Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprzęgło-dziwne odgłosy


Gość skoczekx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość skoczekx

Witam,

Wczoraj zauważyłem, że w moim Dino na luzie słychać dziwny dźwięk (takie charczenie). Po wciśnięciu sprzęgła odgłos ustaje całkowicie. Myślicie, że może to oznaczać zużyte sprzęgło? Jeśli tak to jeździć tak jak najdłużej, czy może nie czekając zbyt długo wymienić komplet sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huczy łożysko oporowe na zimnym silniku to zauważyłeś ? ja bym jeszcze nie panikował wymienia się komplet ponieważ przy takiej operacji nie warto ryzykować np jak się tarcza zużyła to wystarczy ją wymienić a docisk ok .... wymieniasz kpl wiesz że masz wszystko ok i spokój ,,,

jak dźwięk nie ustaje na rozgrzaniu czy coś no to powolutku można myśleć

 

co do firmy to bym może wybrał aisin jakoś tak się pisze Japońskie

 

choć na moje Valeo nie narzekam przejechałem 32 tys i działa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skoczekx

dzięki Tofu, ale dziś dowiedziałem się od znajomego mechanika, że łożysko oporowe hałasuje przy wciśniętym sprzęgle :unsure: Taki dźwięk wytwarza podobno łożysko wiodące wałka sprzęgłowego znajdujące się w kole zamachowym, czyli hałas prawdopodobnie pochodzi ze skrzyni... :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

miałem to samo, nie była to winna sprzęgła,lecz skrzyni, kupiłem używaną i śmiga bez zarzutu .

Sprawdź jeszcze olej w swojej skrzyni , znajomy mechanik radził abym wymieniać go co 30, 40 tyś bo te skrzynie biegów są bardzo delikatne , więc jeszcze 12 tysi i wymieniam bo nie mam zamiaru szukać następnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skoczekx

miałem to samo, nie była to winna sprzęgła,lecz skrzyni, kupiłem używaną i śmiga bez zarzutu .

Sprawdź jeszcze olej w swojej skrzyni , znajomy mechanik radził abym wymieniać go co 30, 40 tyś bo te skrzynie biegów są bardzo delikatne , więc jeszcze 12 tysi i wymieniam bo nie mam zamiaru szukać następnej

 

jestem już po wizycie u Dmowskiego w Siedlcach gdzie wymieniono jedno łożysko w skrzyni (to które się najszybciej zużywa, czyli od wałka sprzegłowego). dźwięku podczas jazdy wpgóle nie słychać, a na postoju jest bardzo mało słyszalny, więc problem rozwiązany. czy u was słyszycie różnicę jeśli chodzi o dźwięki z samochodu po wciśnięciu pedału sprzęgła? u mnie po wciśnięciu jest cichutko, a przy wyciśniętym sprzęgle słychać szmer. przed wymianą łożyska było słychać ten szmer duuużo bardziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli można to i ja się podłącze pod temat, w moim tino sie dzieje cos innego akurat przy wciskaniu sprzegła nie słychac zadnych odgłosów ale podczas przyspieszania na 1 i 2 biegu slychac takie wycie cos jak w starych sprinterach bylo i jeden mechanik poiwedzial ze tak ma byc a dwa dni temu smaochod byl u drugiego i powiedzial ze cos ze skrzynia i zeby najpierw olej wymienic... i wlasnie okazalo sie ze w skrzyni biegów juz nie bylo oleju tylko kisiel (galareta) sie zrobila ze starego i ponoc strasznie dawno nikt w nim oleju nie wymienial... mam go ze 4 miesiace i taka wtopa ponoc trzeba szukac nowej skrzyni :( i teraz czy da sie cos z tym zorbic i zeczywiscie trzeba szukac nowej skrzyni do tiny i jakie koszta moga sie z tym wiazac silnik 2.2 Di przebieg 220 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jeśli można to i ja się podłącze pod temat, w moim tino sie dzieje cos innego akurat przy wciskaniu sprzegła nie słychac zadnych odgłosów ale podczas przyspieszania na 1 i 2 biegu slychac takie wycie cos jak w starych sprinterach bylo i jeden mechanik poiwedzial ze tak ma byc a dwa dni temu smaochod byl u drugiego i powiedzial ze cos ze skrzynia i zeby najpierw olej wymienic... i wlasnie okazalo sie ze w skrzyni biegów juz nie bylo oleju tylko kisiel (galareta) sie zrobila ze starego i ponoc strasznie dawno nikt w nim oleju nie wymienial... mam go ze 4 miesiace i taka wtopa ponoc trzeba szukac nowej skrzyni :( i teraz czy da sie cos z tym zorbic i zeczywiscie trzeba szukac nowej skrzyni do tiny i jakie koszta moga sie z tym wiazac silnik 2.2 Di przebieg 220 tys.

Koszt skrzyni na alledrogo to ok 1100 do 1600 używanej oznaczenie tej skrzyni to YD#1 , ale najpierw wymień ten olej i zobaczysz co się bedzie działo :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam!

co do sprzęgła to ja mam inny problem podczas wciskania pedała sprzęgła słychać jakby coś "chrobotało " ale tylko w początkowej fazie wciskania padała do połowy potem jest już OK.

Biegi wychodzą bez problemu na wciśniętym pedale nic nie słychać podczas powrotu też ok.

możne ktoś miał podobne objawy proszę o odp.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

hej, a moje sprzegło znów PISZCZY przy wsiskaniu jakby o cos ocierało, koajrzycie moze ten problem ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam nissnową brać!
Dziś dopadła moją bestję taka przypadłość,że po wciśnięciu pedału sprzęgła pedał nie wracał-zdarzyło się to ze 4 razy na trasie 2.5 km....
Co robić?Gdzie zajrzeć? z góry dzięki za wszelkie rady :rolleyes2:
Aha płynu nie ubyło!

Dziś zrobiłem 2 razy po 5km i jeździ spokojnie nic nie było...

Edytowane przez sigma3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...