Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana oleju w mostach


dziunek 451

Rekomendowane odpowiedzi

witam.co ile tys.km. należy wymienić olej w mostach i oryginał czy jest jakiś na zamianę r51 diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według producenta wymienia się tylko gdy masz z tyłu LSD (powinien być napis przy korku wlewowym do tylnego dyfra jaki jest olej jeśli niemasz w kabinie włącznika blokady to na 90%masz LSD) dostępny w aso i ten najlepiej zalać oryginalny co chyba 60tk natomiast pozostałe przód, skrzynia manual ze względów ekologicznych

nie zalecają ale my wszyscy którzy chcemy pojeździć dłużej niż do końca gwarancji wymieniamy co 60tk o lepkościach i ilościach olejów pisałem gdzieś na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Pozwoliłem sobie zrobić mały tutorial w pdf`ie dotyczący wymiany płynów i filtrów w silniku 2.5 dCi(YD25DDTi). Dotyczy zarówno Pathfindera R51 jak i Navary D40 w automacie.

 

 

downloadq.png

 

http://www.sendspace.com/file/wrhha2

 

PS

Zamienniki ori oleju do Diesla 2.5:

Bez DPFa - Motul 8100 X-cess 5W-40

Z DPFem - Motul 8100 x-clean c3 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja to robię tak: co 15.000 km wymiana wszystkich filtrów i olejów (w tym w mostach) z pominięciem automatu. Co 30.000 km robię dokładnie to samo co powyżej + wymieniam olej w automacie i skrzyni redukcyjnej. Koszt tego dużego przeglądu wraz z dobrymi olejami i filtrami zamykam kwotą PLN 1300,-- więc nie ma o czym pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja silnik co 10tyś pozostałe co 60tyś wymiana w mostach i skrzyni manualnej częstrza wymiana jest konieczna tylko w bardzo ciężkich warunkach jazdy np głębokie brodzenie w wodzie czy błocie nawet po każdej takiej zabawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...