Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p11] Problem z zimnym


Gość mariuszbx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariuszbx

[P11]źle pracuje zimny silnik

Witam

 

nissan primera p11 2.0 td po zapaleniu pali się kontrolka od silnika

po 3 4 min pracy na wolnych obrotach potrafi zgasnąć później odpali

ale muszę dodać gazu, wymieniłem już filtr paliwa i nic czuć szarpanie i zapala się check,

przy dodawaniu gazu auto nie chce wejść na obroty ale jak się rozgrzeje to już nie ma żadnych

problemów auto jeździ i odpala bez komplikacji ma przyspieszenie , pracuje idealnie, ale jak postoi nockę jest ten sam problem co robić pomóżcie !

Pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek trzeba zrobić autodiagnostykę medodą spinaczową (opisane na forum w faq dla dla cd20T) i zobaczyć jaki błąd pokazuje komputer i go skasować. Jeśli gaśnie po kilku minutach to może jest złe paliwo, może zamarza bo jest w nim woda. Jeśli szarpie może być też problem z nastawnikiem dawki i suwakiem w pompie wtryskowej. Na początek autodiagnostyka - nic nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/18527-p11wp11-td-kody-bedow/ to jest do autodiagnostyki żeby było łatwiej koledze.

A z tym paliwem to możesz mieć racje ja miałem takie mleko że nie miał mocy.Był demontaż zbiornika i wlane czyste ropka i jakby był mocniejszy :whistle:.

Albo jak piszesz cos sie dziejez nastawnikiem albo pompa paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariuszbx

[P11]źle pracuje zimny silnik

dzięki za rady. wykonałem diagnostykę błąd 47. po skasowaniu i ponownym uruchomieniu silnika błąd się powtarza , więc zamówiłem nowy czujnik położenia wału ,jutro ma być . mam nadzieję że to będzie koniec kłopotów. jak założe czujnik napiszę czy to było powodem . jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...