Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Na jednym baku - czyli ile przejedziesz km


Gość kimo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

W moim P11 2.0td zbiornik ma 55l i zastanawiam się czy 700km przejechanych (do zapalenia się rezerwy) na tym baku to dużo ? Bo mam wrażenie, że jakoś dużo spalił. Testowane w drodze Belgia-Polska tylko przez autostradę - średnia prędkość 120km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyjmiemy, że rezerwa się zapala przy 10l w baku to 45l / 700km = 6,5 l/100km - czy dużo sam oceń. A najlepiej dolej do pełna i podziel ilość litrów przez cały dystans od poprzedniego tankowania. Poza tym wydawało mi się, że we wszystkich p11 jest bak 60l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wydawało mi się, że we wszystkich p11 jest bak 60l.

Mi też tak się wydawało, ale sprawdziłem jest 55 litrów i jest po korek. Nawet na książce serwisowej jest napisane 55 litrów. Nie wiem dlaczego pozostali mają 60 litrów... ale nie odbiegając od tematu czyli to norma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlewałem 53-55l. pod korek jak mi się zapalała rezerwa i do tego momentu w zależności od sposobu jazdy robiłem od 650 do 780 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też tak się wydawało, ale sprawdziłem jest 55 litrów i jest po korek. Nawet na książce serwisowej jest napisane 55 litrów. Nie wiem dlaczego pozostali mają 60 litrów... ale nie odbiegając od tematu czyli to norma?

W tej kwestii nie pomogę, bo na Pb/lpg śmigam. Klekoty jakoś do mnie nie przemawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwestii nie pomogę, bo na Pb/lpg śmigam. Klekoty jakoś do mnie nie przemawiają.

 

faktycznie nie pomogłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

Witajcie,

 

W moim P11 2.0td zbiornik ma 55l i zastanawiam się czy 700km przejechanych (do zapalenia się rezerwy) na tym baku to dużo ? Bo mam wrażenie, że jakoś dużo spalił. Testowane w drodze Belgia-Polska tylko przez autostradę - średnia prędkość 120km/h

 

A co - pewny jesteś, że miałeś całkowicie pusty bak wlewając 55 l i na tej podstawie twierdzisz, że masz zbiornik o tej pojemności? Jak długo czekałeś aż opadnie piana? Jak długo czekałeś aż bak sobie "beknie i siorbnie"? Od pierwszego odbicia pistoletu po odpowiednim odczekaniu i powolnym laniu w zależności od stopnia spienienia ON wchodzi do P11 od 5 do 10 litrów paliwa. Nie bardzo rozumiem, dlaczego Twoja Primera akurat miałaby inny zbiornik. We wszystkich P11 był 60 l a zdecydowana większość traktorów ma tak wyskalowany wskaźnik, aby rezerwa zapalała się gdy w baku pozostaje 10 litrów, czyli kiedy zapala się rezerwa, wchodzi do baku równo 50l. Mój rekord to zalanie 58,5 litra, co nie oznacza że mam zbiornik 58,5 tylko że w baku pozostało jeszcze 1,5 litra ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgenik, możesz sprecyzować ile trzeba mniej więcej odczekać? Bo jeśli rzeczywiście wszystkie P11 mają 60l zbiorniki, to ja nienawidzę kompa w mojej Primerze. Bo ostatnio na stację dojechałem już z "- - -" na wyświetlaczu (jazda po płaskim, nie bujało), a wlałem tylko 53 litry, z odczekaniem kilkudziesięciu sekund i małymi dolewkami w trakcie (praktycznie zawsze tak tankuję). Bez sensu blokować stanowisko na stacji 10min ale jakby powiedzmy 2min wystarczyły to bym się skusił, żeby jeszcze dolać i zweryfikować wskazania tego kompa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze w A4 pokazywał komp że paliwo się skończyło, a przejechał jeszcze 40km i zjechał na stacje zalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...