Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oryginalne navi w qashqai


xxyy777e

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Pytanie do użytkowników qashqai z oryginalnym navi.

Czy warto interesować się tematem i szukać oryginalnego radia z navi, czy nawigacja ta ma jakieś sensowne mapy na Polskę ?

Z tego co zauważyłem nawigacja ta ma mapy na kartach SD.

Ktoś może robił kopię zapasową na własny użytek, da się to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy są sensowne, przynajmniej te z 2010 roku.

Kopii karty się zrobić nie da. Tzn. da się, ale kopia nie zadziała.

Zdaje się, że program ma zaszyty numer seryjny karty SD i trzeba by trochę podłubać

po wykonaniu kopii, ale jeszcze nikt nie wie co i jak.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się może ile kosztują mapy na kartach SD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam seryjne radio w moim Juke. Chciałem mieć fabryczną navi, z tego co widzę w nowych qq i juke są wkładane identyczne zestawy.

Zestaw typu kenwood jest fajny ale kłopotliwe jest zrobienie sterowania z kierownicy, pozatym takie radio długo w moim aucie nie pojeździ zaraz ktoś wyciągnie. Na fabryczne zestawy jest mniejsze zapotrzebowanie wśród złodziei/paserów etc.

Kolejna sprawa nie wiem czy jak nie włożę nie oryginalnego radia nie będzie trzeba czegoś w wiązkach przerabiać, furę mam na gwarancji...

Wydawało mi się że fabryczny zestaw będzie najlepszy.

Podejrzewam że radio z innego auta trzeba mieć kod i "zalogować" do mojego samochodu, czy się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w Nissanach, ale np. w takim Fiacie Stilo, to wymiana radia nawet na

identyczne (tylko z drugiego auta) wiąże się z wizytą w serwisie, podpięciem do kompa

i wpisaniem radia do centralnego komputera samochodu. Bez tego nie da się radia nawet włączyć.

Podejrzewam, że w dzisiejszych czasach, przy magistralach CAN i innych tego typu

wynalazkach w każdym aucie będzie to samo. Nie wystarczy wpiąć wiązek.

Do tego dochodzi jeszcze kamera cofania - też by trzeba trochę pogłówkować, żeby ją założyć

i poprowadzić kable.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to wygląda w Oplu. Oryginalne radio musi być komputerowo odłączone od auta (wylogowane) i dopiero wtedy można przełożyć do drugiego samochodu.

W drugim aucie trzeba mieć SECURITY CODE do auta, specjalny kod dzięki któremu można podłączyć wymienić elektronikę. Wkładamy do samochodu, podpinamy do kompa, wstukujemy kod i działa. Gdy tego nie zrobimy radio działa tylko podczas pracy radio piszczy co 30sekund i wyświetla na wyświetlaczu info że jest nie zalogowane do auta. Temat łatwy do zrobienia samemu kupuje się interfejs diagnostyczny za 150 zł i można działać. Aktualizacje oprogramowania są co kilka miesięcy, można robić najnowsze opelki.

 

Jestem trochę zaskoczony że nigdzie nie ma info na temat właśnie takich interfejsów diagnostycznych do nowych nissanów.

 

Podejrzewam że w nissanie powinno być podobnie ale chyba takich modyfikacji nikt nie robił.

Pytałem również wcześniej o interfejs diagnostyczny do nowych nissanów, nikt nic nie wie. To co ludzie piszą to do jakiś zabytkowych nissanów do roku 2000 a do nowych na magistrali CAN nic nie słychać :(

 

Nie rozumiem serwisu, mają komputer powinni to migiem zrobić.

Antena do navi to nie problem kupujesz zamiennik za 30 zł i podpinasz do gniazdka w radiu, będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy problem, czy nie, powtarzam tylko co mi powiedzieli. :)

 

W ASO Nissana w Trójmieście przy zakupie zapewnili mnie, że jeśli im przyniosę inne radio (np. Kenwooda z nawigacją), to zamontują mi bez problemu i bez utraty gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...