Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Silniczek elektrycznych drzwi


Gość jaglas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od wczoraj jestem posiadaczem sereny, a dzisiaj walczę z elektrycznymi szybami. Od strony kierowcy nie działa silniczek - tak mi się wydaje. Udało mu się tylko opuścić szybę na 15 cm i stop. Prąd do niego dochodzi i nic. Podłączałem na krótko i też cisza. Jak wyjąć silniczek lub cały mechanizm. Przez te dziurki chyba to niemożliwe. Opisy na forum dotyczyły już konkretnych napraw, a pomijały technikę demontażu, dla mnie to dość trudne...ktoś pomoże??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może szyba działa tylko coś ją blokuje. Zobacz najpierw to. Może sam sterownik - siedzi w drzwiach jest uszkodzony i wystarczy jego wymienić lub przeczyścić styki. A sam demontaż jest bardzo prosty, musisz tylko opuścić szybę niżej, a następnie odkręcić prowadnicę (bodajrze 4 śruby) i sam silniczek (bodajrze 3 śruby) oraz wysunąć szybę z prowadnicy. I wychodzi prowaqdnica normalnie przez te szczeliny. Przyda się pomoc drugiej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, na razie udało się zamknąć szybę, prąd do silniczka dochodzi, tylko nie reaguje (na kilkanaście razy raz ruszył). Myślę o szczotkach czy coś w tym rodzaju. A za demontaż wezmę się jak przyjdzie ciepełko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...