Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Problem z deska rozdzielcza


Gość KarolK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na autostradzie przy predkosci 140 natrafilem na dosc duzy wyboj. Podczas wstrzasu wylaczylo sie radio oraz deska rozdzielcza. Predkosciomiesz stanal na 140, obrotomiez na 3,5 Wskaznik paliwa spadl do 0. Licznik kilometrow wylaczyl sie, zegar tez. Prawdopodobnie dziala tylko wskaznik temperatury. Wszystkie kontrolki dzialaja. Samochod generalnie tez jest ok. Nawet po wylaczeniu silnika zegary stoja tak ja opisalem. Prawdopodobnie podczas wstrzasu rozlaczyla sie jakas wiazka przewodow. Prosze o pomoc gdzie znajduje sie ta wiazka jezeli moja diagnoza jest prawidlowa. Jezli nie to takze prosze o pomoc co moge z tym zrobic. Jestem za granica i wolanie specjalistow moze byc troche kosztowne. Z gory dziekuje. Samochodç Nissan Primera 97r. 1,6.

PS. Prosze o dosc szczegolowy opis bo moja wiedza na temat motoryzacji jest mizerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

W dziale zrób to sam na głównej stronie naszego klubu znajdują się opisy jak rozebrać deskę w primerze P11 - całość zajmuje jakieś 30 minut. Ostatnio wymieniałem żarówki w podświetleniu.

 

http://www.nissanklub.pl/zrob_sam.php?pid=...cid=3&tid=7

 

Jak wyskoczyły Ci znajdujące się z tyłu szafy kostki to wystarczy je podpiąć i wszystko wróci do normy (przynajmniej powinno). Tak czy inaczej od tego powinno się zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Hmm, sprawdź jeszcze bezpieczniki...

Bezpieczniki nie dają takiego efektu. Jakby padł bezpiecznik to wskazówki opadłyby i przestały działać, a nie zatrzymały się na jakiejś wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Rozebralem deske rozdzilcza jak w poradniku. Sprawdzilem wszystkie przewody, wyciagalem i wkladalem ponownie kostki. Stan bez zmian. Zegary stoja jak staly. Licznik kilometrow Wylaczony. Radio nie dziala. Za radiem rozlaczalem i podlaczalem wszystkie mozliwe kostki, sprawdzilem takze bezpieczniki pod maska.

 

Moze ma ktos jeszcze jakis pomysl co moze byc rozwiazaniem moejgo problemu. Wolanie fachowcow we Wloszech moze byc bardzo bolense dla portwela dlatego chcialbym rozwiazac problem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ma ktos jeszcze jakis pomysl co moze byc rozwiazaniem moejgo problemu. Wolanie fachowcow we Wloszech moze byc bardzo bolense dla portwela dlatego chcialbym rozwiazac problem sam.

Poszukaj na szrocie takich samych zegarów jak masz. Jeżeli masz uszkodzoną szafę to i tak będzesz musiał wymienić - co będzie chyba i tak najtańszym rozwiązaniem. Jeżeli po podpięciu innych zegarów dalej nie będą działać, trzeba będzie szukać problemu gdzieś dalej w samochodzie. Wtedy może ktoś inny z klubowiczów coś Ci poradzie, ja niestety nie znam się na tym za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Podczas groznego wypadku licznik takze staje na predkosci z ktora jechal samochod.Nie wiem czym to jest spowodowane, ale byc moze jakims czujnikiem wstrzasowym.Bycmoze u Ciebie podczas tego duzego wstrzau ten czy=ujnik zadzialal i dlatego wszystko stanelo w jednym miejscu.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zgadzam sie z miskiem83, to raczej nie deska jest uszkodzona bo w tym samym momencie przestalo dzialac radio. Na desce wskaznik temp. tez dziala a takze wszystkie kontrolki. Ja ciagle obstawiam jakis rozlaczony przewod zasilajacy ktory zasila takze radio, ale niestety nie udalo mi sie go znalezc. Moze ktos zna i opisze tu droge jaka biegnie zasilanie od poczatku do samego radia, wtedy udaloby mi sie moze zlokalizowac problem. Z tym czujnikiem wstrzasowym tez moze byc racja, ale gdzie on jest i jakgto sprawdzic tez niestety nie wiem. Jeszcze raz dzieki za zainteresowanie, czekam na kolejne podpowiedzi. Zeby chociaz uruchomic radio bo wracac do domu 2000km bez audio to nielada porazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie juz z Polski.

Rozwiazanie problemu:

Bezpiecznik. Jakie to proste a jednak nie dalem rady. Sprawdzilem kilka bezbiecznikow w srodku i wszystkie pod maska. Niestety tego odpowiedniego nie. A mianowicie za zegary, licznik km, swiatlo w srodku, radio, powiadomianie o pozostawionych wlaczonych swiatlach odpowiada 1 bezpiecznik o jakze jasnym opisie Room lamp lub light nie pamietam (chyba 2 od dolu w 1 kolumnie od lewej). Dzieki za zainteresowanie problemem. Elektryk w Polsce zrobil to w 5 minut i skasowal cale 10 zl. We Wloszech stwierdzil uszkodzony wewenetrzny element zegarow i konieczna jego wymiane. Szacunek :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh wlasnie wrocilem z dzialeczki i mialem napisac ze moze to byc wlasnie bezpiecznik, ktory za to wszystko odpowiada, a tu bach juz naprawione.Ciesze sie ze wszystko juz oki.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
A mianowicie za zegary, licznik km, swiatlo w srodku, radio, powiadomianie o pozostawionych wlaczonych swiatlach odpowiada 1 bezpiecznik o jakze jasnym opisie Room lamp lub light nie pamietam (chyba 2 od dolu w 1 kolumnie od lewej).

Dzisiaj spotkało mnie dokładnie to samo. Radio zrobiło zwarcie i zegary zatrzymały się na wartościach z chwili awarii. Do tego samochód zaczął szarpać przy dodawaniu gazu. Na szczęści pamiętałem, że problem kiedyś był poruszany na forum i naprawa zajęła mi chwilkę :D

 

Morał => forum to kopalnia wiedzy o nissanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...