Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera Tino - brak dzwieku uzbrojenia


pasztet78

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem Nissana Almere Tino 2005r.moje pytanie-jak wlaczyc dzwiek podczas otwierania i zamykania drzwi pilotem.pilot jest z dwoma przyciskami ,alarm i centralny zamek fabryczny.jak sie go koduje itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupilem Nissana Almere Tino 2005r.moje pytanie-jak wlaczyc dzwiek podczas otwierania i zamykania drzwi pilotem.pilot jest z dwoma przyciskami ,alarm i centralny zamek fabryczny.jak sie go koduje itp

Zorientuj się czy na pewno masz alarm. Kluczyk z dwoma przyciskami - to nie znaczy że jest alarm. Są Tinki z takimi samymi kluczykami lecz bez alarmu. Jest tylko centralny zamek, ale dźwięku nie daje. A jeśli alarm fabryczny to powinieneś mieć jakąś jego nazwę i instrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,mam alarm-Clifford.Znalazlem instrukcje,ale nie ma wraz dziwieku uzbrojenia:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka sposobów aby to sprawdzić. Nie napisałeś jeszcze czy ten alarm wogóle działa.

- może spalona tuba;

- jak masz kontakt ze sprzedającym to się spytaj czy był dźwięk. Niektórzy nie chcą dźwięku a wystarczy im sygnał świetlny;

- w niektórych alarmach za pomocą kombinacji przycisków lub też i stacyjki można zmieniać konfiguracje - może są zmienione. Ja miałem inny alarm i mogłem zrobić aż 9 kombinacji-z napadówką włącznie;

- jedź do najbliższego punktu z alarmami i się dowiedź, pewnie będą znali ten alarm i za dziękuję dadzą Ci mały instruktaż. To nic nie kosztuje. Aha najlepiej jedź do dwóch, aby ten pierwszy nie wmówił Ci że alarm jest uszkodzony. Ja tak miałem i straciłbym 500zł.

Więcej mi nic do głowy nie przychodzi. Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,mam alarm-Clifford.Znalazlem instrukcje,ale nie ma wraz dziwieku uzbrojenia:(

Też mam Clifford'a, i... zanim pomyślałbym o zabraniu auta do jakiegoś mechesa, to zacząłbym od "podstaw" tj sprawdzenia czy alarm jest włączony?! Bo może poprzedniego właściciela denerwowały dzwięki podczas zamykania/otwierania, a nie chciał tego robić "po cichutku" (czyli bawić się w "jedno kliknięcie więcej"), no to wyłaczył alarm. A może poprzedniego właściciela denerwowała nadwrażliwość alarmu na TAXI i ich radiotelefony (mój tak ma, chyba chodzi o zabezpieczenie przed próbą dezaktywacji drogą radiową), no i wyłączył sobie alarm. Jeśli zatem alarm jest wyłaczony, to nic prostszego sprawdzić, i ew włączyć go - czyli, bierzemy w łapki malutki kluczyk, namierzamy (pewnie przykręcona gdzieś pod maską) czarną "gruszkę/baryłkę" alarmu, zdejmujemy zatyczkę z dziurki od kluczyka, wkładamy kluczyk, z wyczuciem przekręcamy kluczyk, i sprawdzamy czy po tej operacji nasz alarm zacznie "gadać"?! (Oczywiście, zakładm, że posiadasz malutki kluczyk od alarmu?!) Jeśli tak, to już wiemy, że był wyłączony, a w zasadzie dźwięk (syrena) był odcięty. Jeżeli jednak alarm nadal będzie milczał toooo....zaczynają się schodki:

- alarm może być wyłączony "programowo" - u mnie w instrukcji piszą: "Awaryjne wyłączenie alarmu. 1) Wejść do samochodu, otwierając drzwi kluczem (włączy się alarm). 2)Przełączyć stacyjkę w pozycję zapłon. 3) Wprowadzić PIN KOD - alarm zostanie rozbrojony i będzie można uruchomić silnik" - no niestety nie jest napisane jak ponownie włączyć alarm, i tak wogóle to ciekaw jestem skąd wziąść PIN KOD (jeśli go gdzieś mam, to nie potrafię go namierzyć), dodatkowo ciekawe jak go wprowadzić?!?

- alarm może być w trybie serwisowym, a jest podejrzenie, że w trybie tym alarm może milczeć, choć nie koniecznie, bo moja instrukcja mówi o wprowadzeniu w "tryb serwisowy funkcji antynapadowej", ale brak wyraźnego zapisu czy w trybie tym alarm milczy, czy nie

- alarm może być ... uszkodzony, nie podłączony, tak jak wspomniał mirekg9 może tuba spalona/nie podłączona itp itd - czyli "filozofia prawdopodobieństwa", i bez solidnej weryfikacji ze strony speca od elektryki się nie obejdzie

No i to byłoby na tyle z mego "wróżenia z fusów" ;)

Szerokości, przyczepności, widoczności

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...