Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Silniczek elektrycznych drzwi


Guest jaglas

Recommended Posts

Guest jaglas

Witam

Od wczoraj jestem posiadaczem sereny, a dzisiaj walczę z elektrycznymi szybami. Od strony kierowcy nie działa silniczek - tak mi się wydaje. Udało mu się tylko opuścić szybę na 15 cm i stop. Prąd do niego dochodzi i nic. Podłączałem na krótko i też cisza. Jak wyjąć silniczek lub cały mechanizm. Przez te dziurki chyba to niemożliwe. Opisy na forum dotyczyły już konkretnych napraw, a pomijały technikę demontażu, dla mnie to dość trudne...ktoś pomoże??

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Może szyba działa tylko coś ją blokuje. Zobacz najpierw to. Może sam sterownik - siedzi w drzwiach jest uszkodzony i wystarczy jego wymienić lub przeczyścić styki. A sam demontaż jest bardzo prosty, musisz tylko opuścić szybę niżej, a następnie odkręcić prowadnicę (bodajrze 4 śruby) i sam silniczek (bodajrze 3 śruby) oraz wysunąć szybę z prowadnicy. I wychodzi prowaqdnica normalnie przez te szczeliny. Przyda się pomoc drugiej osoby.

Link to comment
Share on other sites

Guest jaglas

Dzięki za podpowiedź, na razie udało się zamknąć szybę, prąd do silniczka dochodzi, tylko nie reaguje (na kilkanaście razy raz ruszył). Myślę o szczotkach czy coś w tym rodzaju. A za demontaż wezmę się jak przyjdzie ciepełko...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...