechac pompę paliwa.

 

Tak, to oczywista racja. Wielu kierowców łapie się za kieszeń i w okresie jesienno-zimowym tankuje z tego powodu lepsze paliwa, aby lepiej "zebrały" wilgoć i "przeczyszczały" układ paliwowy. Trzeba mieć także świadomość, że kondensacja wilgoci w zbiorniku, to raczej domena metalowych zbiorników, które raczej zawsze są "chłodniejsze" od otoczenia. Zbiorniki z tworzyw nie mają tej "cechy", ale oczywiście kondensacji wilgoci nie można w nich wykluczyć.

W obecnych Nissanach rezerwa faktycznie wyskalowana jest dość wysoko. Także w Note w momencie zapalenie się "---" (a w tym momencie kontrolka rezerwy już jakiś czas się świeci) w zbiorniku pozostaje jeszcze około 5-6 litrów paliwa a to oznacza, że w momencie zapalenia samej kontrolki tego paliwa może być jeszcze około 10 l. Ciekawe co przyświecało inżynierom wdrażając takie rozwiązanie? Czy jest to ukłon w stronę rynków amerykańskich, gdzie odległości do stacji benzynowych są znaczne, czy raczej troska o układ paliwowy i czynniki o których wspominaliśmy.

 

No wlasnie tak. Gdy resztkami paliwa zasilamy silnik, to bywa że ono może być podawane z przerwami (np kołysanie samochodu wskótek nierówności drogi) co spowoduje , że mieszanka paliwowa będzie miała zbyt mało paliwa do jej zapalenia (ponizej progu zapalnosci) w konsekwencji doprowadzi do wyrzutu niespalonej mieszanki paliwowej (zamiast spalin) na katalizator. A dla goracego katalizatora to jest smierć!!!!

 

Z jednej strony ma to oczywiście sens ale z drugiej zastanawiam się, czy w układach wtryskowych jest to możliwe? Pompa podaje do wtryskiwaczy paliwo z dość znacznym nadmiarem. Musi tak być, bo przeciaż pompa paliwa pracuje ze stałą wydajnością a gaz wciskamy podczas jazdy bardzo różnie ;). Sytuacja o której piszesz oczywiście może wystapić ale chyba wtedy, kiedy w zbiorniku są już praktycznie opary i pompa ma kłopoty z "pociągnięciem" paliwa. Przy bardzo wysoko ustawionej w Nissanach rezerwie, żeby doprowadzić do takiej systuacji, trzyba by było bardzo uporczywie i regularnie jeździć na rezerwie pokonując jednocześnie znaczne dystanse na granicy zasięgu rezerwy.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją Tiide zawsze tankuję do pełna, przejechałem 670km i stanęła :-)

Teraz zawsze tankuję gdy mam już przejechane 600-650km

 

Pozdrawiam

 

Ostatnio tankowałem po przejechaniu 595 km. Na rezerwie przejechałem jakieś 40-45 km. Do baku weszło 48,17 l (dane z faktury za paliwo). Swoją drogą, ciekawe ile bym jeszcze na tej rezerwie przejechał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tankowałem po przejechaniu 595 km. Na rezerwie przejechałem jakieś 40-45 km. Do baku weszło 48,17 l (dane z faktury za paliwo). Swoją drogą, ciekawe ile bym jeszcze na tej rezerwie przejechał...

zbiornik ma 52l więc pewnie drugie tyle.swoją drogą 8,09 średnie spalanie Ci wyszło,jak na 1,6pb nie najgorzej. Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zbiornik ma 52l więc pewnie drugie tyle.swoją drogą 8,09 średnie spalanie Ci wyszło,jak na 1,6pb nie najgorzej.

Może będzie to trochę OT, ale co tam. Dzisiaj jak pojechałem "napoić" moją Tiidę to licznik wskazywał 606,3 km od ostatniego tankowania. Wlałem 44,64 l. A lampka rezerwy przed tankowaniem ani razu się nie zapaliła. Średnie spalanie wyszło mi 7,36 l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie to trochę OT, ale co tam. Dzisiaj jak pojechałem "napoić" moją Tiidę to licznik wskazywał 606,3 km od ostatniego tankowania. Wlałem 44,64 l. A lampka rezerwy przed tankowaniem ani razu się nie zapaliła. Średnie spalanie wyszło mi 7,36 l/100 km.

wynik piękny ,ale ile z tego było trasy a ile miasta(to jednak ma ogromne znaczenie) mi po samym mieście pali ok.6,0-6,4l/100.W trasie to przy normalnej jeździe to 5,0-5.2l(bez szczególnego zwracania uwagi na oszczędzanie)

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie spalanie wyszło mi 7,36 l/100 km.

 

 

po samym mieście pali ok.6,0-6,4l/100.W trasie to przy normalnej jeździe to 5,0-5.2l(bez szczególnego zwracania uwagi na oszczędzanie)

 

Troche mnie zalamujecie - w miescie nie schodze ponizej 10-10,5/100km a jezdze raczej spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie zalamujecie - w miescie nie schodze ponizej 10-10,5/100km a jezdze raczej spokojnie.

Nelson-zajrzyj pod maskę,może się okaże że masz 1,8pb :devil: a tak na serio 10 mi nie paliła 140 konna civic 1,8. \Jeśli to Cie pocieszy znajomego lancer(nówka) pali 11l

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie zalamujecie - w miescie nie schodze ponizej 10-10,5/100km a jezdze raczej spokojnie.

No tak, ale masz większy silnik. I pojemnością i mocą. Więcej pali ale pewnie auto jest bardziej dynamiczne, lepiej przyspiesza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...