Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Micra K11 99r.

Guest klescik
 Share

Recommended Posts

Guest klescik

Witam. Jest to mój pierwszy post na forum, także proszę o wyrozumiałość. Jestem posiadaczem Nissana Micry K11 z 1999r. Micra ma seryjny silniczek 1000cm3 :(. Jest bardzo słaba w porównaniu do poprzedniej (1.3 16V). Jakie proponujecie rozwiązanie, które dałoby chociaż troche więcej mocy. Głównie chodzi o przyśpieszenie. Myślałem o stożku. Co wy na to, co jeszcze proponujecie?

Pozdrawiam ;)

zapodaj wałki rozrzadu od 1.3 przyspieszony zaplon i powinno byc lepiej.

to moze naklejka GTI na klape? :)

e nie można tak GTI jest zarezerowane dla grupy VAG whistle.gif w tym przypadku jedynie GTR jak ma być tanio dribble.gif

Swap wcale drogo nie wychodzi. Kompletny silnik 1.3 można kupić za 400zł. Porównując to do kosztów podniesienia mocy z silnika 1.0 wychodzi taniej. Na przykład zrobić CAI ze stożkiem to koszt 150zł, luźny wydech minimum 400zł wałeczki rozrządu kolejne 150zł. Jak widać spore koszta a przyrosty mizerne.

Co zrobisz twoja decyzja ale średnio rozgarnięty mechanik zrobi swapa bez większego problemu w przeciągu jednego dnia. Przy okazji została by tobie skrzynia z 1.0 która ma krótsze przełożenia dzięki czemu auto lepiej by przyspieszało ;)

Swap wcale drogo nie wychodzi. Kompletny silnik 1.3 można kupić za 400zł. Porównując to do kosztów podniesienia mocy z silnika 1.0 wychodzi taniej. Na przykład zrobić CAI ze stożkiem to koszt 150zł, luźny wydech minimum 400zł wałeczki rozrządu kolejne 150zł. Jak widać spore koszta a przyrosty mizerne.

Właśnie po to wrzuciłem tego linka, żeby pokazać ile trzeba zrobić, żeby z 1.3 wyciągnąć coś więcej. Tam jest masa roboty i, jak się domyślam, wcale nie małe koszta. A co dopiero przy 1.0... Jeżeli za 400zł rzeczywiście dostaniesz te 15KM to może warto się nad tym swapem jednak zastanowić.