Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra K11 99r.


Gość klescik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość klescik

Witam. Jest to mój pierwszy post na forum, także proszę o wyrozumiałość. Jestem posiadaczem Nissana Micry K11 z 1999r. Micra ma seryjny silniczek 1000cm3 :(. Jest bardzo słaba w porównaniu do poprzedniej (1.3 16V). Jakie proponujecie rozwiązanie, które dałoby chociaż troche więcej mocy. Głównie chodzi o przyśpieszenie. Myślałem o stożku. Co wy na to, co jeszcze proponujecie?

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze naklejka GTI na klape? :)

e nie można tak GTI jest zarezerowane dla grupy VAG whistle.gif w tym przypadku jedynie GTR jak ma być tanio dribble.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swap wcale drogo nie wychodzi. Kompletny silnik 1.3 można kupić za 400zł. Porównując to do kosztów podniesienia mocy z silnika 1.0 wychodzi taniej. Na przykład zrobić CAI ze stożkiem to koszt 150zł, luźny wydech minimum 400zł wałeczki rozrządu kolejne 150zł. Jak widać spore koszta a przyrosty mizerne.

 

Co zrobisz twoja decyzja ale średnio rozgarnięty mechanik zrobi swapa bez większego problemu w przeciągu jednego dnia. Przy okazji została by tobie skrzynia z 1.0 która ma krótsze przełożenia dzięki czemu auto lepiej by przyspieszało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swap wcale drogo nie wychodzi. Kompletny silnik 1.3 można kupić za 400zł. Porównując to do kosztów podniesienia mocy z silnika 1.0 wychodzi taniej. Na przykład zrobić CAI ze stożkiem to koszt 150zł, luźny wydech minimum 400zł wałeczki rozrządu kolejne 150zł. Jak widać spore koszta a przyrosty mizerne.

 

Właśnie po to wrzuciłem tego linka, żeby pokazać ile trzeba zrobić, żeby z 1.3 wyciągnąć coś więcej. Tam jest masa roboty i, jak się domyślam, wcale nie małe koszta. A co dopiero przy 1.0... Jeżeli za 400zł rzeczywiście dostaniesz te 15KM to może warto się nad tym swapem jednak zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...